Firma Opel poinformowała dziś o przyjęciu zamówienia na 1744 nowe, w pełni elektryczne samochody Corsa‑e od Poste Italiane, czyli włoskiej poczty. Dostawy pojazdów elektrycznych (BEV) rozpoczną się przed końcem bieżącego roku.

Corsa‑e, o zasięgu 337 kilometrów według cyklu WLTP, jest samochodem, z którego można swobodnie korzystać na co dzień. Naładowanie akumulatora do 80 procent całkowitej pojemności 50 kWh zajmuje 30 minut. W pełni elektrycznego Opla Corsa-e przystosowano do wszystkich opcji ładowania — z ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Sprawność akumulatora objęto gwarancją marki Opel przez osiem lat lub 160 000 kilometrów.

Elektromobilność jest prosta

Opla Corsa‑e — zdobywca tytułu „Złotej Kierownicy 2020” — wyposażono w technologie i systemy wspomagające kierowcę spotykane częściej w wyższych segmentach rynku. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®. Firma Opel po raz pierwszy oferuje je w segmencie małych samochodów.

Corsa‑e oferuje również liczne systemy wspomagania kierowcy, w tym układ utrzymania na pasie ruchu. Łagodnie skoryguje on tor jazdy, w momencie kiedy wbrew intencjom kierowcy samochód przekroczy linie oznakowania poziomego. Przy włączonym aktywnym asystencie jazdy samochód jest utrzymywany pośrodku pasa ruchu.

Cennik Opla Corsa-e

Kolejnym przykładem zaawansowanych systemów dostępnych w Corsie-e jest adaptacyjny tempomat. Wykorzystuje on radar i kamerę do utrzymywania bezpiecznego dostępu od pojazdu poprzedzającego. System oferuje także dodatkową funkcję hamowania do całkowitego zatrzymania i podążania w ślad za pojazdem poprzedzającym. Ułatwia to jazdę w korku ulicznym. Ponadto w Corsie-e dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!