Pośród siedmiu finalistów do prestiżowego konkursu Car of the Year 2018 znajdziemy aż trzech reprezentantów marek Grupy PGD. I to w dość ekskluzywnym gronie.

Alfa Romeo Stelvio, Kia Stinger i Seat Ibiza – te trzy modele możecie kupić w salonach Grupy PGD, a każdy z nich może zostać zwycięzcą w konkursie na Samochód Roku 2018. Przypominamy, że obecnie taki tytuł dzierży Peugeot 3008, natomiast w 2016 roku zwyciężył Opel Astra.

Jak wygląda towarzystwo naszych tegorocznych finalistów? O najwyższą nagrodę powalczą także Audi A8, BMW Serii 5, Citroën C3 Aircross oraz Volvo XC40.

Alfa Romeo Stelvio ma szansę zwyciężyć w konkursie z kilku powodów. Po pierwsze, może zostać uznana za najładniejszego SUV-a w swojej klasie. Po drugie, za najlepiej jeżdżącego i zaawansowanego technicznie. Po trzecie, to – jak pisaliśmy w naszym teście – najbardziej funkcjonalny i wszechstronny model tej marki od wielu lat, a być może nawet w historii. Ponadto warto dodać, że jej bliska kuzynka Giulia w zeszłym roku zajęła drugie miejsce.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QbvL-s3t9VI&t=2s[/youtube]

Kia Stinger jest najbardziej oryginalnym i zaskakującym modelem wśród finalistów. Mało kto spodziewał się, że prezentowane wcześniej przez firmę Kia samochody koncepcyjne będą realną zapowiedzią tak ciekawego auta. Tymczasem koreańska firma zaskoczyła, a nawet zszokowała wszystkich, zwłaszcza motoryzacyjnych dziennikarzy, którzy stanowią jury plebiscytu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oT1P0eYvd80&t=4s[/youtube]

O nowym Seacie Ibizie można powiedzieć tylko i aż jedno – jest bliski doskonałości. Poza tym, że dopracowany technicznie i pod kątem funkcjonalności, to także ładny i elegancki, choć w specyfikacji FR również zadziorny i sportowy. W naszym teście znaleźliśmy tylko jedną wadę, jaką były zbyt małe lusterka zewnętrzne. To wskazuje tylko na fakt, że ikona Seata może mierzyć się z najlepszymi.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Oh_F1II8zVw&t=1s[/youtube]

Zwycięzcę COTY 2018 poznamy 5 marca, w przeddzień Salonu Samochodowego w Genewie. Na którego z kandydatów byście postawili?

Poprzedni wpis Następny wpis