Wybierz markę

Mitsubishi Colt był samochodem, który zniknął z oferty w roku 2014. Od tego czasu dochodziły wiadomości o nowej produkcji, ale nigdy nie było to potwierdzone. Obecnie jednak Mitsubishi Motors Europe potwierdziło wprowadzenie na rynek nowego Colta. Wprawdzie premiera nowego Colta odbędzie się 8 czerwca, ale do sprzedaży wejdzie on jesienią tego roku. Z pewnością, model ten uzupełni ofertę marki w segmencie B. Będzie bowiem drugim, obok nowego ASX z segmentu B-SUV, modelem tej rodziny.

Zanim nastąpi premiera nowego Colta, warto przypomnieć historię tej nazwy i tego modelu

Od jesieni 1962 do jesieni 1969 wszystkie samochody osobowe Mitsubishi, z wyjątkiem małej Miniki i dużego Debonair, nosiły nazwę „Colt”, po której następowała liczba określająca pojemność skokową.

Colt jest oznaczeniem modelu dopiero  od końca 1978 roku i od tamtego czasu było sześć generacji. Pierwsze cztery generacje modeli należą do klasy kompaktowej. Piąta i szósta były mniejsze i dlatego według dzisiejszych standardów uważane za wersje segmentu B.

Colt szczególnie w Europie zdobył sympatię użytkowników. Godne uwagi jest to, że ostatnia generacja Colta (w latach 2004-2014) sprzedała się na Starym Kontynencie w liczbie ponad 400 000 egzemplarzy.

Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, zauważył: „Premiera nowego Colta to już drugi zupełnie nowy model, jaki trafi w tym roku do salonów Mitsubishi Motors. Ofensywa produktowa znajdzie kontynuację w przyszłym roku wraz z pojawieniem się nowego Outlandera PHEV”

Premiera nowego Colta i sprawdzone silniki

Na razie nie znamy zarysu sylwetki nowego Colta. Wiemy tylko, że powstanie na platformie Renault Clio. Podano natomiast jakie silniki będą w modelu. Mitsubishi Colt, zaprezentuje opcje układu napędowego, odpowiadające na potrzeby Klientów szukających samochodów z segmentu B. Bezsprzeczne zaś, że w segmencie B układy napędowe benzynowe i hybrydowe (HEV) znajdują się w około 80% sprzedawanych samochodów. W związku z tym, oto układy silnikowe, które będą w nowym modelu.

-Podstawowy silnik Colta to trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1,0 litra, która rozwija 67 KM mocy. Jest ona połączona z pięciobiegową skrzynią manualną.

– Dla Klientów szukających solidniejszych osiągów, Colt będzie dostępny z trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 litra i mocy 91 KM. Ta wersja współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną.

– Na szczycie gamy znajduje się wydajny hybrydowy układ napędowy (HEV). Układ ten łączy 1,6-litrowy silnik benzynowy z dwoma silnikami elektrycznymi, generującymi łączną moc 143 KM.

Wszystkie te układy napędowe będą dostępne w ofercie handlowej, od samej premiery jesienią 2023 roku.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!