Film w 360 stopniach pozwala fanom motoryzacji doświadczyć przejażdżki najnowszym modelem marki po ulicach Barcelony – można dokładnie przyjrzeć się kabinie i sprawdzić, jakie wrażenie samochód robi w ruchu.

Elegancja i funkcjonalność

Wnętrze nowego SEAT-a Leona przeszło gruntowną metamorfozę. Projektanci wiele uwagi poświęcili gładkiej, smukłej desce rozdzielczej, która sprawia wrażenie zawieszonej w przestrzeni. Wrażenia optycznych dostarcza także ambientowe oświetlenie wykorzystujące technologię LED.

– Chcieliśmy, aby kabina była jak najbardziej przyjazna i zachęcała do jazdy. Wprowadziliśmy nowe elementy dekoracyjne, takie jak listwy czy światła LED, które tworzą łuk okalający całą deskę rozdzielczą i drzwi. Zależało nam na uzyskaniu odpowiedniej, przytulnej atmosfery – zdradza projektant wnętrz SEAT-a, David Jofré. Oświetlenie pełni także szereg dodatkowych funkcji, takich jak sygnalizowanie nadjeżdżających z tyłu pojazdów.

Cyfrowa rewolucja

W interaktywnym wideo można przyjrzeć się znadującemu się na desce rozdzielczej 10-calowemu wyświetlaczowi, zapewniającemu dostęp do zaawansowanego systemu multimedialnego. Został on wyposażony w funkcję rozpoznawania gestów i poleceń głosowych, która znacznie ułatwia interakcję użytkownika z samochodem.

2020-04-29-wirtualny-seat-leon-gotowy-do-podrozy-10– Podnieśliśmy pozycję ekranu, dzięki czemu udało się uzyskać dostęp do wszystkich opcji na wyciągnięcie ręki. Kierowca bez odwracania uwagi od sytuacji na drodze może zarządzać multimediami, asystentami jazdy czy klimatyzacją – wymienia Jaume Sala, szef działu projektowania wnętrz. Samą deskę rozdzielczą wyraźnie obniżono, co znacząco poprawia widoczność. Zwiększono także przestrzeń schowków. Po raz pierwszy cały interfejs został zaprojektowany w nowym cyfrowym laboratorium SEAT-a.

– Dział projektowy i digital od samego początku ściśle ze sobą współpracują. Postawiliśmy sobie wspólny cel, aby zapewnić użytkownikom modelu możliwość korzystania w aucie z technologii. Ograniczyliśmy fizyczne przyciski do minimum. Teraz wystarczy jedno gest, aby uzyskać dostęp do konkretnej funkcji – mówi David Jofré.

2020-04-29-wirtualny-seat-leon-gotowy-do-podrozy-1

 

Design dostosowany do pasażera

Wszystkie elementy wnętrza nowego Leona zaprojektowano przy precyzyjnym zachowaniu zasad ergonomii. Każdy detal ma zwiększać komfort podróżujących.

– Wysokie fotele o maksymalnej szerokości w górnej części oparcia gwarantują większą ochronę oraz podkreślają sportowy charakter samochodu – komentuje David Jofré.

Pasażerowie podróżujący z tyłu mają teraz do dyspozycji więcej miejsca dzięki zwiększeniu rozstawu osi nowego Leona o 50 mm.

2020-04-29-wirtualny-seat-leon-gotowy-do-podrozy-11– Choć mogłoby się wydawać, że 50 mm nie zrobi wielkiej różnicy, w rzeczywistości ta dodatkowa przestrzeń sprawia, że podróżujący nie dotykają kolanami przednich siedzisk. Zapewnienie większej wygody wszystkim pasażerom stanowiło jedno z najważniejszych wyzwań, jakie sobie wyznaczyliśmy – podkreśla Jaume Sala.

 

Poprzedni wpis Następny wpis