Wybierz markę

„Więcej SUV-a, więcej auta elektrycznego, więcej nowoczesnej technologii i więcej stylu” – takim hasłem Mitsubishi zapowiada swój nowy model, który zostanie pokazany 5 marca w Genewie.

Samochód ma nosić nazwę Engelberg Tourer, która odnosi się do położonej w Alpach miejscowości Engelberg, znanej m.in. z Pucharu Świata w skokach narciarskich. Z kolei Tourer oznacza mniej więcej tyle co kombi, jednak wiadomo już, że tu chodzi o SUV-a. Co więcej, zelektryfikowanego. W jaki sposób? Można się tylko domyślać.

Jeśli ma być „więcej auta elektrycznego”, to podejrzewam, że więcej niż dotychczas. Zatem więcej niż w Mitsubishi Outlanderze PHEV. W takim razie może to być zarówno 100-procentowy elektryk lub – co moim zdaniem jest bardziej prawdopodobne – samochód z napędem elektrycznym i wspomaganiem silnikiem benzynowym. Ale nie taki, jak PHEV, tylko w 100-procentach napędzanym silnikami elektrycznymi, które będą czerpały energię z akumulatora ładowanego silnikiem spalinowym, pełniącym rolę generatora. To jednak wyłącznie moje przypuszczenia – mam nadzieję, że Mitsubishi czymś jeszcze mnie zaskoczy.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!