Wybierz markę

Samochody Dacia przeszły długą drogę ewolucji. Początkowo były to kiepsko wyglądające modele budżetowe. Wraz z kolejnymi generacjami przywiązywano jednak coraz większą uwagę na styl karoserii, wykończenie wnętrza i komfort akustyczny. W efekcie tych zmian, obecnie mamy modele oferujące ładne sylwetki i wystarczający komfort. Do tego wszystkie podzespoły jezdne pochodzą z Aliansu Renault-Nissan i znamy je z aut tych marek. Nic więc dziwnego, że sprzedaż modeli Dacia w Polsce jest coraz wyższa,

W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż Dacii wzrosła o 6,7% w porównaniu z pierwszego kwartału roku 2022. Warto też zauważyć, że modele Duster i Sandero znalazły się w TOP10 sprzedaży samochodów osobowych do klienta indywidualnego.

Przyczyną sukcesu marki jest też z pewnością oferta pełnej gamy samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG). Połowa modeli sprzedanych w pierwszym kwartale tego roku była wybierana właśnie z silnikiem ECO-G. Łącznie od początku roku 2023 sprzedano 5369 samochodów Dacia.

Sprzedaż modeli Dacia w Polsce – dokładne dane

– Duster Najlepiej sprzedającym się modelem z gamy Dacii od lat pozostaje Duster. Po pierwszych trzech miesiącach tego roku zarejestrowano 2668 sztuk tego modelu. Duster zajął też 2 miejsce w segmencie C-SUV i znalazł się w TOP2 w tym segmencie, w sprzedaży samochodów osobowych klientom indywidualnym. W pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano o 461 więcej Dacii Duster w porównaniu z Q1 2022.

– Sandero W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydano już 1775 Dacii Sandero. Jest to drugi najbardziej popularny model z gamy Dacii. Sandero po pierwszym kwartale plasuje się w TOP5 w segmencie B do klienta indywidualnego.

– Jogger – Ten uniwersalny model, od momentu wprowadzenia na rynek, znalazł już ponad 2800 nabywców. Najczęściej wybierany jest przez klientów w najwyższej wersji wyposażenia Extreme lub Extreme+, jako model z siedmioma miejscami. Widać więc, że jest alternatywą dla używanych wersji z Zachodu. Blisko 80% sprzedaży to wersje Jogger z silnikiem dwupaliwowym ECO-G. W tym roku wydano już 770 Dacii Jogger.

– W porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku wzrosła też sprzedaż elektrycznego modelu miejskiego Dacii Spring.

Przyszłość Dacii w Polsce?

Z całą pewnością sprzedaż będzie rosła. Nowa platforma, którą wykorzystano w modelu Jogger jest prawdziwym przeskokiem w nową generację aut budżetowych. Sprawia to, że samochód ma wprawdzie gorsze wyposażenie tapicerskie i komfortowe niż modele firmy matki, ale struktura karoserii i podzespoły niczym nie ustępują Renault. Tym samym nowa Dacia staje się atrakcyjną alternatywą dla osób zastanawiających się nad przywiezionymi wersjami używanymi.
Bogusław Korzeniowski

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!