Trzy nowe modele, dostępne w sieci salonów Grupy PGD otrzymały najwyższą ocenę w testach bezpieczeństwa, prowadzonych przez organizację Euro NCAP. 

Każdy z nich to crossover, ale różnej klasy. Najmniejszy Seat Arona, nieco większy, kompaktowy Opel Crossland X czy duży Mitsubishi Eclipse Cross – każdy z nich jest samochodem bezpiecznym. Organizacja Euro NCAP przyznała tym modelom pięć gwiazdek, czyli najwyższą ocenę w testach bezpieczeństwa i zderzeniowych.

Mitsubishi Eclipse Cross ze znakomitymi wynikami w kategorii bezpieczeństwa dorosłych oraz pieszych plasuje się na 8. miejscu w gronie samochodów badanych w tym roku. Tylko w kategorii ochrony pieszych jest trzeci z takim samym wynikiem jak Alfa Romeo Stelvio. Trzecie miejsce najnowszemu modelowi Mitsubishi przypadło także w dziedzinie ochrony pieszych.

Również w Seacie Arona i Oplu Crosslandzie można się poczuć bezpiecznie. Wysoką ocenę Opel uzyskał w dziedzinie ochrony dzieci.  Ogólnie samochód wypadł minimalnie gorzej niż większy od niego Grandland X.

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

Model samochodu

bezpieczeństwo
dorosłych
bezpieczeństwo
dzieci
bezpieczeństwo
pieszych
systemy
bezpieczeństwa
Seat Arona 95% 80% 77% 60%
Opel Crossland X 85% 84% 62% 57%
Mitsubishi Eclipse Cross 97% 78% 80% 71%

Wideo Euro NCAP

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RtPM153IMlM[/youtube]

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qCfDT3Qtrzk[/youtube]

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=V7n_0BAH4Qs[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis