Wybierz markę

Warszawa salon Cupra i Seat Euromotor (SEAT 10 lat w VGP)

Zawsze przy okazji rocznic można pomyśleć, jak ten czas szybko leci. W przypadku okrągłego jubileuszu dołączenia marki SEAT do Volkswagen Group Polska można stwierdzić: Jaki piękny to czas. Również dla nas, bo także w Grupie PGD, już od trzynastu lat, tworzyła się i tworzy piękna historia. W przeciągu dekady jedyna w pełni hiszpańska marka motoryzacyjna przeszła największą transformację i ofensywę produktową w swojej historii. Oferta dla klientów wzbogaciła się nie tylko nowe modele, ale także o zupełnie nowy brand – markę CUPRA. Dzięki tym zmianom, firma może pochwalić się najmocniejszym portfolio od początku swojego istnienia. To sprawia, że salony SEAT Euromotor w Krakowie i Warszawie mogą oferować klientom bogatą gamę aut we wszystkich najważniejszych segmentach.

Pod skrzydłami Volkswagen Group Polska

Marka SEAT oficjalnie dołączyła do Volkswagen Group Polska w październiku 2012 roku. Przez tych dziesięć lat producent osiągnął imponujący sukces biznesowy. Przełamał kryzys z pierwszej dekady XXI wieku, ale przede wszystkim na nowo awansował do TOP 20 marek motoryzacyjnych na świecie.

Rozwój marki wpłynął też w oczywisty sposób na rozwój Grupy PGD. Współpraca rozpoczęła się od salonu Euromotor reprezentującego SEAT-a w Warszawie, który otworzył swoje podwoje dla klientów w roku 2009. Siedem lat temu dołączył do niego salon SEAT Euromotor Kraków, a obecnie oba reprezentują także markę CUPRA. Jak w każdej działalności handlowo-usługowej obowiązuje tu zasada – warunkiem rozwoju sieci jest atrakcyjny produkt.

salon Seata i Cupry Kraków Jasnogórska

O produkty SEAT zadbał jak mało który producent. To, że z salonów wyjeżdżają kolejne generacje Leona oraz Ibizy, to naturalna kolej rzeczy. To, że ofertę wzbogaciły zupełnie nowe modele z segmentu SUV ­– i to aż trzy – Ateca, Arona oraz Tarraco – to może małe, acz na pewno miłe zaskoczenie. Natomiast utworzenie absolutnie nowego brandu – marki CUPRA, pozwalamy sobie uznać za wspaniałą niespodziankę. Co więcej – przebojową niespodziankę, bo przecież CUPRA okazała się najbardziej dynamicznie rosnącą marką motoryzacyjną w Europie.

Seat gama

Pierwsza okrągła rocznica dołączenia do struktur Volkswagen Group Polska to dobra okazja, aby podsumować to, co udało nam się osiągnąć przez te dziesięć lat. Dzięki największej ofensywie produktowej w historii hiszpańskiego brandu, SEAT cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem. Z kolei sukces jego młodszej siostry – CUPRY, przerósł nasze oczekiwania. Dzisiaj obie marki posiadają bardzo mocne portfolio, które podbija serca miłośników motoryzacji na całym świecie, również nad Wisłą – mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektor marek SEAT i CUPRA w Volkswagen Group Polska.

Pod dachami salonów Euromotor

Oczywistym jest, że do sukcesu przyczyniły się efektywne działania marketingowe, które na nowo zbudowały świadomość marki wśród polskich konsumentów. Równocześnie prawdziwą metamorfozę przeszły obiekty dealerskie, które zyskując zupełnie nową jakość, stały się jeszcze bardziej komfortowe dla klientów. Proces trwa, co doskonale widać na przykładach z naszego ogródka – salon Seata i Cupry w Krakowie już prawie po metamorfozie. Natomiast Euromotor w Warszawie w trakcie kolejnej, w związku z czym przepraszamy w tym miejscu za wszelkie przejściowe niedogodności. Wszystko dla wygody miłośników obu marek. W związku ze zmianami, załączone zdjęcia salonów wkrótce będą miały charakter historyczny.

CUPRA i SEAT to marki, które się dopełniają. Każda z nich odgrywa znaczącą rolę w strukturze firmy, posiada własną osobowość i charakter, odpowiadający na potrzeby różnych grup klientów. Ostatnie dziesięć lat dowodzi, że taka strategia biznesowa się sprawdza – komentuje Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR marek SEAT i CUPRA w Polsce. A my cieszymy się, że korzystają na niej użytkownicy samochodów marek SEAT i Cupra.

Władysław Adamczyk

Warszawa Seat i Cupra 10 lat w Volkswagen Group Polska
Seat 10 lat w Volkswagen Group Polska Seat zmiany modelowe Seat i Cupra 10 lat w Volkswagen Group Polska Seat gama
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!