Wybierz markę

białe nowe Renault Arkana z przodu/boku - ceny nowej Arkany

Salony Renault w Polsce rozpoczęły przyjmowanie zamówień na nowe Renault Arkana, a mogły to zrobić, bo poznaliśmy ceny nowej Arkany. W gamie crossovera coupe marki są trzy wersje silnikowe i trzy wersje wyposażenia. Ceny nowego Renault Arkana zaczynają się od 119 900 złotych za wersję evolution z silnikiem mild hybrid 140 KM. Najdroższą konfiguracją jest wersja wyposażenia esprit Alpine z silnikiem full hybrid, która kosztuje 149 900 złotych.

Nowe Renault Arkana obszernie prezentowałem w lipcu, a przy okazji wyrażałem nadzieję, że ceny nowej Arkany poznamy… wcześniej niż poznaliśmy. Cóż, jestem optymistą i dość często muszę tego żałować, wolę jednakże uśmiechać się z nadzieją niż zamartwiać jej brakiem.

Wersje silnikowe i wyposażenia oraz ceny nowej Arkany

I potwierdziło się: Jeśli chodzi o gamę silników nowego Renault Arkana, to mamy do wyboru trzy znane i cenione wersje. Są to dwie opcje silnika mild hybrid o mocach 140 lub 160 KM oraz E-Tech full hybrid 145. Wersje silnikowe są mocno (a nawet bardzo ściśle) związane z opcjami wyposażenia. Wersje wyposażenia nowej Arkany także są trzy – evolution, techno i esprit Alpine. W każdym wypadku są one jeszcze bogatsze od tych, które znamy z poprzedniej Arkany. Czy po tym niezbędnym wprowadzeniu mogę uszczegółowić odpowiedź na najważniejsze pytanie, które brzmi: Ile kosztuje nowe Renault Arkana?

Nie bardzo, bo jak ocenić ceny nowej Arkany bez przypomnienia, choćby z grubsza, co otrzymamy w poszczególnych wersjach wyposażenia. No więc z grubsza – Renault Arkana w wersji evolution ma w standardzie nawigację wbudowaną w system multimedialny Renault EASY LINK. Oczywiście łączy się on bezprzewodowo ze smartfonami z systemem Android Auto oraz Apple CarPlay. Na panelu zegarów Arkana ma nowy (i powierzchniowo większy), cyfrowy, kolorowy ekran. Teraz już mogę zacząć rozwijać odpowiedź na podstawowe dziś pytanie o cennik Renault Arkana. Ceny nowej Arkany rozpoczynają się od kwoty 119 900 złotych za wersję wyposażenia evolution z silnikiem mild hybrid 140 EDC. Ta sama wersja Arkany, ale z silnikiem E-Tech full hybrid 145, kosztuje 126 900 złotych.

Wyższą wersją wyposażenia jest techno. W niej otrzymamy listwę F1 w kolorze nadwozia oraz obręcze kół montowanych wcześniej w wersjach R.S. Line i E-Tech Engineered. We wnętrzu natomiast nowa Arkana techno ucieszy nas ekranem zegarów TFT o przekątnej 10,25 cala. Ceny nowej Arkany w wersji techno zaczynają się od 130 900 złotych za opcję z silnikiem mild hybrid 140 KM. Z kolei Arkana techno z silnikiem E-Tech full hybrid 145 kosztuje 137 900 złotych.białe nowe Renault Arkana z tyłu/boku - ceny nowej Arkany

Najbogatsza wersja wyposażenia – esprit Alpine

Cennik nowego Renault Arkana zamyka wersja esprit Alpine, charakteryzująca się najbardziej sportowym stylem. Wyróżniają ją m.in. ażurowe dziewiętnastocalowe felgi i czarne elementy nadwozia, a we wnętrzu niebiesko-biało-czerwone przeszycia na płatach drzwi i kierownicy. Fotele obszyte są skórą ECO TEP, na którą w 10% składają się surowce naturalne, oraz ekologiczną Alcantarą. W wersji esprit Alpine nowa Arkana ma dźwignię zmiany biegów typu „e-shifter”. Ceny nowej Arkany w tej wersji to 146 900 złotych za wersję z silnikiem mild hybrid 160 KM. I tylko w tej wersji dostępny jest ten właśnie mocniejszy (choć miękki) napęd hybrydowy. Z kolei w wersji z silnikiem E-Tech full hybrid 145 i wyposażaniem esprit Alpine nowa Arkana kosztuje 149 900 złotych.

Powyższa kwota wieńczy cennik nowego Renault Arkana, ale nie ewentualny koszt końcowy naszego wymarzonego samochodu, bo jest jeszcze oferta akcesoriów. O, na przykład nowy spojler, którego podwójne wycięcie przypomina przetłoczenia dachu, dodatkowo poprawi aerodynamikę i doda sportowego sznytu. Godnym uzupełnieniem oferty akcesoryjnej i zwieńczeniem cennika nowej Arkany jest jeszcze informacja z innego zakresu. Chodzi mianowicie o ofertę trzech lat dodatkowej ochrony pogwarancyjnej za jedyne 999 zł oraz pakiet ubezpieczeniowy za 1,9%.

Czy pierwsi klienci odbiorą zamówione przez siebie nowe Renault Arkana po Mikołajkach, ale jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia? Zgodnie z zapowiedzią Renault Polska, nowe wcielenie crossovera coupe marki ma być dostępne w salonach w połowie grudnia. Czy w ilości przekraczającej zapotrzebowanie na samochody ekspozycyjne oraz demonstracyjne? Już niczego nie chcę optymistycznie zakładać, ani zakładać się, czy najpierw będziemy mieli nowy rząd, czy nową Arkanę w salonach.

Opinie na temat pracy i rzeczywistego spalania silnika TCe 160 w Renault Arkana przedstawiliśmy po teście, do poznania którego zapraszamy. I przypominamy, że ponieważ poznaliśmy ceny nowej Arkany, to salony Renault już mogą przyjmować zamówienia na ten samochód. I z przyjemnością już to robią.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: Renault
nowe Renault Arkana - wnętrze deska rozdzielcza. Ceny nowej Arkany

biały SUV coupe widok z tyłu - Nowe Renault Arkana 2024 biały SUV coupe widok z przodu- Nowe Renault Arkana 2024 białe nowe Renault Arkana z przodu/boku - ceny nowej Arkany crossover coupe kolor kość słoniowa z tyłu - Nowe Renault Arkana 2024 białe nowe Renault Arkana z tyłu/boku - ceny nowej Arkany wnętrze, kokpit, deska rozdzielcza auta - Nowe Renault Arkana 2024 nowe Renault Arkana - wnętrze deska rozdzielcza. Ceny nowej Arkany
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!