UrbanRebel concept test

UrbanRebel – sama nazwa budzi ekscytację, a potem ekscytacja jeszcze rośnie, bo ta CUPRA  rozpędzi się do setki w 3,2 sekundy. Wiele osób miało chrapkę na model Formentor VZ5, który rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. I dlatego wiele osób nie zdążyło zamówić auta z tej limitowanej wersji. Zatem niejako na pociechę sięgamy w przyszłość.

Niestety, pociecha, że prace nad modelem UrbanRebel trwają, jest niewielka. Bo potrwają one do roku 2025 roku, na kiedy to model zapowiadany jest w salonach. Niemniej jednak miło popatrzeć na najnowsze zdjęcia najnowszego konceptu CUPRY i poczytać co nieco.

Szczęściarz

Prototyp CUPRY UrbanRebel Concept prezentowaliśmy wraz z jego premierą na wrześniowych targach IAA w Monachium. Kolejnym krokiem są testy na torze wyścigowym. Za sterami prototypu zasiadł sam dr Werner Tietz, wiceprezes ds. R&D marki CUPRA. Szczęściarz. Gdybyśmy byli na jego miejscu, to też zlecilibyśmy sobie to zadanie. 435 KM mocy i zapowiedź setki w 3,2 sekundy każą uznać koncept UrbanRebel za najodważniejszy z dotychczasowych propozycji hiszpańskiej marki. Uznanie to dodatkowo wzmaga najśmielszy, wyzywająco dynamiczny design.

CUPRA UrbanRebel przód

Buntownik

UrbanRebel Concept buntuje się całą mocą swojego dwusilnikowego napędu i swojego sportowego wyrazu przeciwko nazywaniu samochodów elektrycznych wtyczkowozami. Jako najbardziej radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego marki CUPRA już wyzywa na pojedynek wszystkich najprawdziwszych miejskich łowców, nie jakichś tam mieszczuchów.

Rozpędziliśmy się? Jak CUPRA? A, bo sprowokował nas wygląd, który przekonuje nie mniej niż liczby. Powinniśmy się jednak przyzwyczajać do (bardzo) sportowych osiągów samochodów bezemisyjnych. Może nawet przyjąć, że na tym polega zrównoważony rozwój w motoryzacji?

CUPRA UrbanRebel tył

Ujarzmiony

Żeby najnowszy koncept CUPRY osiągał setkę w 3,2 sekundy, ma zainstalowane dwa silniki. W tak mocnych projektach aerodynamika ma oczywiście szczególne znaczenie. Równowadze między minimalizację oporu powietrza i dociskiem bardzo skutecznie – jak się okazało – służą duże wloty powietrza i ponadstandardowy spojler. Przyczepność samochodu podczas jazdy jest wysoka, a zakręty pokonuje się bez utraty stabilizacji. I – jak stwierdził Werner Tietz – Jazda nim zapewnia naprawdę wyjątkowe emocje. Unikalne podwozie oraz układ kierowniczy modelu pozwalają na bardzo precyzyjne prowadzenie i są mocnymi argumentami przemawiającymi za produkcją seryjną. CUPRA UrbanRebel Concept to nasz kolejny model, który udowadnia, że elektryfikacja nie musi być nudna.

CUPRA UrbanRebel prezes Tietz test

CUPRA UrbanRebel pojawi się na rynku w 2025 roku. Wiemy, że tak długie oczekiwanie będzie nieznośne.

UrbanRebel concept test CUPRA UrbanRebel tył CUPRA UrbanRebel przód CUPRA UrbanRebel prezes Tietz test
Poprzedni wpis Następny wpis