Fiat 500

W ostatnich tygodniach Fiat przedstawił swój plan na najbliższe pięć lat. Włoska marka szykuje się do bardzo intensywnego okresu.

Włosi mają ambitne plany na wszystkich kontynentach. Trudno się dziwić, ponieważ Fiat ma bardzo mocną pozycję np. w Ameryce Południowej. Dzięki przystępnym cenom auta tego producenta doskonale trafiają w potrzeby tamtejszych klientów. Nas jednak bardziej interesują plany marki przygotowane dla Europy.

Na Starym Kontynencie już w tym roku możemy spodziewać się nadejścia modelu 500X. To kolejna ewolucja modnej 500, która po odniesieniu sukcesu rynkowego stała się dawcą nazwy dla większych aut, niemających konstrukcyjnie wiele wspólnego z lubianym mieszczuchem. 500X będzie więcej łączyć z 500L, ponieważ będzie to rozdmuchana, lekko uterenowiona wersja tego auta.

Pod koniec przyszłego roku Fiat planuje wprowadzić na rynek kompaktowego sedana. Jego nazwa na razie nie została podana.

Fiat Barchetta
Fiat Barchetta

W tym samym czasie Włosi pokażą najdroższy model w swojej ofercie. W prezentacji do planu 5-letniego został on określony mianem samochodu specjalnego. Spekuluje się o kabriolecie zbudowanym wspólnie z Mazdą. Ten pomysł wskazuje na to, że wreszcie moglibyśmy doczekać się następcy pięknej Barchetty.

Rok 2016 przyniesie ewolucję wcześniej zaprezentowanego sedana. Kompakt doczeka się wersji hatchback oraz kombi.

Za dwa lata zostanie wprowadzony również nowy samochód segmentu B. Nie trzeba zgadywać, że będzie to następca obecnej generacji Punto. Plany Fiata wskazują na to, że auto będzie produkowane w Polsce.

W roku 2017 Fiat chce wprowadzić crossovera. Wnosząc po zamiłowaniu marki do tworzenia licznych pochodnych już istniejących modeli, można się domyślać, że kompaktowy SUV będzie czwartym nadwoziem przedstawionego w 2015 roku sedana.

Fiat 500L
Fiat 500L

Rok 2018, czyli ostatni z okresu objętego przedstawionym planem, to bardzo ważny moment dla Fiata. Wtedy bowiem zostanie wprowadzona nowa generacja jednego z największych hitów sprzedażowych włoskiego producenta. Właśnie wtedy doczekamy się nowej Pandy.

Warto dodać, że przebieg realizacji planu 5-letniego Fiata będzie zależny od powodzenia innych marek koncernu. Cała grupa przejdzie w najbliższych latach wyraźne zmiany. Każda marka będzie miała ujednolicony wizerunek i zostanie ukierunkowana na konkretne części rynku. W działaniach zakrojonych na tak szeroką skalę nie ma miejsca na pomyłki, dlatego to, czy faktycznie dojdzie do realizacji wszystkich założeń, jest uwarunkowane sukcesem całego zespołu.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!