Rośnie popyt na indywidualny transport i.. auta miejskie z niskimi kosztami utrzymania. Posiadanie miejskiego auta jest znacznie korzystniejsze niż korzystanie z komunikacji miejskiej. Stąd super oferta Space Star.

Mitsubishi Space Star jest zatem znakomitą propozycją dla klientów którzy szukają auta bez zbędnego wyposażenia w prostych specyfikacjach. Co ważne ceny tego modelu są bliższe wersjom z segmentu A, niż konkurencji z segmentu B.

Cennik modelu Space Star zaczyna się od 38 990 zł. Sprawia to, że auto jest tańsze nawet o 10 000 zł niż konkurencja. Oferując radio, 5 lat gwarancji, dynamiczny silnik, niskie zużycie paliwa, łatwe parkowanie i ilość miejsca potrzebną na codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy sklepu, model idealnie wpisuje się w czasy racjonalizacji budżetów i wydatków.

Oferta obejmuje pięć konfiguracji wyposażeń, silnik o mocy 71 KM oraz manualną i automatyczną przekładnią CVT.
Warto bliżej poznać ten model.

Nowy, dynamiczny design

Bazując na sukcesie swej nowej koncepcji stylistycznej, firma Mitsubishi Motors zdecydowała się rok temu zmienić styl miejskiego modelu Space Star. Zmianie uległ cały przód samochodu przed przednią szybą (maska, wloty powietrza, zderzak, atrapa chłodnicy). Tym samym Mitsubishi Space Star przekształcił się w elegancki i dynamicznie wyglądający mały samochód. Zachował jednak niewielkie wymiary (długość zwiększona tylko o 5 cm, do 3845 mm) z miejscem dla 5 osób (modele segmentu A mają homologację na 4 osoby) i z całkowitą przestrzenią dla nóg o długości 1651 mm.

Z tyłu zastosowano nowy, szerszy i bardziej wyrazisty zderzak, który sprawił, że samochód wygląda na niższy i szerszy. Dodatkowo ten zwarty styl wzmocniony jest przez nową konstrukcję tylnych lamp LED w kształcie litery L.
Warto pokreślić, że konsekwentnie realizowana strategia zarządzania masą sprawiła, że masę samochodu zredukowano do 860 kg. Bardziej wyrazisty wizualnie Space Star oferuje teraz również nowe 15-calowe aluminiowe felgi z szerokimi ramionami, które wzmacniają dynamiczny styl i lepiej niż przedtem wypełniają nadkola.

Wyższa jakość wnętrza

Zmiany wyglądu, wynikające z rozległych modyfikacji w stylistyce zewnętrznej zostały wprowadzone również do wnętrza samochodu. To odpowiedź na opinie europejskich klientów.
Najważniejsze modyfikacje to nowa tapicerka, standardowe połączenie geometrycznego wzoru tkaniny (środek) i efektu dzianiny (boki), nowe wykończenie drzwi z wstawką z tkaniny.

Dodatkowo podłokietnik został pokryty tkaniną i akcentami we wzorze karbonu, opracowano nowy układ przełączników oraz nowe, półkontrastowe zegary z tarczami ze wzorem włókna węglowego i wyraźniejszymi indeksami.

Zwrotny – promień zawracania 4,6 metra

Nowy Space Star dobrze sprawdzi się w roli zwinnego auta do dojazdów do pracy. Oferuje bowiem kierowcy przyjemność z prowadzenia z dużym nastawieniem na komfort i zwrotność. Auto cechuje bardzo dobra widoczność, dzięki specjalnie wyprofilowanej przedniej partii nadwozia. W efekcie kierowca widzi oba krańce maski silnika oraz nisko poprowadzoną linię szyb. Pozwala to z dużą precyzją wykonywać manewry na drodze.
Wysunięte do przodu słupki A oraz nisko poprowadzona linia przedniej części nadwozia zwiększają pole widzenia kierowcy zarówno przed pojazdem, jak i z boków.

Na uwagę zasługuje też duża zwroność w ruchu miejskim. Promień skrętu wynosi tylko 4,6 metra, dla porównania krótsza o 3900 mm Toyota Aygo ma promień 5,1 metra. Nowy Space Star ułatwia też manewrowanie na skrzyżowaniach, na krętych drogach i parkingach (3,48 obrotu kierownicą pomiędzy skrajnymi położeniami).

Bezpieczny samochód miejski

Nowy Space Star został zbudowany w oparciu o architekturę, której zadaniem jest absorbowanie energii uderzenia ze wszystkich stron i rozpraszanie jej. W modelu Space Star zastosowano m.in. wzmocnioną ramę przednią, która wzbogaciła się o masywne poprzecznice. Wraz z usztywnioną klatką kabiny pasażerskiej, elementy te odpowiadają za lepsze rozproszenie sił zderzeniowych w razie kolizji czołowej.
Przednie siedzenia modelu Space Star oferują wysoki poziom bezpieczeństwa, potęgowany zastosowaniem pasów bezpieczeństwa z podwójnymi napinaczami , jak również konstrukcji ograniczającej urazy kręgosłupa spowodowane szarpnięciem.

Space Star jest wyposażony w standardzie w sześć poduszek powietrznych, łącznie z poduszkami bocznymi i kurtynami powietrznymi.

Dodatkowo ma wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa aktywnego:

  • ABS,
  • system stabilizacji pojazdu (ASC),
  • system kontroli trakcji (TC),
  • system wspomagania nagłego hamowania (BA)
  • system wspomagania ruszania na wzniesieniu (HSA)
  • system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu ESS.

Tym samym Mitsubishi Space Star wprowadza do segmentu małych samochodów najwyższy poziom bezpieczeństwa.

To samochód, który spełnia wszystkie atuty modelu miejskiego, którymi są cena, zwrotność i zużycie paliwa. Zachowano przy tym zalety wersji segmentu B. Ma więc ich komfort podróżowania na wycieczki, czy na wczasy.

Warto przy tym zauważyć dwa aspekty:

  • Cenę poniżej 40 000 zł
  • Gwarancję na pięć lat
Poprzedni wpis Następny wpis