Wybierz markę

akcesoria Mitsubishi Eclipse Cross - pakiet Insport

Awangardowy design Mitsubishi Eclipse Cross PHEV to jeden z powodów, które skłaniają do zakupu tego właśnie modelu. Funkcjonalność SUV-a stylowo wpisana w dynamiczne nadwozie coupe chyba szczególnie przypadła do gustu osobom, które patrzą na samochody ponad schematami. (Niekwestionowane zalety napędu PHEV tym razem przesuwamy na drugi plan.) Ponieważ co miesiąc, wraz z raportami PZPM, otrzymujemy potwierdzenia stałej, niezmiennie wysokiej popularności Eclipse’a, to musimy spojrzeć nań nieco inaczej. Jako że Eclipse stał się tak chętnie wybieranym modelem, to siłą rzeczy pojawia się możliwość pewnej dewaluacji jego zalety indywidualizacji. I to skłoniło nas do przypomnienia, że przecież można jeszcze bardziej dopasować go do swojej osobowości pakietami stylizacyjnymi Diamond lub Insport.

Okej, przyznajemy się, bezpośrednim impulsem był widok Mitsubishi Eclipse Cross z pakietem Insport wyjeżdżającego do klienta z bliskiego nam salonu. Widok w pełnej słonecznej krasie szczególnie oczom miły, dlatego tej stylizacji przypatrzymy się nieco baczniej.

akcesoria Mitsubishi Eclipse Cross - pakiet Insport

Pakiet Insport

Eclipse Cross PHEV wyróżnia się nie tylko wysmakowaną dynamiczną bryłą, tak lekką, że aż słowo bryła tu nie bardzo pasuje. Znakomicie współgra z nią stylistyką reflektorów, wlotu powietrza i zderzaka. Wąskie i designerskie lampy LED-owe do jazdy dziennej podkreślają nowoczesny styl. Także wkomponowane niżej światła mijania i drogowe wraz ze światłami przeciwmgielnymi robią robotę. Nadwozie dynamizują charakterystyczne linie odcięcia na drzwiach oraz wznosząca się linia okien. Ale czemu nie dodać czegoś jeszcze, czegoś w rodzaju pazura, który do efektywnego napędu w naturalny sposób pasuje?

Pazur pakietu Insport jest wyważony, delikatny, bardzo daleko mu do krzykliwości. – Stylizacja wcale nie musi wprost oddawać sportowego zacięcia kierowcy, czasem wystarczy, że cieszy swoim urokiem. Osobiście nie podejmuje się odgadnąć jak jest w tym przypadku – powiedział nam Andrzej Gola, kierownik salonu Mitsubishi Japan Motors. A w tym konkretnym, obfotografowanym przez nas, przypadku pakiet Insport wybrała – jak się dowiedzieliśmy – kobieta. Jesteśmy przekonani, że dziś nikt już nie podąża za seksistowską myślą, że czerwone linie pasowały jej do koloru lakieru.

Teoretycznie nie powinniśmy opisywać elementów, które widać na zdjęciach, ale przecież nie wszyscy mają dokładny widok Eclipse’a przed oczami. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. W sportowym pakiecie Insport otrzymujemy dolne listwy zderzaka i drzwi oraz dolną osłonę tylnego zderzaka wraz z narożnikami w kolorze czarnym z czerwonymi paskami. Na maskę silnika trafił napis Eclipse Cross, a naszym numerem jeden jest tylny spojer dachowy w kolorze nadwozia.

Dzięki tym elementom niby dyskretna stylizacja pozwala subtelnie wyindywidualizować się z rozentuzjazmowanego tłumu miłośników Eclipse Cross. Podobnie jak to się działo z pakietem Insport dla modelu ASX.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Jak zasygnalizowaliśmy, popularność Mitsubishi Eclipse Cross PHEV utrzymuje się w górnej strefie stanów wysokich i umacnia model na podium sprzedaży w różnych zestawieniach. Potwierdza to lipcowy raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) dotyczący liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów. Eclipse Cross PHEV był w lipcu w Polsce bestsellerowym SUV-em z napędem plug-in hybrid. Po siedmiu miesiącach roku zajmuje również drugi stopień podium wśród popularnych marek i trzecie miejsce w zestawieniu wszystkich SUV-ów PHEV. Pod określeniem bestsellerowy SUV kryje się fakt, że model był w lipcu najczęściej rejestrowanym samochodem SUV PHEV w Polsce.

Jak już tu szczerze wyznawaliśmy, jesteśmy fanami znakomitego napędu 4×4 – elektrycznego i hybrydowego z unikatowym układem odzyskiwania energii. Zalety techniczne i wrażenie artystyczne tak windują popularność modelu, że musimy podpowiedzieć producentowi, by myślał o kolejnych personalizujących pakietach stylizacyjnych. Tym bardziej, że przecież samochód jest dostępny praktycznie od ręki, a możliwość zaspokojenia popytu gwarantuje kontynuację drogi sukcesu.

Radek Pszczółka

akcesoria Mitsubishi Eclipse Cross - pakiet stylizacyjny Insport akcesoria Mitsubishi Eclipse Cross - pakiet Insport akcesoria Mitsubishi - pakiet stylizacyjnyInsport akcesoria Mitsubishi - pakiet Insport akcesoria Mitsubishi Eclipse Cross - pakiet Insport akcesoria Mitsubishi akcesoria Mitsubishi
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!