Wybierz markę

Nowy Mitsubishi Colt czerwony i czarny w zielonej alei, ceny nowego Colta

Wreszcie wiadomymi stały się ostatnie niewiadome związane z premierą nowego Mitsubishi Colt. Samochód od pierwszych zapowiedzi tak przyciągał powszechne zainteresowanie, że zdążyliśmy go już przedstawić prawie ze wszystkich stron. Wymiary, dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia Colta prezentowaliśmy na przykład w tym wpisie. Wiele osób zdążyło już przez program rezerwacji Colta potwierdzić swoimi decyzjami, że to samochód, na który czekały. A nie pytały, ile kosztuje nowy Mitsubishi Colt. Bo przecież wciąż pozostawała nam jedna, bardzo ważna niewiadoma – ceny nowego Colta. Ale już wiemy: cennik Mitsubishi Colt najnowszej generacji zaczyna się od 71 990 złotych. A dodatkowym atutem nowego modelu jest gwarancja na pięć lat, a nawet osiem w odniesieniu do akumulatora trakcyjnego.

Poznajmy bliżej wersje silnikowe, specyfikacje techniczne i pakiety wyposażenia, przy których już możemy dopisać konkretne kwoty – ceny nowego Colta. Do wyboru mamy cztery poziomy wyposażenia wzbogacone przez różne warianty i opcje.

Ceny nowego Colta od wersji Inform                                                                                            

Nowy Mitsubishi Colt w bazowej wersji INFORM kosztuje 71 990 złotych. Za tę kwotę otrzymamy samochód z litrowym silnikiem o mocy 65 KM, który współpracuje z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Wersję bazową należy uznać za wyjątkowo bogatą jak na segment B. Otrzymujemy w niej bowiem elementy wyposażenia zazwyczaj niedostępne w konkurencyjnych modelach, jak tempomat i reflektory w technologii LED. A do tego choćby system wspomagania utrzymania na pasie ruchu (LKA) oraz system rozpoznawania znaków drogowych (TSR). O światłach do jazdy dziennej, systemie głośnomówiącym Bluetooth, komplecie poduszek powietrznych, systemie wspomagania ruszania na wzniesieniu nie powinienem nawet wspominać. Podobnie jak o zwiększających bezpieczeństwo systemach eCall, ograniczającym skutki kolizji czołowych (FCM) oraz ostrzegania o niezamierzonym opuszczaniu pasa ruchu (LDW). Muszę za to napisać, że radioodtwarzacz jest zintegrowany z siedmiocalowym wyświetlaczem zegarów.

Już na podstawie tej skróconej listy można stwierdzić, że ustalając ceny nowego Colta, wyposażeniem wersji bazowej Mitsubishi ucieszyło przyszłych użytkowników.czerwony nowy Mitsubishi Colt z przodu, ceny nowego Colta

Mitsubishi Colt INVITE w dwóch wersjach silnikowych

W wersji INVITE poza jednostką 65 KM mamy do wyboru także turbodoładowany silnik o mocy 91 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną. Wyposażenie Colta INVITE w stosunku do wersji INFORM jest bogatsze przede wszystkim o elementy komfortu. Są to: system dostępu bezkluczykowego, automatyczna klimatyzacja, stacja multimedialna SDA z siedmiocalowym ekranem, bezprzewodowy interfejs Android Auto lub Apple CarPlay i bezprzewodowa ładowarka indukcyjna. Dodatkowe elementy, które podnoszą komfort prowadzenia to obszycie kierownicy skórą syntetyczną i elektrycznie składane lusterka. Mitsubishi Colt w standardzie INVITE ucieszy też (szczególnie na parkingach podziemnych) przednimi i tylnymi czujnikami parkowania oraz kamerą cofania. Stylistycznie wersja INVITE wyróżnia się klamkami w kolorze nadwozia oraz czarnymi metalizowanymi osłonami lusterek zewnętrznych. Z kolei funkcjonalność bagażnika podniesie podwójna podłoga z funkcjonalnym schowkiem.

Ceny nowego Colta w wersji INVITE w zależności od wersji silnikowych różnią się do 6 800 złotych.
81 990 złotych kosztuje nowy Colt INVITE z litrowym silnikiem o mocy 65 KM i  pięciobiegową przekładnią manualną.
86 790 złotych to cena wersji o mocy 91 KM z przekładnią sześciobiegową (także manualną).
Tę mocniejszą wersję możemy mieć także z dwoma dodatkowymi pakietami – STYLE i COLD. Stylowe są szesnastocalowe felgi aluminiowe i przyciemnione tylne szyby, a zimno niwelują podgrzewane przednie fotele i kierownica. Cenę tak doposażonego Colta – INVITE STYLE+COLD Mitsubishi podaje z dopiskiem „cena promocyjna”, a wynosi ona 88 790 złotych. Przepraszam, nie wiem, czy „promocyjna” oznacza w tym wypadku „oferta ograniczona w czasie”, czy wynika z wyjątkowo korzystnego skalkulowania pakietu.czerwony nowy Mitsubishi Colt z tyłu i góry, ceny nowego Colta

Colt najnowszej generacji w wersji INTENSE

W wersji wyposażenia INTENSE mamy do dyspozycji znany już układ napędowy – silnik 91 KM współpracujący z manualną skrzynią sześciobiegową. Zdecydowanie bogatsze w porównaniu z poziomem INVITE jest oczywiście wyposażenie. Colta INVITE wyróżniają siedemnastocalowe felgi aluminiowe, chromowane listwy wzdłuż dolnej krawędzi szyb i antena dachowa w kształcie płetwy rekina. Natomiast we wnętrzu – szaro-czarna półskórzana tapicerka foteli PREMIUM z ekologicznej skóry oraz ciemnoszara podsufitka i miękkie wykończenie deski rozdzielczej. Komfort dodatkowo podnoszą: regulacja wysokości fotela pasażera, podłokietnik dla przednich siedzeń, fotochromatyczne lusterko oraz diodowe oświetlenie z przodu i tyłu. Tempomat jest w INTENSE adaptacyjny, światła drogowe – automatyczne (AHB), a w lusterkach zewnętrznych mamy system monitorowania martwego pola (BSW). Wraz z pakietem NAVI otrzymamy stację multimedialną SDA (z nawigacją), którą obsłużymy z ekranu o przekątnej 9,3”.

Ceny nowego Colta w wersji INTENSE: 97 790 złotych z pakietami STYLE+COLD, 100 790 złotych z pakietami STYLE+COLD+NAVI.czarny nowy Mitsubishi Colt z przodu, ceny nowego Colta

Na szczycie wyposażenia nowego Colta

Najbogatszą wersją Mitsubishi Colt najnowszej generacji jest INSTYLE, a pierwsi klienci mogą jeszcze wybrać (jeszcze bogatszą) limitowaną wersję FIRST EDITION. Colt INSTYLE może mieć pod maską silnik spalinowy 91 KM (z manualną skrzynią sześciobiegową) albo napęd hybrydowy (oczywiście z automatem). Pełna hybryda 1,6 HEV generuje moc 146 KM. Jednocześnie Mitsubishi zwraca uwagę, że jej samoładujący się układ hybrydowy EVO Hybrid wyróżnia się najwyższą mocą wśród konkurentów i największą w segmencie pojemnością akumulatora, na który producent daje osiem lat gwarancji.

Pasażerów Colta w wersji INSTYLE ucieszy nastrojowe oświetlenie wnętrza sterowane przez system Multisense a także nagłośnienie. Jest to bowiem system audio premium marki BOSE z ośmioma głośnikami oraz subwooferem. Kierowca dodatkowo otrzymuje do dyspozycji wirtualny kokpit, który prezentuje zegary i najważniejsze informacje na dziesięciocalowym wyświetlaczu. Także w obszarze bezpieczeństwa COLT w wersji INSTYLE zyskał dodatkowe systemy. Są to system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas jazdy do tyłu (RCTA), system kamer 360 stopni (oczywiście z kamerą cofania) oraz system półautonomicznego parkowania z dwunastoma czujnikami. Tenże Easy Park Assist wyszuka dostępne miejsce parkingowe, prostopadłe, równoległe, a nawet wyznaczone ukośnie, po czym półautomatycznie zaparkuje auto. Jeśli będziemy chcieli i przekażemy mu kontrolę nad kierownicą, to system nas wyręczy i bezpiecznie wyjedzie Coltem z miejsca postojowego. Nowy Mitsubishi Colt jest jedynym modelem tej klasy z systemem autonomicznego parkowania i pięcioletnią gwarancją (o czym za chwilę).

Ceny nowego Colta INSTYLE w zależności od wersji silnikowej różnią się już znacząco; jednak co hybryda, to hybryda. Colt INSTYLE w wersji z silnikiem o mocy 91 KM i manualną przekładnią sześciobiegową kosztuje 108 290 złotych. Natomiast z napędem 1,6 HEV, o mocy 143 KM i przekładnią automatyczną, jest wyceniony na 126 290 złotych.Nowy Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt FIRST EDITION

Tymczasowo, do czasu wyczerpania, w ofercie jest jeszcze wersja limitowana FIRST EDITION, którą blog.pgd.pl już prezentował.  W porównaniu z wersją INSTYLE jest ona wzbogacone o boczne nakładki Black Night, ozdobne, chromowane nakładki lusterek, podświetlane nakładki progowe, sportowe nakładki na pedały i listwę pokrywy bagażnika Black Night. Podobnie jak w wersji INSTYLE, Colt FIRST EDITION ma dwie wersje napędu. Ceny nowego Colta FIRST EDITION to 110 290 złotych za wersję spalinową i 128 290 złotych za wersję hybrydową.

Beztroska jaką nam daje gwarancja Mitsubishi

Tak jak inne modele marki oferowane w Europie, nowy COLT jest objęty zobowiązaniem serwisowym Mitsubishi Motors. Jest ono nie tylko świadectwem jakości, bowiem równocześnie zapewnia nabywcom beztroskę użytkowania i wyższą wartość samochodu przy jego odsprzedaży. Pięcioletnia gwarancja mechaniczna z limitem 100 000 km, uznawana za jedną z najlepszych na rynku, to niewątpliwy atut Mitsubishi. Wzmacnia go dodatkowo bezpłatny pakiet usług Assistance na pięć lat bez limitu kilometrów.

W szczegółach zobowiązanie serwisowe Mitsubishi obejmujące także oczywiście Colta, wygląda jak poniżej.
»  5 lat/100 000 km gwarancji producenta
»  12 lat gwarancji antykorozyjnej
»  8 lat/160 000 km gwarancji na akumulator trakcyjny
»  8 lat/160 000 km gwarancji zachowania pojemności akumulatora trakcyjnego
»  5 lat pomocy drogowej w ramach Mitsubishi Motors Assistance.

Zdecydowanie warto o tym pamiętać, analizując ceny nowego Colta i porównując je z innymi modelami. W konfiguracji pomogą i na jazdy testowe zaproszą salony Mitsubishi Japan Motors.

Władysław Adamczyk

czerwony i czarny nowy Mitsubishi Colt z przodu, w tle Brama Branderburska, ceny nowego Colta czerwony i czarny nowy Mitsubishi Colt z przodu, w tle Brama Branderburska, ceny nowego Colta czerwony nowy Mitsubishi Colt z przodu most kratownicowy, ceny nowego Colta czerwony nowy Mitsubishi Colt z boku Nowy Mitsubishi Colt Nowy Mitsubishi Colt czerwony nowy Mitsubishi Colt z przodu, ceny nowego Colta czarny nowy Mitsubishi Colt z przodu, ceny nowego Colta czerwony nowy Mitsubishi Colt z tyłu i góry, ceny nowego Colta czerwony nowy Mitsubishi Colt z tyłu czerwony nowy Mitsubishi Colt z przodu/boku Nowy Mitsubishi Colt czerwony i czarny w zielonej alei, ceny nowego Colta
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!