Wybierz markę

Najnowsza generacja SEAT-a Leona zwyciężyła w konkursie AUTOBEST 2021. Jury złożone z 31 opiniotwórczych dziennikarzy motoryzacyjnych z różnych krajów Europy, w tym z Polski, wybrało samochód, który zdaniem komisji stanowi najlepszą opcję dla osób planujących zakup auta w danym roku.

Już drugi raz w 70-letniej historii SEAT-a model hiszpańskiego producenta otrzymał tę prestiżową nagrodę. W 2017 roku gremium jurorskie przyznało tytuł premierowej Atece. Kolejne wyróżnienia dowodzą, że aspiracje firmy, aby tworzyć wyjątkowe pojazdy, spotykają się z uznaniem niezależnych ekspertów.

– Jesteśmy dumni, że nasz najnowszy model został wybrany AUTOBEST-em 2021. To wspaniałe wyróżnienie dla całego zespołu zaangażowanego w stworzenie najlepszego Leona w historii – komentuje Wayne Griffiths, prezes SEAT- a i CUPRY. – Nagroda dodaje nam siły, aby z optymizmem patrzeć w przyszłość. Każda kolejna generacja modelu udowadniała, że stanowi on istotny punkt odniesienia w segmencie, a uznanie wyrażone przez jury AUTOBEST jeszcze bardziej umacnia pozycję Leona na rynku.

Sukces auta wynika w dużej mierze z inwestycji o wartości 1,1 mld euro, które pozwoliły wznieść bestsellerowy model na kolejny poziom pod względem łączności z siecią, wydajności czy dynamiki. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa najnowsza wersja samochodu niedawno uzyskała najwyższą notę w testach Euro NCAP. Obecnie samochód na różnych rynkach dostępny jest nawet z pięcioma różnymi typami układu napędowego, w tym po raz pierwszy z układem hybrydowym plug-in. Przekłada się to niesłabnącą popularność SEAT-a Leona, którego wszystkie generacje jak dotąd sprzedały się w ponad 2,3 mln egzemplarzy.

Nagroda AUTOBEST przyznawana jest nieprzerwanie od 2001 roku i należy do najbardziej prestiżowych w Europie. Dziennikarze zasiadający w jury konkursu mieli możliwość przetestowania Leona ze wszystkimi dostępnymi układami napędowymi – w tym hybrydowym. Jazdy testowe odbyły się w listopadzie bieżącego roku w Austrii.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!