W Niemczech, ostatnia runda FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth. O tytuł mistrza sezonu 2020 walczą dwaj młodzi kierowcy z zespołu Van Amersfoort Racing, Edgar (Wielka Brytania) i Crawford (USA)
Na Węgrzech odbędzie się czwarta runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC, w której wystartują cztery zespoły walczące o Abarth Rally Cup.

Podwójne wyzwanie na torze wyścigowym i w rajdzie dla kierowców Abartha, rywalizujących w najbliższy weekend na torze Oschersleben, w finałowym, kluczowym wyścigu o tytuł mistrza FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth oraz podczas Rajdu Węgier, czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC, jednomarkowych spotkań zarezerwowanych dla Abartha 124 rally.

W Niemczech, na torze Oschersleben odbędzie się ostatnia runda Mistrzostw FIA ADAC F4 powered by Abarth. O tym, kto zdobędzie tytuł mistrza, zadecydują trzy wyścigi, w których zaciętą walkę prowadzić będą kierowcy z zespołu Van Amersfoort Racing: Brytyjczyk, Jonny Edgar i Amerykanin, Jak Crawford mający 23 punkty straty. O tytuł walczy również Fin, Elias Seppänen.
Trzy wyścigi odbędą się w sobotę, 7 listopada o godz. 12:00 oraz w niedzielę, 8 listopada o godz. 12:00 i 16:00. Transmisja na żywo dostępna na www.adac-motorsport.de .

Jednocześnie, w Rajdzie Węgier, czwartej rundzie Abarth Rally Cup 2020, na linii startu zobaczymy cztery zespoły za kierownicą Abartha 124 rally. Po pierwszych trzech rundach prowadzą młodzi włoscy kierowcy, Andrea Mabellini z Nicolò Gonellą (Napoca Rally Team), dzięki dwóm zwycięstwom w Rally di Roma Capitale i Rally Fafe Montelongo w Portugalii.
Na drugim miejscu uplasował się kolejny Włoch, Roberto Gobbin, z Alessandro Cervim (Winners Rally Team), który w tych samych dwóch wyścigach zajął dwa razy drugie miejsca, przed czeskim kierowcą Martinem Radą z Jaroslavem Jugasem (Agrotec Team), zwycięzcą Rajdu Lipawy na Łotwie. W zeszłym roku Rada zwyciężył w węgierskim etapie Abarth Rally Cup.
Oprócz tych trzech kierowców o tytuł walczy także Rumun Mihnea Mureșan, który wraz z Aliną Pop, pilotką rajdową Andrei Nucity, już dwukrotnie towarzyszącej Andrei w Abarth Rally Cup, zadebiutował na arenie międzynarodowej. Zespół będzie ścigał się w Abarthem 124 rally, przygotowanym przez Team Bernini Rally.
Rajd Węgier jest wyjątkowo trudny ze względu na swoją asfaltową trasę wijącą się po wąskich drogach węgierskich wsi, z wieloma trudnymi do pokonania mokrymi odcinkami w lesie, które, ze względu na jesienną aurę, są jeszcze trudniejsze. Edycja 2019 odbywała się w deszczu.
Start z Nyíregyházy jest zaplanowany na piątek 6 listopada na godzinę 18:00, a o 19:00 odbędzie się krótki etap specjalny. Pierwszy etap odbędzie się w sobotę, od 8:15 do 19:14, a drugi w niedzielę, od 7:20 do 16:30. Łącznie trasa liczy 956 km, z czego 191 km to jazda na czas, rozłożona na 16 etapów specjalnych.

Aktualna klasyfikacja w Abarth Rally Cup: 1. Andrea Mabellini (Włochy, Napoca Rally Team), 60; 2. Roberto Gobbin (Włochy, Winners Rally Team), 48; 3. Martin Rada (Czechy, Agrotec Team), 30.
Aktualna klasyfikacja w Mistrzostwach FIA ADAC F4 Championship powered by Abarth: 1) Jonny Edgar (Wielka Brytania, Van Amersfoort Racing), 264; 2) Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing), 241; 3) Elias Seppänen (Finlandia, US Racing), 217.

Poprzedni wpis Następny wpis