Debiut EV6 oznacza pojawienie się wielu nowości w autach marki Kia. Po raz pierwszy zastosowano:

  • nową platformę podłogową dla pojazdów elektrycznych (E-GMP),
  • nowe logo
  • nowe nazewnictwo

Kia Corporation zaprezentowała pierwsze zdjęcia „EV6” – nowego auta elektrycznego typu BEV. Ten samochód napędzany energią zgromadzoną w akumulatorze (BEV – battery electric vehicle). skonstruowany jest na nowej platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP).

Dla marki Kia EV6 jest nie tylko pierwszym autem typu BEV nowej generacji, ale również pierwszym zaprezentowanym z nowym logo. Samochód opracowano zgodnie z nową stylistyką, która podkreśla zaangażowanie marki Kia w elektromobilność.

„EV6 ucieleśnienia zarówno nowy slogan marki, który brzmi „Movement that inspires”, jak i nową filozofię projektowania. Samochód zaprojektowano tak, aby zachęcać do podróżowania. EV6 obsługuje się łatwo i intuicyjnie.” – mówi Karim Habib, wiceprezes i szef Kia Global Design Center. „Naszym celem było stworzenie obsługi, dzięki której samochody elektryczne nowej generacji marki Kia będą natychmiast rozpoznawalne. Nasze nowe auta elektryczne będą wyraziste, oryginalne i pomysłowe.” – dodaje.

Nowe nazewnictwo samochodów elektrycznych typu BEV marki Kia

W ramach przemian, zachodzących w marce Kia i zapoczątkowanych zmianą loga, nowe samochody elektryczne typu BEV będą miały nowe oznaczenia. Nowe nazwy modeli będą proste i spójne na wszystkich światowych rynkach.

Nazwa wszystkich nowych samochodów elektrycznych typu BEV będzie zaczynać się od przedrostka „EV”. Ma to ułatwić nabywcom rozeznanie się w tym, które modele marki Kia są elektryczne. Po przedrostku znajdzie się liczba, która odpowiada pozycji danego modelu w gamie marki Kia.

EV6, który zaprojektowano i skonstruowano zgodnie z nowym sloganem marki Kia „Movement that inspires”, będzie miał swoją światową premierę w pierwszym kwartale 2021 roku. Więcej informacji wkrótce

Poprzedni wpis Następny wpis