Wybierz markę

Po pełnym premier rynkowych kwietniu, maj wydaje się być spokojnym miesiącem. W salonach zadebiutowała jedna ważna nowość. Na zakupy, zamiast konsumentów wybrał się za to Nissan.

Seat Ateca – polskie ceny

Seat Ateca
Seat Ateca

Hiszpański producent długo czekał na swojego własnego crossovera. Teraz wreszcie do produkcji, a później do salonów, wjechała muskularna Ateca. Ile kosztuje w Polsce ten dynamicznie wyglądający wóz?

Ceny mierzącego 4,4 m długości SUV-a w Polsce zaczynają się od 77 100 zł. Za tę kwotę dostaniemy litrowy silnik TSI, który rozwija 115 KM. Na jego pokładzie znajdzie się wyposażenie podstawowe Reference. Najtańszy diesel w gamie zaczyna się od kwoty 85 500 zł. Jest to 1,6-litrowy motor TDI o mocy 115 KM. Jest to jedyny oprócz 1.0 TSI silnik, który oferowany jest z bazowym wyposażeniem Reference.

Seat Ateca

Najmocniejszym silnikiem w gamie Seata Ateki jest 2.0 TDI o mocy 190 KM. Jest on oferowany wyłącznie z 4Drive, 7-biegowym DSG i topowym wyposażeniem Xcellence. Cena takiego auta wynosi od 146 100 zł. Szczegółowy cennik, wraz z opisem wyposażenia, przedstawimy Wam już wkrótce.

Nissan kupuje Mitsubishi

Mitsubishi-ASX-Nissan-Qashqai-fotoshowImage-8ec00ed8-423388

Dwie, wielkie japońskie marki będą teraz współpracować bliżej, niż kiedykolwiek do tej pory. Mitsubishi dostarczało niektóre swoje modele Nissanowi już wcześniej, ale teraz koncerny będą już również technologie, linie produkcyjne, a nawet platformy, co oznacza więcej bliźniaczych modeli.

Za równowartość 8,4 mld zł Nissan kupił 34 proc. akcji Mitsubishi Motors Corporation. Po tym połączeniu uszanowana ma zostać marka Mitsubishi i jej historia. Nie jest to więc forma przejęcia, która mogłaby mieć na celu wyeliminowanie konkurenta. Przeciwnie – japońskie koncerny będą teraz połączone synergicznie. Wspólna perspektywa rozwoju ma przynieść korzyści dla obu firm.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!