Nie zabrakło emocji podczas weekendowych zawodów w środku lata.W Rajdzie Lipawy na początku dominowali Polacy z Teamu Rallytechnology, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, którzy objęli prowadzenie, ale wypadnięcie z drogi na ostatnim odcinku specjalnym zmusiło ich do wycofania sięWostatni weekend jednocześnie startowały Abarthy 124 rally na szutrowej nawierzchni w Rajdzie Lipawy na Łotwie (druga runda Rajdowego Pucharu Abartha i Mistrzostw Europy FIA ERC) oraz bolidy FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth na torze Nϋrburgring.

23 MABELLINI Andrea (ITA), MOMETTI Roberto (ITA), Team Napoca Rally Academy, Abarth 124 Rally, action during the 2020 Rally Liepaja, 2nd round of the 2020 FIA European Rally Championship, from August 14 to 16, 2020 in Liepaja, Latvia - Photo Gregory Lenormand / DPPI
23 MABELLINI Andrea (ITA), MOMETTI Roberto (ITA), Team Napoca Rally Academy, Abarth 124 Rally, action during the 2020 Rally Liepaja, 2nd round of the 2020 FIA European Rally Championship, from August 14 to 16, 2020 in Liepaja, Latvia – Photo Gregory Lenormand / DPPI

W szybkim Rajdzie Lipawy wygrało doświadczenie kierowców Teamu Agrotec Abarth, Czechów Martina Rady i Jaroslava Jugasa, którym udało się dotrzeć do mety tego bardzo trudnego rajdu, zbierając punkty w Rajdowym Pucharze Abartha. Na początku dominowali Polacy z Teamu Rallytechnology, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, którzy objęli prowadzenie, ale wypadnięcie z drogi na ostatnim odcinku specjalnym zmusiło ich do wycofania się. W tym momencie na prowadzenie wyszedł młodziutki Włoch Andrea Mabellini, z Nicola Areną (Napoca Rally Team). Problem na drugim etapie zatrzymał zwycięzcę Rally di Roma Capitale, który mimo to nadal utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Abartha, ex aequo z Czechem Radą.

28 POLONSKI Dariusz (POL), SITEK Lukasz (POL), Team Rallytechnology, Abarth 124 Rally, action during the 2020 Rally Liepaja, 2nd round of the 2020 FIA European Rally Championship, from August 14 to 16, 2020 in Liepaja, Latvia - Photo Gregory Lenormand / DPPI
28 POLONSKI Dariusz (POL), SITEK Lukasz (POL), Team Rallytechnology, Abarth 124 Rally, action during the 2020 Rally Liepaja, 2nd round of the 2020 FIA European Rally Championship, from August 14 to 16, 2020 in Liepaja, Latvia – Photo Gregory Lenormand / DPPI

Następną rundą będzie Rajd Azorów, szutrowa trasa, zaplanowana na portugalskich wyspach od 17 do 19 września.

Wielkie widowisko miało miejsce również na torze Nϋrburgring podczas trzech wyścigów drugiego etapu FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth, z których każdy miał innego zwycięzcę. W pierwszym z nich był to Włoch Gabriele Minì, wielki bohater również Italian F4 Championship powered by Abarth, który wygrał z Brytyjczykiem Jonnym Edgarem i Finem Eliasem Seppanenem.

ADAC Formel 4, 4. - 6. Rennen Nürburgring 2020 - Foto: Gruppe C Photography
ADAC Formel 4, 4. – 6. Rennen Nürburgring 2020 – Foto: Gruppe C Photography

W drugim wyścigu odniósł sukces Edgar, wyprzedzając Seppanena i Minìego, natomiast w trzecim wyścigu wygrał Niemiec Joshua Durksen, pokonując Amerykanina Jaka Crawforda i Minìego, który tym samym trzykrotnie stanął na podium.
W klasyfikacji generalnej mistrzostw Niemiec prowadzi Edgar ze 109 punktami, za nim Seppanen z 89 i Crawford z 69 punktami. Minì, który nie mógł wziąć udziału w pierwszej rundzie, ponieważ odbywały się w tym samym czasie, co Mistrzostwa Włoch, jest 7. z 55 punktami.

Następna runda FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth odbędzie się na torze w Hockenheim i jest zaplanowana od 18 do 20 września. Italian F4 Championship powered by Abarth odbędzie się z kolei w Imoli w dniach od 28 do 30 sierpnia.

Poprzedni wpis Następny wpis