Nieprawdopodobne stało się faktem. Marka Cupra, wyodrębniona z Seata firma mająca stworzyć dział modeli o ponadrzeciętnych możliwościach, została już uznana na świecie. Pierwszy zaprojektowany od podstaw model tej firmi – CUPRA Formentor- jest w ścisłym finale kokursu Wyniki poznamy 1 marca…

Car of the Year to jedna z najważniejszych nagród motoryzacyjnych. Samochód Roku 2021 wybierany jest przez 60 cenionych dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. W skład jury wchodzą eksperci reprezentujący 23 państwa. CUPRA Formentor wraz z sześcioma innymi autami będą zaciekle konkurować o miano zwycięzcy.

W lutym 2018 roku narodziła się CUPRA. Niekonwencjonalna marka oferuje zupełnie nowe portfolio produktów, w którego skład wchodzą: CUPRA Ateca, CUPRA Leon i CUPRA Formentor. Kolejnym etapem budowania wizerunku marki jest nominacja CUPRY Formentor do prestiżowej nagrody Car of the Year 2021.

– Nominacja CUPRY Formentor do tegorocznej nagrody Car of the Year jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia całego zespołu – powiedział Wayne Griffiths, prezes CUPRA i SEAT. – CUPRA Formentor to model wybijający markę na pełną niezależność, a jego pojawienie się na rynku to także swego rodzaju przełom. Model wyznacza niespotykany dotąd standard. Wraz z jego premierą dołączaliśmy do nowego rozwijającego się segmentu w Europie.

Model łączy w sobie osiągi samochodu sportowego z zaletami SUV-a. To pojazd, który jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych klientów ceniących sobie solidność i dostępność wielu różnych wariantów. Szeroka gama układów napędowych, w tym dwie wersje hybrydowe plug-in, pełna łączność z siecią, najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz rozwiązania zapewniające wysoki komfort przenoszą crossover coupe na nowy poziom.

Car of the Year 2021 to konkurs, którego celem jest nagrodzenie najbardziej wyróżniającego się nowego samochodu. Jury z 23 krajów europejskich wspólnie wybierze zwycięzcę. Poznamy go już 1 marca.

Car of the Year 2021: finaliści
Wśród tych aut znajduje się przyszły Samochód Roku:
– Citroen C4
– Cupra Formentor
– Fiat 500 (chodzi o wersję elektryczną)
– Land Rover Defender
– Skoda Octavia
– Toyota Yaris
– VW ID.3

Poprzedni wpis Następny wpis