Za 86 000 zł można kupić dobrze wyposażony kompakt z przeciętnie mocnym silnikiem benzynowym. Za taką kwotę można też kupić w salonie Grupy PGD również dobrze wyposażonego Opla Insignię. To oferta wyprzedażowa rocznika 2018, której szczegóły poznacie w salonie Opel Westmotor.

Insignia jest obecnie dostępna z rabatem 15 000 zł na każdą wersję silnikową, wyposażeniową i nadwoziową. Samochód klasy średniej w cenie kompaktu. Samochód, który w bogatszych wariantach oferuje jakość na poziomie bliskim premium, dużą przestronność, dobre właściwości jezdne i mocne silniki. Już w sierpniu 2017 roku mieliście okazję poznać moje wrażenia z jazdy Oplem Insignią z silnikiem Diesla 2.0 CDTi.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AmA3gHYSBi0[/youtube]

Mierzące prawie 5 metrów długości nadwozie typu liftback z potężną, ułatwiającą załadunek bagaży klapą, oferuje mnóstwo przestrzeni zarówno dla osób siedzących z przodu jak i z tyłu. W przeciwieństwie do poprzednika, który w tym obszarze nie był graczem pierwszej ligi w swoim segmencie. Sam bagażnik Grand Sporta (liftbacka) ma dużą szerokość i długość, co generuje 490 litrów przestrzeni. Natomiast kombi o nazwie Sports Tourer oferuje aż 560 litrów, o jeszcze większej długości przestrzeni.

Duże zalety wnętrza Opla Insignii to bardzo dobra pozycja za kierownicą, wysoka ergonomia, dobra czytelność wskaźników, łatwa obsługa multimediów oraz wygodne fotele AGR. Inne plusy odkryjecie już podczas jazdy, bo Insignia drugiej generacji jest znacznie lżejsza i tak też się prowadzi.

DSC00482

Lekko, bez wysiłku pokonuje nierówności oraz zakręty, a cały pakiet systemów bezpieczeństwa pomaga kierowcy zrelaksować się podczas długiej podróży lub przebijania się przez zatłoczone miasto. Na szczególną uwagę zasługują reflektory diodowe IntelliLux, które świetnie oświetlają drogę w nocy oraz adaptacyjne zawieszenie z dwoma trybami jazdy, wyraźnie różniącymi się między sobą.

Gama silników zawiera właściwie wszystko, czego można oczekiwać od samochodu klasy średniej. Od benzynowych o mocy 140-200 KM, po diesle o skromnej mocy 110 po potężne 210 KM. Dwa z nich – 170 KM i 210 KM – mogą być sparowane z innowacyjnym napędem na cztery koła, który bez udziału centralnego mechanizmu różnicowego przenosi niemal dowolną porcję momentu obrotowego na tylną oś, a ponadto aktywnie rozdziela go pomiędzy tylne koła. Dla osób, które oczekują czegoś więcej przygotowano także sportową odmianę Insignii GSi oraz uterenowione kombi Country Tourer.

Pełną ofertę na Opla Insignię z rabatem 15 000 zł poznacie w salonie Westmotor, autoryzowanego dealera Opla Grupy PGD. 

Poprzedni wpis Następny wpis