Opel Mokka od lat był docenianym crossoverem za rozsądne pieniądze. Po liftingu jako Mokka X nie stracił nic ze swoich atutów, a kilka nawet zyskał. Teraz możesz go kupić nawet o 9000 zł taniej.

Opel Mokka znany jest nam od 2012 roku, więc ma też już dość dobrze ugruntowaną pozycję w gamie crossoverów. Do jego największych atutów należy komfort jazdy. Z odpowiednim standardem wyposażenia, z fotelami AGR na pokładzie i reflektorami diodowymi stanowi znakomitą propozycję nie tylko do miasta, ale także na trasę. Właśnie za to cenię Mokkę X najbardziej.

Zobacz mój test Opla Mokki X:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3CMC56UmBlA[/youtube]

Na komfort jazdy wpływa także znakomita pozycja za kierownicą, bodaj najlepsza ze wszystkich aut tej klasy. Łatwa obsługa wnętrza oraz odpowiednia przestrzeń sprzyjają eksploatacji zarówno codziennej, jak i na długim dystansie. Zawieszenie jest zestrojone dość miękko, choć auto pozostaje zwarte i prowadzi się bardzo pewnie zarówno na zakrętach jak i na autostradzie przy wysokiej prędkości. W kabinie jest cicho i spokojnie. Mokka X jest też jednym z niewielu crossoverów tej klasy oferowanym z napędem na cztery koła.

Opel-Mokka-X-test-PGD-8

Duży jest także wybór silników oraz skrzyń biegów. Wersja podstawowa z jednostką turbodoładowaną 1.4 o mocy 120 KM kosztuje 68 300 zł. Do wyboru jest też mocniejsza jednostka 140 KM. Ten silnik można mieć także z fabrycznie montowaną instalacją LPG, co znacząco obniży koszty jazdy. Oszczędnym można polecić jednego z dwóch diesli 1.6 o mocy 110 lub 136 KM. Tylko mocniejsze warianty obu rodzajów silników – benzynowy i diesel – są dostępne z napędem 4×4.

Cała oferta Westmotor, autoryzowanego dealera Grupy PGD obejmuje wszystkie samochody z rocznika 2018 z rabatem 9000 zł.

 

Poprzedni wpis Następny wpis