Wraz z uruchomieniem pełnej produkcji nowego Leona oraz odświeżonej Ateki, hiszpańska firma rozpoczęła modernizację pozostałych samochodów. 

Łączność ze światem online

Do Ibizy oraz Arony wprowadzono rozwiązania zapewniające wysoki poziom łączności między samochodem a kierowcą. Aplikacja SEAT Connect stanowi integralną część systemu multimedialnego pojazdu, umożliwiającą szybki dostęp do licznych funkcji z poziomu deski rozdzielczej. Po opuszczeniu pojazdu użytkownicy będą mogli sprawdzić za pomocą smartfona takie dane auta, jak np. informacje dotyczące podróży czy miejsce zaparkowania. Z poziomu aplikacji można także zdalnie otwierać i zamykać zamek w drzwiach lub uruchomić klakson i kierunkowskazy, co ułatwi odnalezienie samochodu.

W obydwu modelach znajdzie się również kompatybilna z Android Auto i Apple CarPlay funkcja Full Link, zapewniająca połączenie smartfona z systemem multimedialnym. Dzięki opcji sterowania głosem funkcja będzie bezpieczna w użytkowaniu nawet podczas jazdy.

SEAT Leon z pełniejszym wyposażeniem

SEAT ogłosił uruchomienie produkcji czwartej generacji Leona w docelowym wymiarze. Już w momencie premiery bestsellerowy model przyciągnął uwagę odważnym designem, szeroką gamą zaawansowanych układów napędowych i pełnym połączeniem z siecią. Przy okazji uruchomienia montażu projektanci postanowili rozszerzyć możliwości personalizacji samochodu poprzez wprowadzenie nowych 18-calowych kół aerodynamicznych w kolorze Cosmo Grey i Nuclear Grey. Marka wzięła również pod uwagę rozwiązania praktyczne, oferując gniazdko 230 V w bagażnikach zarówno w wersji 5-drzwiowej, jak i w Sportstourer.

Odświeżony SEAT Ateca

SEAT Ateca po faceliftingu wprowadza nową energię do linii SUV-ów marki, oferując odważniejszy design, wyższy poziom bezpieczeństwa i komfort. Producent zapewnił również duże możliwości personalizacji wykończenia, odpowiadając różnym stylom życia klientów. Kierowca będzie mógł wybrać m.in. rodzaj felgi spośród 14 wersji w rozmiarach od 16 do 19 cali czy kolor nadwozia spośród 10 propozycji, w tym nowej barwy – Dark Camouflage.

SEAT Ateca oferuje również szereg zaawansowanych systemów wspomagania jazdy, takich jak Predykcyjny tempomat ACC, Inteligentny asystent bezpieczeństwa Emergency Assist czy System monitorowania martwego pola Side Assist z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu Exit Assist, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w segmencie. Model zapewnia również bogate wyposażenie dodatkowe, takie jak podgrzewana kierownica czy podgrzewana, atermiczna przednia szyba z technologią Climacoat. Pierwsze egzemplarze nowej Ateki powinny pojawić się na polskich drogach na początku września.

Bardziej dynamiczny SEAT Tarraco

Model Tarraco zyskał szereg aktualizacji, które utwierdzają jego silną pozycję w segmencie. Odświeżeniu uległ wygląd zewnętrzny pojazdu: zgodnie z trendem SEAT-a już w standardowej wersji nazwa pojazdu została wytłoczona nowym stylem pisma, a tylne światła LED tworzą linię poprowadzoną przez całą szerokość samochodu. Jeszcze większe możliwości personalizacji zapewniają dwie nowe opcje lakieru Merlot Red i Dolphin Grey.

Wnętrze SEAT Tarraco oferuje najnowsze technologie multimedialne, odpowiadające na wymagania coraz bardziej cyfrowego świata. Duży ekran o przekątnej 9,2-cala, oparty na architekturze MIB3, dostępny w opcjonalnym wyposażeniu pozwala na wygodniejszy dostęp do informacji nawigacyjnych, radia lub muzyki online. Samochód oferuje również obsługę niektórych funkcji za pomocą gestów oraz kompatybilność z aplikacją SEAT Connect.

Odświeżeniu uległa również gama układów napędowych Tarraco. Klienci mogą postawić na równowagę osiągów i wydajności, wybierając czterocylindrową jednostkę benzynową TSI o mocy 150 KM o pojemności 1,5 litra połączoną z nową sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Z kolei 2-litrowy silnik TDI, połączony z przekładnią DSG, zyskał więcej mocy, osiągając 200 KM.

Alhambra z bogatszym wyposażeniem

SEAT postanowił dostosować wersje modelu Alhambra do oczekiwań klientów, rezygnując z wersji Reference i stawiając na większe możliwości personalizacji. Zarazem marka poszerzyła zestaw rozwiązań oferowany już w standardowym wyposażeniu.

Poprzedni wpis Następny wpis