Wybierz markę

Urodzony w 1969 roku w Dortmundzie stylista ma za sobą pracę przy wielu ważnych projektach u konkurencyjnych firm. Teraz zajmie się stylistyką hiszpańskich aut.

Stefan Lamm został zatrudniony na stanowisku Head of Exterior Design (dyrektor do spraw stylistyki nadwozi) w Seacie pod koniec grudnia 2014. Zastąpił on Jorge Dieza, który przeszedł do działu koncepcyjnego innej marki koncernu. Lamm oficjalnie zajmie jego stanowisko 1 lutego 2015.

Nowy stylista Seata ukończył studia na kierunku Transport Design Sciences w Art Center College of Design w Vevey w Szwajcarii. Wcześniej uczył się w School of Design na uniwersytecie w Pforzheim.

Swoją poważną karierę stylisty samochodowego rozpoczął w 1994 roku. Wtedy podjął pracę w General Motors Europe. Tam był zatrudniony jako stylista nadwozi do 2002. Wtedy objął tam stanowisko Chief Designer.

W 2005 roku Stefan Lamm przeszedł do europejskiego oddziału Forda, gdzie również pełnił rolę stylisty nadwozi. Tam pracował do marca 2009 roku, kiedy został wyznaczony dyrektorem działu stylistyki nadwozi w studiu Forda w Kolonii.

W swoim portfolio Stefan Lamm ma między innymi Forda B-Maxa, Kugę, nowe Mondeo oraz koncepty S-Maxa, Evosa i Vetreka.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!