Wybierz markę

Sławomir Smolik Astara Poland wręcza certyfikat jakości - serwis Mitsubishi Japan Motors Bielsko-Biała z nagrodą za najwyższą jakość obsługi klienta

Kiedy pisałem o tym, że polskie stacje obsługi Mitsubishi otrzymały najwyższą w Europie ocenę jakości obsługi klientów, zapowiedziałem ciąg dalszy. Jak bowiem wróble ćwierkały, duży wkład w zdobycie nagród miały mieć oddziały Mitsubishi, z którymi współpracujemy. Ptasie przekazy okazały się prawdziwe. Serwisy Mitsubishi Japan Motors w Bielsku-Białej i Sosnowcu faktycznie otrzymały najwyższe oceny w badaniu satysfakcji klientów – Customer Satisfaction Index (CSI). Cenne, pięciogwiazdkowe certyfikaty najlepszym z najlepszych wręczał Sławomir Smolik, Regionalny Kierownik Posprzedaży Mitsubishi Motors w ASTARA Poland.

Badane serwisy Mitsubishi serdecznie dziękują

Paneuropejskie badania zadowolenia klientów z jakości obsługi w serwisach Mitsubishi przeprowadziła firma badawcza InMoment. Objęły one aż ponad czterdzieści tysięcy klientów marki. Skala badań jednoznacznie pokazuje więc, jak wielką wagę Mitsubishi Motors Corporation przywiązuje do satysfakcji klientów. W tym miejscu gorące podziękowania należą się wszystkim osobom, które zgodziły się na udział w badaniach i odpowiedziały na ankietę. Wiadomo, że badania mają w pierwszym rzędzie służyć klientom, bo na tej podstawie firma może lepiej na ich oczekiwania odpowiadać. Ale wiadomo też, że w dzisiejszych zabieganych czasach do udziału w ankietach niespecjalnie się rwiemy. W związku z tym ponownie dziękuję ankietowanym za poświęcony czas i działania na rzecz dobra wspólnego – konsumenckiego. Z kolei pracownicy serwisów Mitsubishi Japan Motors na pewno chcieliby podziękować za najwyższe oceny, jakie im ankietowani wystawili. Dlatego robię to za nich w ciemno.

Przy okazji informuję, że cenny certyfikat najwyższej jakości obsługi odebrał w Bielsku-Białej zespół Mitsubishi Japan Motors z tego miasta. Miłą chwilę ilustruje choćby zdjęcie tytułowe. Z kolei zagłębiowsko-dąbrowski serwis Mitsubishi w Sosnowcu podczas honorowego aktu reprezentował jego koordynator – Marcin Hochaus (zdjęcie poniżej).

Sławomir Smolik Astara Poland wręcza certyfikat jakości - serwis Mitsubishi Japan Motors Sosnowiec z nagrodą za najwyższą jakość obsługi klienta

Co z badań satysfakcji klientów wynika

Przeprowadzane badania satysfakcji z obsługi, jaką zapewniają serwisy Mitsubishi, są bardzo szczegółowe. Bo takie być muszą, jeśli mają prowadzić do wniosków, które uczynią obsługę w stacjach z logiem Trzech Diamentów jeszcze lepszą. Przedstawicielom marki na pewno zależy, by klienci mówili o niej, że jest diamentowa. Ankieta zaczyna się od oceny łatwości umówienia się do serwisu. Badani wystawiają noty za chyba wszystkie obszary obsługi. Są wśród nich zarówno obszary, które należy określić twardymi, jak zaoferowanie samochodu zastępczego, są też obszary miękkie, jak życzliwość pracowników. Klienci oceniają czas oczekiwania, informowanie o szacowanych kosztach, a nawet zaoferowanie opcji finansowania usługi. Ostatnie udogodnienie wciąż niestety nie jest standardem w polskich stacjach obsługi, a tu proszę – Mitsubishi Motors swoich przedstawicieli z oferowania tej możliwości nawet rozlicza.

No właśnie – rozlicza. Serwisy Mitsubishi od lat są objęte szczegółowymi (coraz bardziej szczegółowymi) badaniami jakości obsługi. O, choćby w zeszłym roku pisaliśmy, że 93% klientów serwisów Mitsubishi w Polsce przyznało im najwyższą notę. Jednakże dopiero w tym roku przedstawiciel marki na polskim rynku – Astara Poland – oficjalnie, certyfikatami uhonorował najlepsze serwisy Mitsubishi. Nie ulega wątpliwości, że wyniki badań są dla firmy doskonałym narzędziem do motywowania autoryzowanych stacji obsługi do jeszcze lepszego działania. Jednocześnie pomagają w opracowywaniu programów systematycznie prowadzonych intensywnych szkoleń, na co szczególną uwagę zwrócił Jacek Wichowski, kierownik działu serwisu w polskim oddziale Mitsubishi Motors.

A wszystkie te działania – badania, szkolenia – wprost przekładają się na jakość obsługi, którą serwisy Mitsubishi mają zapewniać swoim klientom. Niby zwykła rzecz, a cieszy. Równocześnie rodzi się konstatacja, że z badań satysfakcji klientów wynika jeszcze lepsza tychże klientów satysfakcja.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: Andrzej Gola i
Wojciech LangeSławomir Smolik Astara Poland wręcza certyfikat jakości - serwis Mitsubishi Japan Motors Bielsko-Biała z nagrodą za najwyższą jakość obsługi klienta

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!