Wybierz markę

Renault Rafale

Niecierpliwie wypatrujemy zapowiedzianych nowości, które już wkrótce wjadą na salony. Renault Rafale E-TECH, Renault Scenic E-Tech i Dacia Duster trzeciej generacji mają szansę nieźle namieszać na rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych. Nowe elektryki i hybrydy w 2024 roku – czego możemy się po nich spodziewać?

 

Renault Rafale E-TECH full hybrid

Kolejny flagowy model francuskiej marki Renault – Renault Rafale E-TECH full hybrid, to nie limuzyna a hybrydowy SUV. Opracowany przez Gilles’a Vidala, nowy styl Rafale przyciąga uwagę m.in. dzięki panoramicznemu dachowi SOLARBY oraz nowemu wyglądowi świateł. Wersja E-TECH full hybrid, obiecuje nie tylko mocny napęd, ale także efektywność i zrównoważone użytkowanie.

Dzięki systemowi napędu AWD, można się spodziewać doskonałej przyczepności na drodze. W niedalekiej przyszłości pojawi się również druga opcja silnikowa,  będzie to sportowa wersja E-TECH plug-in hybrid 4×4 o mocy 300 KM.

Renault Scenic E-Tech 100% electric

Nowością w Renault Scenic E-Tech Electric jest pompa ciepła, w którą jest wyposażony i która nie tylko optymalizuje zarządzanie energią, ale także wydłuża zasięg jazdy. Dzięki temu kierowcy mogą cieszyć się większą niezależnością od źródeł zasilania, a tym samym swobodą podróżowania.

Warto zauważyć, że wersja elektryczna Renault Scenic dostępna będzie z bateriami o pojemności od około 64 do 91 kWh. Producent zapewnia, że dzięki udoskonalonym ogniwom udało się zwiększyć gęstość energii o 6 procent, co przekłada się na dłuższą drogę, jaką można pokonać na jednym ładowaniu.

Renault Scenic E-Tech Electric wykorzystuje system Google Automotive z Mapami Google, który doskonale współpracuje z samochodem elektrycznym. Dzięki temu auto potrafi dostosować temperaturę baterii przed planowanym ładowaniem, co wpływa na efektywność i trwałość układu napędowego. Ponadto przy kalkulacji zasięgu uwzględniane są warunki atmosferyczne, co pozwala kierowcom planować podróże z jeszcze większą precyzją.

Renault obiecuje, że Scenic E-Tech Electric utrzyma wysoką średnią moc ładowania DC podczas 30 minut postoju, co pozwoli na uzupełnienie nawet 50 kWh energii. Maksymalna moc ładowania to 150 kW, co gwarantuje szybkie i wydajne ładowanie pojazdu. W standardzie samochód będzie wyposażony w ładowarkę pokładową AC-DC o mocy 7 kW, natomiast opcjonalnie dostępna będzie wersja trzyfazowa o mocy 22 kW.

Twórcy Renault Scenic E-Tech Electric nie zapominają o komforcie podróżowania. Przestronne wnętrze zapewnia wygodę. Co więcej, bagażnik o pojemności 545 litrów bez trudu pomieści nawet najmniej potrzebne bagaże całej rodziny.

Dacia Duster – III generacja

Dacia Duster z dynamicznym silnikiem hybrydowym o mocy 140 KM, to kolejna z nowości, które wkrótce zasilą polski rynek motoryzacyjny. Napęd – jak obliczył producent – zapewnia możliwość przejechania nawet do 80% podróży w trybie całkowicie elektrycznym w środowisku miejskim. To znacznie ogranicza zużycie paliwa.

Duster, jak na SUV-a przystało, z gracją porusza się po nierównym terenie. Zwiększony prześwit do 217 mm, kąt natarcia ponad 30° oraz materiały odporniejsze na zarysowania pozwalają na pokonywanie nawet najtrudniejszych przeszkód.

W wersji 4×4, Duster oferuje nowe tryby jazdy, które pozwalają dostosować się do różnych warunków terenowych:

Eco & Auto Mode: zapewnia wydajność i komfort codziennego użytkowania,

Snow & Sand-Mud Mode: gwarantuje bezpieczeństwo dzięki systemom kontroli stabilności i trakcji,

Offroad Mode: zapewnia stały napęd na wszystkie koła, niezastąpiony podczas pokonywania trudnych terenów.

Warto także zwrócić uwagę na nowy system multimedialny Media Nav Live, wyposażony w 10-calowy kolorowy ekran dotykowy. Umożliwia on korzystanie z aktualnych map i informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Godna uwagi jest bezprzewodowa replikacja smartfonów dla Apple i Android. Wraz z dźwiękiem 3D Arkamys sprawia, że podróż staje się jeszcze bardziej przyjemna.

W ofercie znajdą się dwa warianty – Duster Journey i Duster Extreme. Duster Journey to miejski i elegancki model, zapewniający komfortową podróż każdego dnia. Producent wyposażył go w nawigację Media Nav Live, automatyczny hamulec postojowy i ładowarkę indukcyjną. Duster Extreme to idealny wybór dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Ma łatwo zmywalną tapicerkę Microcloud, gumowe dywaniki podłogowe oraz modułowe relingi dachowe i YouClip 3 w 1.

Nowe elektryki i hybrydy w 2024. Będzie jazda! Ale kiedy?

Na nowe elektryki i hybrydy 2024 roku od lutego można składać zamówienia. Natomiast początek sprzedaży, w zależności od modelu, to miesiące kwiecień, maj i czerwiec.

 

Renault Rafale
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!