Wybierz markę

Pierwsze ciepłe dni sprawiły, że wielu kierowców zapragnęło schłodzić napływające do wnętrza samochodu powietrze. Niestety po włączeniu klimatyzacji okazało się, że efekt był delikatnie mówiąc marny. Stąd też, aby uprzedzić letnie upały i ewentualne problemy z działaniem klimatyzacji, Ford rozpoczyna coroczną usługę Akcja Klimatyzacja Pro. Oferta ta obejmuje nie tylko sprawdzenie efektywności działania, ale także czyszczenie układu klimatyzacji w promocyjnych cenach.

Akcja Klimatyzacja czyli chłodzenie to nie wszystko

Każdego roku układ klimatyzacji w samochodzie traci część czynnika chłodniczego. W efekcie chłodzenie napływającego powietrza jest mniej wydajne, co najbardziej odczują właściciele starszych wersji. Ale to tylko jeden z powodów dlaczego warto pamiętać o regularnych przeglądach układu. Znacznie bardziej niebezpieczny dla zdrowia podróżujących jest układ zagrzybiony i zainfekowany bakteriami. To bardziej niż brak chłodzenia powinno zmusić nas do profesjonalnie przeprowadzanej dezynfekcji.

Zaniedbana klimatyzacja może negatywnie wpływać nie tylko na komfort podróży, ale również na zdrowie podróżujących. Dlatego warto regularnie, co roku sprawdzać i dezynfekować układ klimatyzacji. Okres wiosenny jest najkorzystniejszy na takie akcje, ze względu na rozpoczęcie intensywnego wykorzystywania układu.

Dlatego w salonach Ford rozpoczyna się Akcja Klimatyzacja Pro. Sprawdzenie i dezynfekcję układu można przeprowadzić niezależnie lub podczas zaplanowanego przeglądu Forda. Można tego dokonać podczas procesu rezerwacji wizyty w serwisie online, dodając usługę jako opcję dodatkową. Koszt usługi to 199 zł, a oferta jest ważna do 30 czerwca 2023 roku.Akcja klimatyzacja, sprawdzanie układu

Akcja Klimatyzacja Pro obejmuje następujący zakres usług:

– sprawdzenie działania wszystkich podzespołów
– oględziny pod względem uszkodzeń oraz wycieków (w tym stan filtra)
– próbę wydajności oraz pomiar temperatur
– czyszczenie i dezynfekcję układu (kanałów wentylacyjnych)
– dezynfekcję parownika
– ozonowanie

Wymień filtr kabinowy

Dezynfekcja jaką przeprowadzimy jest ważna nie tylko na powierzchniach układu klimatyzacji. Niezmiernie ważna jest też wymiana filtra kabinowego. Podczas codziennej pracy układu klimatyzacji filtr ten usuwa nieprzyjemne zapachy, zatrzymuje drobne cząsteczki kurzu, pyłków i zanieczyszczeń. Daje to dodatkową pewność, że powietrze w samochodzie jest bezpieczne i czyste. Warto przy tym pamiętać, że wyższe stężenie zanieczyszczeń wewnątrz pojazdu stwarza zagrożenie dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Mogą wystąpić zawroty i bóle głowy, nudności, a nawet reakcje alergiczne. Więcej na temat konieczności stosowania filtrów i rodzajów filtrów wypowiadał się ekspert z jednego z serwisów PGD.

W ofercie Forda znajduje się filtr Ford micronAir® proTect, który może ograniczyć rozprzestrzenianie się wielu szkodliwych zarazków, a nawet wirusów. Koszt tego filtra wraz z montażem to 189 zł brutto.

Warto też zauważyć, że zalecany okres między wymianami filtra kabinowego wynosi 1 rok lub 30 000 km. Osoby cierpiące na ciężkie alergie powinny wymieniać filtr co sześć miesięcy w celu zapewnienia optymalnej ochrony. W bardzo zapylonych regionach lub podczas jazdy wyłącznie w ruchu miejskim (zwiększone zanieczyszczenie drobnym pyłem) filtr należy wymieniać częściej.

Mieczysław Kowalikakcja klimatyzacja, odgrzybianie

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!