Początek roku przyniósł nowości u marek azjatyckich. Wiemy jednak, że w drugiej połowie miesiąca coś od siebie przedstawi także Opel. Zanim zobaczymy sportowy wóz z Niemiec, przyjrzyjmy się nowościom z Korei i z Japonii.

Mitsubishi Space Star – malec odświeżony

Mitsubishi Space Star
Mitsubishi Space Star

Japoński producent bardzo szybko przeprowadził lifting swojego małego modelu. Auto trafiło na rynek nieco ponad rok temu, a już przyszła pora na zmiany. To dobra praktyka ze strony Mitsubishi. Space Star nowej generacji jest modelem udanym, ale początkowo miał pewne drobne wady. Japoński producent postanowił nie zwlekać z ich eliminacją. Zamiast zaczekać do liftingu, który byłby prawdopodobnie w połowie życia modelu, czyli dopiero za około 2-3 lata, poprawki wprowadził już teraz.

Mitsubishi Space Star
Mitsubishi Space Star

Co Mitsubishi zmieniło w Space Starze? Nieco odświeżyło stylistykę, poprawiło jakość materiałów i wprowadziło wyposażenie opcjonalne. Auto urosło o 85 mm w długości. Ten wymiar powiększył się w wyniku zmian zderzaków. Nowe pasy przedni i tylny są odpowiednio o 15 i 70 mm dłuższe.

Nowością w Space Starze są też reflektory biksenonowe oraz diodowe oświetlenie pozycyjne. Mitsubishi dołożyło swojemu miejskiemu pojazdowi tylny spojler, który dodaje mu nieco zadziornego charakteru i poprawia wygląd sylwetki. Zmiany znajdziemy też w bagażniku – tu japoński producent zastosował podwójną podłogę, dzięki czemu po złożeniu oparć jest ona płaska.

Kia Telluride – nowy język stylistyczny

Kia Telluride
Kia Telluride

Kia przedstawiła na targach samochodowych w Detroit koncepcyjnego SUV-a, który ma być zapowiedzią zmian w stylistyce nowych modeli z Korei. Nowy pojazd jest 7-osobowy i odznacza się wysokim poziomem luksusu. Jego sylwetka jest niezwykle masywna, co podkreślają duże, płaskie powierzchnie, monumentalny front i muskularne nadkola.

Kia Telluride
Kia Telluride

Koreański producent dołożył wszelkich starań, by Telluride był SUV-em nie tylko dobrze wyglądającym, ale także bogatym w nowoczesną technikę. Drzwi otwierane jak wrota dwuskrzydłowe zapraszają do wnętrza, w którym znajdziemy liczne ekrany i panele dotykowe, sterowanie gestami, światło relaksujące oraz fotele drugiego rzędu, rozkładające się niemal do poziomu.

Kia Telluride
Kia Telluride

Hyundai IONIQ oficjalnie zaprezentowany

Kia Telluride
Hyundai IONIQ

Hyundai przedstawił pierwsze zdjęcia modelu IONIQ, który będzie pierwszym samochodem oferowanym z trzema różnymi napędami niekonwencjonalnymi. Nowy wóz z Korei ma być sprzedawany jako hybryda, hybryda typu plug-in oraz jako samochód w pełni elektryczny. Według najnowszych przecieków pierwsza z tych odmian ma być napędzana 103-konnym motorem benzynowym 1.6 GDI współpracującym z elektryczną jednostką o mocy 43 KM. Silniki te będą rozwijać maksymalnie, odpowiednio: 146 i 170 Nm. Nie wiadomo jednak jak pokryją się ich charakterystyki, więc nieznany jest sumaryczny maksymalny moment obrotowy.

Hyundai IONIQ
Hyundai IONIQ

Nadwozie nowoczesnego pojazdu Hyundaia jest nietypowym liftbackiem. Linia tylnej części nadwozia jest poprowadzona wysoko, więc dla poprawienia widoczności szybę umieszczono także w pionowej powierzchni.

HyundaI IONIQ
HyundaI IONIQ

Wnętrze prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Nowoczesny projekt przedstawiony przez Hyundaia dysponuje dużym wyświetlaczem centralnym, rozbudowanym panelem nawigacji i bardzo ładnie skrojoną kierownicą.

Poprzedni wpis Następny wpis