Wybierz markę

Mitsubishi, słynące z legendarnego modelu Pajero, wciąż kusi potencjalnych nabywców nowymi wersjami specjalnymi i pakietami wyposażenia. Wszystko przeznaczone dla miłośników off-roadu.

Mitsubishi L200 STORM

Pod koniec kwietnia przygotowano specjalnie uzbrojonego off-roadowo pick-upa L200 STORM. Już sama nazwa budzi niepokój, a jeszcze lepsze wrażenie robi widok auta. Jego terenowo-użytkowy charakter podkreśla specjalne czarne orurowanie przedniego zderzaka i boczne progi firmy Steeler. Do tego terenowe opony BF Goodrich All Terrain o rozmiarze 245/70R16.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/mitsubishi-l200-25-di-d-double-cab-intense-plus-ostoja-meskosci-test”]Mitsubishi L200 2,5 DI-D Double Cab Intense Plus – ostoja męskości [test][/blo-link-inner]

Mitsubishi L200 STORM to nie tylko dobry wygląd, ale także dodatkowe wyposażenie wnętrza. Bazujący na standardowej wersji Intense z podwójną kabiną i turbodoładowanym silnikiem Diesla został wyposażony ponad standard w stację multimedialną Alpine IVE-W530BT kompatybilną z iPodem i iPhone’em, z panoramicznym ekranem dotykowym o przekątnej 6,1 cala i systemem Bluetooth, skórzaną tapicerkę z emblematem STORM, skórzaną kierownicę i pokrytą skórą dźwignię zmiany biegów oraz przyciemniane szyby.

Tak skompletowane Mitsubishi L200 STORM jest obecnie dostępne w cenie od 109 990 zł.

Mitsubishi Pajero Sport

Model Pajero Sport pojawił się na polskim rynku w zeszłym roku, a od dziś klienci szukający samochodu terenowego o wysokiej mobilności mogą zdecydować się na jeden z trzech off-roadowych pakietów wyposażenia dostępnych u dilerów Mitsubishi. Dostosowanie auta do własnych potrzeb za pomocą terenowych akcesoriów nie wpływa w żaden sposób na gwarancję producenta, która w przypadku tego modelu wynosi 3 lata.

Mitsubishi Pajero Sport

Mitsubishi Motors podjęło współpracę z firmą Steeler, tą samą, która doposażyła specjalną wersję Mitsubishi L200 STORM. Oprócz trzech gotowych pakietów akcesoriów (Utility, Extreme i Heavy Duty) klienci mają także możliwość stworzenia własnych kompletów spośród wszystkich pozycji oferowanych w ramach trzech gotowych zestawów.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/mitsubishi-pajero-historia-krola-dakaru-czesc-2″]Mitsubishi Pajero – historia króla Dakaru [część 2][/blo-link-inner]

Pakiet Utility zawiera przednie orurowanie, 3-milimetrową, stalową osłonę silnika o wadze 17,3 kg, takiej samej grubości stalową osłonę skrzyni biegów i reduktora ważącą 13,6 kg oraz konsolę sufitową z dodatkowym schowkiem i otworem na radio CB. Zestaw taki kosztuje 5810 zł – o 505 zł mniej niż zakup wszystkich tych akcesoriów z osobna.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/mitsubishi-pajero-historia-krola-dakaru-czesc1″]Mitsubishi Pajero – historia króla Dakaru [część 1][/blo-link-inner]

Zestaw Extreme oprócz dostępnych w pakiecie Utility części obejmuje snorkel oraz zestaw sprężyn i amortyzatorów olejowych Iroman do podniesienia zawieszenia o 2 cale. Zawieszenie umożliwia dodatkowe obciążenie przedniej osi o 80 kg i tylnej o 200 kg, co z pewnością przyda się przy montażu wyciągarki i dodatkowym załadunku na długie wyprawy. Cena takiego pakietu wynosi 11 066 zł, co daje oszczędność 962 zł w porównaniu z pojedynczymi częściami.

[blo-link-inner href=”https://blog.pgd.pl/mitsubishi-pajero-historia-krola-dakaru-czesc3″]Mitsubishi Pajero – historia króla Dakaru [część 3][/blo-link-inner]

Pakiet Heavy Duty to już wyższa szkoła off-roadu. W skład zestawu wchodzi płyta montażowa do wyciągarki wraz z wyciągarką Superwinch Tiger Shark 9500 o uciągu 4309 kg, z nierdzewnymi rolkami i sterowaniem przewodowym. Ponadto przednie orurowanie z poprzeczką, snorkel, zestaw sprężyn i amortyzatorów olejowych z pakietu Extreme oraz osłony stanowiące standard pakietu Utility. Taki zestaw kosztuje 15 024 zł, czyli o 1306 zł mniej niż wszystkie te akcesoria kupowane osobno.

Mitsubishi Pajero Sport

Tak przygotowane Mitsubishi Pajero Sport to doskonała propozycja dla miłośników marki, którzy potrzebują samochodu z funkcjonalnym, komfortowym wnętrzem i wyróżniającego się ponadprzeciętnymi zdolnościami terenowymi. Auto napędza turbodoładowany silnik Diesla o  mocy 178 KM połączony z 5-biegową przekładnią manualną lub automatyczną skrzynią INVECS-II z sekwencyjnym trybem pracy. Sprawdzony układ napędu Super Select 4WD umożliwia jazdę w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości na każdej nawierzchni.

Mitsubishi Pajero Sport jest dostępny w dwóch wersjach w cenach 137 990 zł i 159 990 zł. Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym można kupić ten model.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!