Wybierz markę

Nowy Mitsubishi Colt 2023

Czekaliśmy na tę premierę ponad rok, bowiem pierwszą (tajemniczo) zilustrowaną zapowiedź jaki będzie nowy Mitsubishi Colt zamieściliśmy czternaście miesięcy temu. „I było warto” – z pewnością powiedzą osoby, które wyglądały nowego, świeżego w stylistyce i nowoczesnego samochodu z segmentu B. Mogłoby się wydawać, że Mitsubishi wyrosło z tego segmentu, kierując swoje zainteresowanie w kierunku większych crossoverów i stawiając na Eclipse’a. Na szczęście nie. Tym bardziej, że marce nie wypadało zostawić bez auta segmentu B swoich fanów. Mitsubishi ma w niej bowiem bogate tradycje, a sześć wcześniejszych generacji COLT-a klienci kupili w liczbie 1,2 miliona egzemplarzy. Wydaje się, że po czasie zbierania sił, marka nabrała rozpędu, bo przecież zaledwie w marcu premierę miał ASX.

Nowy Mitsubishi COLT w miejskim stylu i z charakterem

Siódma generacja COLT-a bazuje na platformie CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi. Nowy Mitsubishi Colt może zostać najlepszym osobistym kompanem w przemierzaniu miejskich przestrzeni. Osoby stawiające na zaawansowane rozwiązanie swoich potrzeb transportowych docenią wybór efektywnych jednostek napędowych, wyposażenie w zaawansowane systemy i możliwości personalizacji.

Jak prezentuje się nowe Mitsubishi COLT z zewnątrz i wewnątrz, pokazują zdjęcia oraz film Mitsubishi COLT 2023 – premiera. Pozwolę sobie jednak zwrócić uwagę na dwa detale, które szczególnie przypadły mi do gustu. Jest to przede wszystkim bardzo ciekawie i stylowo skomponowany wcięciami grill, któremu towarzyszą mocne (i charakterne) przetłoczenia na masce. Nowoczesność stylu nowego Mitsubishi podkreślają moduły w pełni diodowego oświetlenia LED. Forma stylistyczna świateł LED do jazdy dziennej, wynikająca z idei Dynamic Shield, tworzy bowiem indywidualną sygnaturę świetlną nowego COLT-a. W wyższych wersjach modelu diody świateł do jazdy dziennej trafiły poniżej reflektorów, co dodaje pojazdowi dynamiki. Proporcje nadwozia są właściwe samochodowi miejskiemu – stylowemu, lekko zadziornemu i zwrotnemu, ale jednocześnie gotowemu do dalszych podróży. Budzącą zaufanie sylwetkę Mitsubishi COLT 2023 podkreślają spoiler i osłona pod tylnym zderzakiem.

W wymiarach, rozmiarach i pojemnościach w przypadku miejskiego auta najważniejsza najczęściej jest pojemność bagażnika. A tą nowy Mitsubishi COLT może, oj może się pochwalić. Pojemność bagażnika COLT-a 2023 to godne wykrzyknika 391 litrów! Po złożeniu tylnych siedzeń otrzymamy do dyspozycji 1069 litrów pojemności i długość przestrzeni bagażowej wynoszącą 1464 mm. Inne wymiary: długość – 4053 mm, szerokość – 1798 mm, wysokość 1439 mm, rozstaw osi – 2583 mm.

Żałuję, że Mitsubishi nie zaszalało z kolorami, ponieważ przy tej sylwetce aż by się prosiło o choćby jeden odjazdowy lakier. A zwyciężyła – przynajmniej na razie – tradycja. W związku z tym mamy do wyboru pięć lakierów. Są to: błękit Royal Blue, czerwień Sunrise Red, metaliczna czerń Onyx Black, szarość Volcanic Grey i czysta biel Arctic White.Nowy Mitsubishi Colt 2023 z tyłu boku

Napędy nowego COLT-a w trzech wersjach

Wszystkie trzy układy napędowe będziemy mieli do wyboru w czasie, kiedy COLT 2023 znajdzie się w sprzedaży. A będzie to już (ech, dopiero) w październiku. Nieco wcześniej, ale chyba niewiele wcześniej, powinniśmy poznać ceny nowego COLT-a.

Podstawowym silnikiem Mitsubishi COLT 2023 jest litrowa trzycylindrowa jednostka benzynowa o mocy 66 KM współpracująca z pięciobiegową skrzynią manualną. Jej mocniejszym rozwinięciem jest silnik generujący 91 KM, który współdziała z manualną przekładnią sześciobiegową. Na szczycie propozycji jest, bo i w obecnych czasach być musi, napęd hybrydowy. Nowy Mitsubishi COLT przywozi na rynek europejski zelektryfikowany, aktywny hybrydowy układ napędowy (HEV). Tworzą go czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i silnik elektryczny o mocy 36 kW. Łączna moc układu to 105 KW (143 KM). Ten system współpracuje oczywiście z zaawansowaną automatyczną skrzynią biegów. Dzięki temu uzyskujemy korzyść odzyskiwaniu energii hamowania, co szczególnie docenimy w warunkach miejskich, gdzie nawet do 80% czasu jazdy wykorzystujemy silnik elektryczny.

Mitsubishi COLT 2023 jest wyposażony w system Multi-Sense, który daje kierowcy pożądaną kontrolę nad dynamiką i właściwościami jezdnymi auta. Za pośrednictwem wyświetlacza SDA możemy zmieniać tryby jazdy, reakcję układu kierowniczego i układu przeniesienia napędu. Tym samym dostosujemy nowego COLT-a do swoich potrzeb i preferencji.

Szczegółowa specyfikacja techniczna napędów nowego Mitsubishi COLT w przejrzystym układzie tabelarycznym znajduje się poniżej w pliku pdf.dwa samochody na drodze - czerwony i szary Nowy Mitsubishi Colt 2023

Nowy Mitsubishi COLT w znanych konfiguracjach

Jak to w Mitsubishi, w nowym modelu mamy cztery znane wersje konfiguracji – INFORM, INVITE, INTENSE i INSTYLE. Jednak nie dotyczą one tylko wyposażenia, bo wiążą się także za zmiana charakteru COLT-a w poszczególnych wersjach. Zróżnicowanie i dopasowanie pod swój gust osiągniemy przez dobór kolorów i wzorów felg, nakładek na lusterka, listew, spojlera, czy płyty pod zderzakiem, piętnastocalowych felg stalowych oraz szesnasto- i siedemnastocalowych felg aluminiowych.

System Multi-Sense, który przywołałem wcześniej, poza ustawieniami parametrów jazdy, pozwala kierowcy spersonalizować oświetlenie kabiny i układ zestawu wskaźników nowego COLT-a. Charakter wnętrza dobierzemy zgodnie ze swoimi upodobaniami również dzięki różnym materiałom tapicerki. Z kolei jednoznacznie z wersjami wyposażenia związane są wyświetlacze. Do wyboru: siedmiocalowy wyświetlacz SDA (Smartphone-link Display Audio) lub wyświetlacz 9,3” albo siedmiocalowy wyświetlacz zestawu wskaźników i dziesięciocalowy cyfrowy kokpit. Na szczegóły przyjdzie czas, gdy poznamy cennik nowego COLT-a. Chociaż już teraz skusiły mnie dostępne informacje dotyczące bezpieczeństwa, komfortu i udogodnień w łączności ze światem.deska rozdzielcza, ekran, system Multi-Sense w samochodzie miejskim segmentu B

Wybrane elementy bezpieczeństwa i komfortu w nowym Mitsubishi

Nowy Mitsubishi COLT dba o bezpieczeństwo podróżujących i komfort prowadzenia kierowcy rozlicznymi systemami. Znanymi, ale niekoniecznie będącymi oczywistymi elementami wyposażenia samochodów segmentu B. Są wśród nich: tempomat adaptacyjny (z funkcją Stop & Go), Around View Monitor (czyli system kamer 360°), automatyczne przełączanie świateł drogowych i mijania, system ostrzegania o obiektach w martwym polu lusterek, system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu i utrzymywania na pasie ruchu, asystent parkowania, system ostrzegania o ruchu poprzecznym za samochodem i system rozpoznawania znaków drogowych.

Komfort podnoszą podgrzewana kierownica i fotele, elektryczny hamulec postojowy oraz system dostępu i uruchamiania samochodu bez kluczyka. Inteligentny kluczyk COLTA automatycznie zarygluje drzwi, gdy kierowca znajdzie się w odległości około jednego metra od samochodu.

Ponieważ chcemy wysokiego standardu połączenia za światem poza kabiną samochodu, to nowy Mitsubishi COLT nam taki daje. System eCall jest tu standardem bezpieczeństwa, natomiast Apple CarPlay i Android Auto, pomagają przenieść multimedialne zasoby użytkowników do kabiny.  Dostęp do nich ułatwi siedmiocalowy ekran pojemnościowy z funkcją obsługi gestów lub system z ekranem o przekątnej 9,3 cala, dodatkowo wzbogacony o możliwość sterowania głosowego. Poza dwoma portami USB, kokpit COLT-a 2023 jest wyposażony w ładowarkę indukcyjną.

Godnym zauważenia (a wkrótce usłyszenia) jest opcjonalny system nagłośnienia BOSE® Premium, który zapewnia większe bogactwo brzmienia i głębi odczuć akustycznych. Wyższą jakość dźwięku zawdzięczamy konfiguracji dziewięciu głośników, w tym subwoofera wykorzystującego nową technologię Fresh Air (FAS). FAS to struktura akustyczna, która dostarcza czyste basowe dźwięki do kabiny poprzez opatentowany system duktów światłowodowych, bez tradycyjnych obudów. Na jakość dźwięku wpływa także układ siedmiu kanałów personalizowanego equalizera, korektor z kompensacją odgłosów wywołanych prędkością oraz Engine Harmonic Enhancements.szary samochód segmentu B w tunelu z przodu

Warunki gwarancji w służbie spokoju użytkownika

Tak jak wszystkie samochody marki sprzedawane w Europie, tak i nowy COLT będzie objęty zobowiązaniem serwisowym Mitsubishi Motors. Na zobowiązanie składają się:

  • 5 lat/100 000 km gwarancji producenta;
  • 12 lat gwarancji na korozję perforacyjną nadwozią;
  • 8 lat/160 000 km gwarancji na zachowanie pojemności akumulatora trakcyjnego;
  • 5 lat nieograniczonej przebiegiem pomocy drogowej w ramach Mitsubishi Motors Assistance.

– Po rynkowej premierze nowego ASX-a w marcu, nowy COLT oznacza powrót Mitsubishi Motors do podstawowego europejskiego segmentu samochodów miejskich. Jest to także powrót modelu o kultowej nazwie do oferty marki powiedział Frank Krol, prezes Mitsubishi Motors Europe. – Dzięki gamie zaawansowanych systemów i układów napędowych, wśród których jest aktywny system hybrydowy, nowy COLT radykalnie zwiększy naszą ofertę produktową.

Zwiększenie oferty produktowej, o którym powiedział Frank Krol, to oczywiście punkt widzenia Mitsubishi Motors. Ale wprost przekłada się on na punkt widzenia klientów, nie tylko miłośników marki Trzech Diamentów – na większą i atrakcyjną możliwość wyboru.

Radek Pszczółka

Nowy Mitsubishi Colt 2023 - wymiary - długość, szerokość, wysokość, rozstaw Nowy Mitsubishi Colt 2023 z tyłu Nowy Mitsubishi Colt 2023 z góry przód i bok, kolor czerwony. Program rezerwacji Colta Nowy Mitsubishi Colt 2023 z góry, tył i bok, kolor czerwony. Zamówienia na Mitsubishi Colt Nowy Mitsubishi Colt 2023 z przodu, kolor czerwony czerwony samochód na drodze, Nowy Mitsubishi Colt 2023 z przodu boku Nowy Mitsubishi Colt 2023, samochód na drodze, widok z tyłu, kolor czerwony deska rozdzielcza, ekran, system Multi-Sense - Nowy Mitsubishi Colt 2023 deska rozdzielcza, ekran, system Multi-Sense - Nowy Mitsubishi Colt 2023. Program zamówień na Colta 2023 kierownica, deska rozdzielcza, ekran, wskaźniki - Nowy Mitsubishi Colt 2023 wnętrze samochodu - Nowy Mitsubishi Colt 2023
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!