Wybierz markę

czerwony samochód miejski na szarym tle - Nowy Mitsubishi Colt 2023- program rezerwacji Colta

Mitsubishi Colt nowej generacji miał światową oficjalną premierę zaledwie dwa tygodnie temu. Nie możemy jeszcze napisać, ile kosztuje nowy Colt, ani tym bardziej zamieścić załącznika o nazwie „Cennik Mitsubishi Colt 2023”. Wiemy za to, że program rezerwacji Colta, czyli niejako przedsprzedaży, nagradza osoby, które zakochały się w najnowszym Mitsubishi od premierowego wejrzenia. I tak też było w przypadku pierwszych klientów, którzy złożyli rezerwacje na nowego Colta. Ponieważ decyzje klientów bywają nad podziw szybkie, już tu zamieszczam link prowadzący do rezerwacji Colta – Mitsubishi Colt 2023 Premiera (mitsubishi-japanmotors.pl). Jednocześnie zachęcam też do poznania nowego Colta, którego na bogato przedstawiliśmy i zilustrowaliśmy tu: Nowy Mitsubishi Colt 2023. Zdjęcia, wymiary, dane techniczne, silniki (pgd.pl).

Wszystkie znaki na niebie i zapisy na serwerze wskazują, że rezerwację numer 1 w Polsce złożyło małżeństwo z Warszawy. Klienci wyklikali ją dosłownie kilka minut po tym, jak program rezerwacji Colta ruszył. Nawet bez wcześniejszego zapoznania się z dodatkowymi korzyściami jakie przynosi. Pierwszą rezerwację z radością, ale i zaskoczeniem szybkością jej złożenia, przyjął Marek Pietrzykowski z salonu Mitsubishi Japan Motors w Warszawie. Jak mi powiedział, klienci podjęli decyzję już podczas oglądania premiery Colta i brak cennika nie miał dla nich znaczenia. Państwo zamówili Colta nowej generacji w wersji First Edition, z nowym hybrydowym układem napędowym i automatyczną skrzynia biegów. Mimo iż cena Mitsubishi Colt pozostaje nieznana, nie ulega wątpliwości, że to wersja najbogatsza, a w więc i najdroższa. Kolor zamówionego auta to sunrise red, taki jak na naszych zdjęciach.

Nie tylko najpierwsi z pierwszych rezerwujących najnowsze Mitsubishi, ale wszystkie osoby, które skorzystają z programu rezerwacji Colta, otrzymają zaproszenia na specjalne zamknięte pokazy modelu do najbliższego sobie salonu marki Trzech Diamentów. A potem oczywiście najszybciej, bo już od października będą cieszyć się najnowszym modelem.Nowy Mitsubishi Colt 2023 z góry przód i bok, kolor czerwony. Program rezerwacji Colta

Na czym polega program rezerwacji Colta

Tu muszę sprecyzować, czym różni się zamówienie na nowego Colta od rezerwacji nowego Colta, czyli o co chodzi w programie. Ponieważ nowość Mitsubishi nie ma jeszcze cennika, rezerwacja daje możliwość łatwej rezygnacji, bez absolutnie żadnych kosztów. Wnosimy bowiem opłatę rezerwacyjną w wysokości 500 złotych i jeśli nie zdecydujemy się na Colta, w tydzień otrzymamy jej zwrot. Nie ma znaczenia, czy zamiast na Colta zdecydujemy się na także nowego Mitsubishi ASX, czy będziemy mieli inny powód. Warunki rezerwacji mówią, że klienci, którzy rezerwację zrobią, między 2 października a 30 grudnia 2023 roku otrzymają propozycję podpisania umowy-zamówienia. Jeżeli się zdecydują, to oczywiście wniesiona wcześniej opłata rezerwacyjna stanie się częścią zaliczki na nowego Mitsubishi Colt.

Wejście w zakładkę pod linkiem program rezerwacji Colta daje rzecz jasna możliwość wyboru wersji i konfiguracji najnowszego Mitsubishi. Wersja napędu ściśle wiąże się z wersją (wersjami) wyposażenia. Niezależnie od wyboru tej, czy innej konfiguracji, dzięki programowi rezerwacji nabywcy auta skorzystają nie tylko z pełnej i powszechnie cenionej ochrony gwarancyjnej. Dodatkowo bowiem Mitsubishi Colt 2023 zarezerwowany w przedsprzedaży będzie objęty dwuletnią ochroną pogwarancyjną w wersji Premium. To, wraz z pięcioletnią gwarancją fabryczną, da użytkownikowi Colta nowej generacji siedem lat spokojnej eksploatacji bez niespodzianek.

Inne korzyści z wczesnej (a nie ostatecznej) decyzji wiążą się już z wybranymi specyfikacjami wyposażenia Colta 2023. Warto je poznać i przeanalizować przed przystąpieniem do działania pod hasłem „Akcja rezerwacja”.

Specyfikacje Mitsubishi Colt do wyboru w programie rezerwacji

Aktualnie możemy zarezerwować Colta w trzech konfiguracjach wyposażenia dostępnych z dwoma układami napędowymi. Zwrot „konfiguracje wyposażenia” jest uzasadniony bardziej niż „pakiety”, bo w konfiguracjach mamy pakiety połączone. Właśnie te połączenia składają się na kolejne korzyści wynikające z wcześniejszej rezerwacji.

Dostępne teraz układy napędowe nowego Colta to:
»  1,0 l MPI-T, czyli turbodoładowany silnik benzynowy z wtryskiem wielopunktowym o mocy 91 KM, z sześciobiegową manualną skrzynią biegów;
»  oraz 1,6 l Hybrid (HEV), czyli klasyczna hybryda, która łączy jednostkę benzynową 1,6 litra z dwoma silnikami elektrycznymi i akumulatorem trakcyjnym o pojemności 1,2 kWh. Układ, który współpracuje z automatyczną skrzynią biegów, generuje łączną moc 143 KM.

Do napędu benzynowego możemy teraz dobrać (także w panelu rezerwacji) jedną z dwóch konfiguracji wyposażenia. Są to: INVITE z pakietami Style i Cold oraz wersja INTENSE wzbogacona pakietami Style, Cold oraz Navi. Dla napędu hybrydowego Mitsubishi oferuje specjalną wersję First Edition, która atrakcyjnie wieńczy program rezerwacji Colta.Nowy Mitsubishi Colt 2023 z góry, tył i bok, kolor czerwony. Zamówienia na Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt nowej generacji i jego wyposażenie podstawowe

Nasze wymagania związane z wyposażeniem samochodów szybko w ostatnich latach wzrosły. Elementy, które jeszcze niedawno były zarezerwowane dla najwyższych pakietów, albo nawet dla aut segmentu premium, chcemy mieć w standardzie. I to się dzieje, bo nowy Mitsubishi Colt już w podstawowej specyfikacji wyposażenia odpowiada na wiele naszych już powszechnych potrzeb. Są to elementy mniej lub bardziej oczywiste, jak choćby:
– stacja multimedialna SDA z siedmiocalowym ekranem dotykowym i bezprzewodową obsługą smartfonów poprzez Apple CarPlay lub Android Auto;
– przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania;
– tempomat;
– czy kurtynowe poduszki powietrzne (obok oczywiście czołowych i bocznych).

Wzbogacenie specyfikacji wyposażenie szczególnie wyraźnie widzimy w obszarze bezpieczeństwa. Na pakiet systemów bezpieczeństwa ADAS Colta nowej generacji składają się systemy:
– ograniczający skutki kolizji czołowych (FCM);
– ostrzegania o niezamierzonym opuszczaniu pasa ruchu (LDW);
– wspomagający utrzymanie na pasie ruchu (LKA);
– i system rozpoznawania znaków drogowych (TSR).

Program rezerwacji Colta daje nam też dodanie do specyfikacji INVITE pakietów STYLE oraz COLD. Ten pierwszy obejmuje szesnastocalowe felgi aluminiowe i przyciemniane tylne szyby. Natomiast wraz z pakietem COLD otrzymamy skórzane obszycie kierownicy oraz jej podgrzewanie i podgrzewane przednie fotele.deska rozdzielcza, ekran, system Multi-Sense - Nowy Mitsubishi Colt 2023. Program zamówień na Colta 2023

Program rezerwacji Colta – wersja wyposażenia wyższa i wyjątkowa

Im dalej w las, tym więcej drzew – wiadomo – tak jest też ze specyfikacjami Mitsubishi Colt 2023, a okazy coraz cenniejsze. Nowy Colt w wersji INTENSE ma między innymi:
– w połowie skórzaną tapicerkę foteli;
– centralny podłokietnik między przednimi fotelami;
– adaptacyjny tempomat;
– fotochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne;
– oraz antenę dachową w kształcie płetwy rekina.
Dodatkowo kierowcę wspomagają system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSW) oraz system automatycznego załączania świateł drogowych (AHB).

I znowu program rezerwacji Colta przynosi zamawiającym wersję INTENSE godne elementy wzbogacenia. W pakiecie STYLE otrzymamy felgi aluminiowe 17” oraz przyciemniane tylne szyby. W pakiecie COLD – podobnie jak z wersją INVITE – podgrzewaną kierownicę obszytą skórą oraz podgrzewane przednie fotele. Kolejnym dodatkiem przysługującym w programie rezerwacji Colta 2023 jest pakiet NAVI. W nim stacja multimedialna ma (oczywiście) dotykowy ekran o przekątnej 9,3” i zgodnie z nazwą – wbudowany system nawigacji.

Wreszcie wersja specjalna w programie rezerwacji – First Edition – którą Mitsubishi oferuje z hybrydowym układem napędowym i automatyczną skrzynią biegów. W specyfikacji First Edition otrzymamy oczywiście wszystkie elementy, jakie wymieniłem wcześniej dla innych specyfikacji oraz wiele, których nie wymieniałem. Tak, rzecz jasna również te zawarte w pakietach STYLE, COLD oraz NAVI.

Cennymi wyróżnikami wersji First Edition Colta 2023 są dodatkowe elementy podnoszące komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Należą do nich:
– dziesięciocalowy cyfrowy panel wskaźników, powszechnie zwanych zegarami;
– układ kamer 360 stopni;
– system autonomicznego parkowania – park assist;
– system monitorowania ruchu poprzecznego podczas cofania (RCTA);
– nagłośnienie Bose;
– i elektryczny hamulec postojowy.

Jak informowaliśmy w poprzednim wpisie, do wyboru są cztery metalizowane kolory, które nieprecyzyjnie można nazwać czarny, czerwony, niebieski i szary. Precyzyjniej, z odcieniem oraz głębią: Mitsubishi Colt 2023 może mieć kolor onyx black, sunrise red, royal blue oraz volcanic grey.

Władysław Adamczyk

deska rozdzielcza, ekran, system Multi-Sense - Nowy Mitsubishi Colt 2023 Nowy Mitsubishi Colt 2023, samochód na drodze, widok z tyłu, kolor czerwony czerwony samochód - Nowy Mitsubishi Colt 2023 widok z boku
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!