Wybierz markę

końcówki wydechu CUPRA Formentor, brzmienie silnika CUPRY Formentor

Kiedy analizowaliśmy dlaczego Formentor to niekwestionowany przebój CUPRY, nie zwróciliśmy uwagi na jeden ważny aspekt. Dziś nadrabiamy. Wiadomo, że o wyborze nabywców decydują przede wszystkim własności jezdne samochodu, jego stylistyka, komfort, wyposażenie, stosunek wartości do ceny itd. Gdy przeprowadzamy test (także CUPRY Formentor) częściej zwracamy uwagą na wyciszenie wnętrza niż na brzmienie silnika, a to błąd. W tym przypadku bardzo duży błąd, bo brzmienie silnika CUPRY Formentor jest niczym symfonia. A liczba instrumentów grających koncert rośnie wraz z liczbą koni mechanicznych silnika, jaki do Formentora wybraliśmy. Wszyscy audiofile jednak wiedzą, że dla wydobycia głębi brzmienia najbardziej liczy się element końcowy – zestaw głośników. W przypadku CUPRY Formentor może to być układ wydechowy Akrapovič Evolution Line o bardzo szerokim, jak najlepsze głośniki, paśmie przenoszenia.

Akrapovič Evolution Line w Formentorze

Genialne symfonie i najwybitniejsze orkiestry uzyskują pełnię bogactwa brzmienia w najlepszych salach koncertowych. Z tego powodu także brzmienie silnika CUPRY Formentor zasługiwało na wyjątkowy układ wydechowy. Takim bez wątpienia jest dzieło uznanej pracowni Akrapovič. Sportowy układ wydechowy Akrapovič Evolution Line dla modelu CUPRA Formentor jest w całości wykonany z wysokiej jakości tytanu. Cztery karbonowe końcówki wydechu znakomicie komponują się z drapieżnym, jak cała sylwetka, tyłem samochodu. Układ jest oczywiście także technicznie dopasowany do samochodu i do jego montażu nie są potrzebne żadne modyfikacje. Wydech ma, rzecz jasna, certyfikat EC. Szczegóły z przyjemnością zaprezentują CUPRA Masterzy w CUPRA Studiach.

Daria Zielaskiewicz, dyrektorka marek SEAT i CUPRA przedstawia szerszy obraz. – CUPRA Formentor wyposażona została w dwa podwójne wydechy Akrapovič. I choć widzimy po prostu tylko cztery końcówki układu wydechowego w matowo-czarnym kolorze, to właśnie one optymalizują potencjał dźwiękowy silnika. W efekcie dostarczają niesamowitą wydajność i uwalniają moc odczuwalną niejednym zmysłem. Równocześnie bowiem układ zapewnia wzmocniony, wyrazisty dźwięk, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Widzimy, że także detale przekonują klientów, a świadczyć o tym mogą rewelacyjne wyniki sprzedaży z pierwszych dziewięciu miesięcy 2023 roku. W tym okresie nasz flagowy model zanotował 125% wzrostu w porównaniu ze sprzedażą w ubiegłym roku – podsumowuje Daria Zielaskiewicz.CUPRA Formentor z przodu/boku; brzmienie silnika CUPRY Formentor

Brzmienie silnika CUPRY Formentor ubogaceniem całości

Wiadomo, że brzmienie silnika jest tylko dodatkiem do samochodu; ważnym i miłym, ale jednak wciąż dodatkiem. Lecz to właśnie detale akcentują istotę i urodę rzeczy oraz dopełniają całość kompozycji. Tak właśnie brzmienie silnika CUPRY Formentor podkreśla pełne zadziorności DNA marki i drapieżność stylu modelu. Układ wydechowy Akrapovič Evolution Line robi to szlachetnie mocną linią.

Ekskluzywna w swojej agresywności stylistyka CUPRY Formentor jest wyjątkowo oryginalną wizją sportowego charakteru marki. A dzięki temu mocnym atutem modelu, wpływającym na decyzje osób szukających swojego motoryzacyjnego wyróżnika. Nie są do tego potrzebne najwyższe osiągi silnika, wystarczą wersje o mocach 150 lub 190 KM. A designerskie detale i dodatki CUPRY wzbogacają stylową kompozycję, tak jak bogactwo aranżacji czyni z utworu muzycznego dzieło.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: CUPRA
CUPRA Formentor z boku/tyłu; brzmienie silnika CUPRY Formentor

końcówki wydechu CUPRA Formentor, brzmienie silnika CUPRY Formentor kCUPRA Formentor z boku/tyłu; brzmienie silnika CUPRY Formentor CUPRA Formentor z boku; brzmienie silnika CUPRY Formentor CUPRA Formentor z przodu/boku/góry; brzmienie silnika CUPRY Formentor końcówki wydechu CUPRA Formentor, brzmienie silnika CUPRY Formentor CUPRA Formentor z przodu/boku; brzmienie silnika CUPRY Formentor
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!