Rajd Lipawy, rozegrany zostanie na trasie charakteryzującej się wyjątkowo szybkimi odcinkami specjalnymi, biegnącymi po szutrowym, lecz zbitym terenie, z szybkimi, szerokimi zakrętami, na których Abarth 124 rally będzie mógł zademonstrować swoje umiejętności. Za kierownicą Abartha 124 rally m.in.: Dariusz Poloński i Łukasa Sitek (Team Rallytechnology), którzy w ubiegłym roku zajęli drugie miejsce w tych zawodach…

Na Łotwie, odbędzie się druga runda ERC – Rajdowych Mistrzostw Europy, zaliczana do Abarth Rally Cup 2020, w której zobaczymy trzy zespoły za kierownicą Abartha 124 rally: Polaków, Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka (Team Rallytechnology), którzy w ubiegłym roku zajęli drugie miejsce w tych zawodach, czeską załogę w składzie Martin Rada i Jaroslav Jugas (Team Agrotec Abarth), która prowadziła w zeszłym roku w Barum Czech Rally Zlín, i wreszcie, duet włoskich zwycięzców 1. rundy Pucharu Abarth Rally Cup 2020 w składzie Andrea Mabellini i Nicola Arena (Napoca Rally Team).

Rajd Lipawy rozpoczyna się w portowym mieście o tej samej nazwie nad Morzem Bałtyckim w sobotę 15 sierpnia o godz.12:00 i zakończy się w niedzielę 16 marca o godz. 18:30. Obejmuje on dwa etapy z 10 odcinkami specjalnymi, łącznie 180 km jazdy na czas na łącznej długości 607 km.

W tym samym czasie w Niemczech na torze Nürburgring odbędzie się druga runda Mistrzostw FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth.
Mistrzostwa Formuły 4 powered by Abarth, zarezerwowane dla bolidów Tatuus z silnikiem Abarth T-Jet o mocy 160 KM Jet umożliwiają młodym utalentowanym kierowcom, zaczynającym na torach kartingowych, rozpoczęcie startów w wyścigach i międzynarodową karierę wyścigową.
W pierwszym etapie, który odbył się 1 i 2 sierpnia na torze Lausitzring, młody Brytyjczyk Jonny Edgar zajął pierwsze miejsce w dwóch z trzech wyścigów, natomiast w trzecim wyścigu zwyciężył Fin,  Elias Seppänen.
W piątek 14 sierpnia, kierowcy będą rywalizowali na kultowym, niemieckim torze podczas sesji kwalifikacyjnych. Pierwszy wyścig rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00, a pozostałe dwa zaplanowano na niedzielę na godz.12:00 i godz. 16:00.

Poprzedni wpis Następny wpis