Zwycięzca pierwszego wyścigu Rajdowego Pucharu Abartha, międzynarodowych jednomarkowych mistrzostw zarezerwowanych dla zespołów ścigających się samochodami Abarth 124 rally R-GT będących częścią Rajdowych Mistrzostw Europy FIA, ma zaledwie 20 lat.

Włoski kierowca, Andrea Mabellini, startujący w parze z Nicolą Areną za kierownicą Abartha 124 rally z Napoca Rally Team zajął pierwsze miejsce w Rally di Roma Capitale, pierwszym etapie Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2020, po wyścigu, w którym zdobył pierwszą pozycję w kategorii R-GT i drugą pozycję w kategorii ERC2.

36 MABELLINI Andrea (ITA), MOMETTI Roberto (ITA), Team Napoca Rally Academy, Abarth 124 Rally, podium ambiance during the 2020 Rally di Roma Capitale, 1st round of the 2020 FIA European Rally Championship, from July 24 to 26, 2020 in Rome, Italy - Photo Gregory Lenormand / DPPI
36 MABELLINI Andrea (ITA), MOMETTI Roberto (ITA), Team Napoca Rally Academy, Abarth 124 Rally, podium ambiance during the 2020 Rally di Roma Capitale, 1st round of the 2020 FIA European Rally Championship, from July 24 to 26, 2020 in Rome, Italy – Photo Gregory Lenormand / DPPI

Mabellini uplasował się przed Roberto Gobbinem i Alessandro Cervim, w swoim pierwszym międzynarodowym wyścigu w barwach Winner Rally Team. Polacy, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek z Rallytechnology Team, nie mieli tym razem szczęścia i musieli wycofać się po pierwszej części wyścigu, w której zajęli pierwsze miejsce.
Sukces Mabelliniego potwierdza, że spider z logo Skorpiona świetnie radzi sobie w trudnych warunkach drogowych, dzięki doskonałym właściwościom jezdnym, mocy i przyczepności, zwłaszcza w warunkach zmiennej przyczepności, jak na odcinkach specjalnych na wzgórzach Colli Romani.
Rally di Roma Capitale, rozpoczynający międzynarodowy sezon rajdowy, odbył się w niezwykłej atmosferze, bez publiczności zgromadzonej na odcinkach specjalnych i z ograniczonym dostępem do stref serwisowania.

 

35 GOBBIN Roberto (ITA), CERVI Alessandro (ITA), Team Roberto Gobbin,  Abarth 124 Rally, action    during the 2020 Rally di Roma Capitale, 1st round of the 2020 FIA European Rally Championship, from July 24 to 26, 2020 in Rome, Italy - Photo Frédéric Le Floc'h / DPPI
35 GOBBIN Roberto (ITA), CERVI Alessandro (ITA), Team Roberto Gobbin, Abarth 124 Rally, action during the 2020 Rally di Roma Capitale, 1st round of the 2020 FIA European Rally Championship, from July 24 to 26, 2020 in Rome, Italy – Photo Frédéric Le Floc’h / DPPI

Andrea Mabellini (Napoca Rally Team): „Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocząłem mistrzostwa od zwycięstwa w tak trudnym technicznie wyścigu. Starałem się utrzymać dobre tempo i nauczyć się prowadzić Abartha 124 rally na bardzo szybkich odcinkach. Uzyskany wynik potwierdza, że nasz wysiłek został doceniony i pozwala z ufnością czekać na kolejne etapy”.
Roberto Gobbin (Winners Rally Team): „Moim celem było ukończenie tak długiego i trudnego wyścigu o szybkim tempie, który wystawił na ciężką próbę zarówno nas, jak i samochód. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się stawić czoła temu wyzwaniu oraz że coraz lepiej czujemy się za kierownicą Abartha 124 rally”.
Następny etap Rajdowego Pucharu Abartha odbędzie się od 13 do 15 sierpnia na Łotwie. Uczestnicy będą ścigać się tym razem na odcinkach szutrowych.

Poprzedni wpis Następny wpis