Wybierz markę

Seat Leon FR

Wraz z nowym rokiem modelowym, czyli od połowy roku 2011, Seat Leon przeszedł kilka interesujących zmian.

Seat Leon drugiej generacji pojawił się w sprzedaży na polskim rynku w 2005. Na modyfikacje jego dynamicznej sylwetki przyszło czekać do 2009 roku, kiedy to auto poddano małej ewolucji. Zmiany objęły nie tylko elementy zewnętrzne, takie jak zderzaki, światła czy tylną pokrywę, ale także wnętrze.

Seat Leon FR

Teraz Seat zdecydował się na kolejną porcję modyfikacji. Zauważymy je przede wszystkim w tylnych lampach. Teraz są one wykonane w technologii LED. Motywem przewodnim świateł jest kształt przywodzący na myśl literę „L” – zniknęły charakterystyczne dla modelu okrągłe wkłady lamp.

Seat Leon FR

Zmiany objęły także system multimedialny. Wszystkie nowe atrybuty zadebiutowały właśnie w dwóch specyfikacjach Leona: FR oraz Cupra R. Dla nich zarezerwowano także 3 nowe lakiery: szary Furia, niebieski Speed oraz żółty Tribu.

Seat Leon FR

Kolejna nowość znajduje się pod maską. W Leonie FR debiutuje silnik 1,4 TSI o mocy maksymalnej 125 KM i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W ofercie pozostaną również silniki 2,0 TSI (211KM) i 2,0 TDI (170KM). Jednostki te będą współpracować z 6-biegową skrzynią manualną oraz dwusprzęgłową automatyczną skrzynią DSG.

Ceny Leona FR zaczynają się od niespełna 72 tysięcy złotych.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!