Fiat 124 Spider

Druga połowa listopada obfitowała w istotne wydarzenia. Najważniejszą premierę na swoim koncie ma Fiat.

Fiat 124 Spider – premiera

FIAT-124-SPIDER-09

Fiat nareszcie zaprezentował długo wyczekiwanego roadstera. Model 124 Spider został przedstawiony podczas salonu samochodowego w Los Angeles, czyli zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami. Nowoczesny kabriolet łączy w nowoczesnym opakowaniu klasyczne detale. Auto nawiązuje do Spidera, który produkowany był w latach 70.

Pod długą i muskularną maską Fiata 124 Spider pracuje 1,4-litrowy silnik benzynowy Multiair. Generuje on 160 KM i 249 Nm. To powinno wystarczyć by z napędem na tylną oś zagwarantować mnóstwo frajdy z jazdy pod gołym niebem. Fiat będzie oferował w 124 Spider 6-biegową skrzynię automatyczną oraz ręczną.

FIAT-124-SPIDER-29

Na początek sprzedaż tego modelu w USA rozpocznie się w od 124 egzemplarzy w specjalnej odmianie Prima Edizione Lusso. Prawdopodobnie za pewien czas pojawi się także wersja Abarth. Plotki wskazują na to, że pod maską mocarnej wersji ze skorpionem może trafić nawet 240 koni mechanicznych.

Nissan NP300 Navara – pickup roku na polskim rynku

Nissan NP300 Navara

Nissan NP300 Navara został ogłoszony pickupem roku. Międzynarodowe jury, które wybiera także użytkowego vana roku, przyznało nowości z Japonii 80 punktów. Drugie miejsce zajęło Mitsubishi L200, które zdobyło ich 47. Na trzeciej pozycji wśród najlepszych pickupów tego roku uplasował się Ford Ranger. Wóz z niebieskim owalem na masce zdobył od międzynarodowego jury 39 punktów.

W tym miesiącu Nissan podał oficjalnie ceny nowej Navary na polskim rynku. Pickup wystartuje od pułapu 115 220 zł za wersję King Cab z wyposażeniem Visia, silnikiem dCi 160 (403 Nm) i 6-biegową przekładnią ręczną. Double Cab startuje od 123 120 zł. W tej cenie dostaniemy wyposażenie Visia i wymieniony wyżej silnik. Mocniejszy motor dCi 190 będzie oferowany tylko z wyposażeniem N-Connecta i Tekna (dwa najwyższe spośród czterech). Jest to też jedyny wariant, który ma być oferowany z 7-biegowym automatem. Wkrótce przedstawimy bardziej obszerną analizę cennika tego wozu.

Kia K7 – premiera

Kia K7 (2016)

Kia zaprezentowała nową generację swojego flagowego sedana. K7 znana także jako Cadenza. Na razie koreański producent nie przedstawił zdjęć wnętrza i nie podał gamy silnikowej, jednak na pierwszych fotografiach nadwozia widać oznaczenie 3.3, które wskazuje na obecność pod maską widlastej szóstki. Benzynowy motor generuje prawdopodobnie około 370 KM. Auto ma wejść na rynek w przyszłym roku.

Poprzedni wpis Następny wpis