Wyróżnienie CUPRY Formentora w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich oznacza, że model  łączy codzienną praktyczność z emocjami i wyrazistym designem samochodu sportowego. Tym samym… projekt zrealizowano bezbłędnie

– Nagroda Red Dot Award: Product Design odbieramy jako wyraz uznania dla odważnego języka projektowania modelu CUPRA Formentor. CUPRA to nie samochody, które każdy po prostu polubi, lecz takie, które kilku absolutnie pokocha – mówi Wayne Griffiths, prezes marek CUPRA i SEAT. – Ta ważna nagroda potwierdza fantastyczną pracę, jaką wykonuję zespół projektowy naszej marki.

Test modelu Formentor

Wyrazistość i praktyczność

Nagroda Red Dot Award: Product Design jest przyznawana najlepszym produktom zaprezentowanym w danym roku. Jury konkursy składa się z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy indywidualnie testują, omawiają i oceniają każde zgłoszenie. W modelu Formentor komisja doceniła m.in. połączenie sportowego charakteru i dynamiki hatchbacka z praktycznością, komfortem i przestronnością SUV-a.

Ostateczna oceny zgłoszeń jest zależna od wielu kryteriów. Każdy z jurorów dysponuje własnym kwestionariuszem, który uzupełnia zgodnie ze swoją specyficzną, fachową wiedzą. Ocenie podlegają takie kwestie, jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, ergonomia, symbole, aspekt emocjonalny i ekologiczny produktu.

CENNIK MODELU FORMENTOR

Zgodnie z planami CUPRY Formentor ma stać się ważną częścią segmentu SUV-ów typu crossover. W przeciągu najbliższych 5 lat model ma podwoić swoją sprzedaż w Europie, stając się jednym z filarów rozwoju marki.

Zdobycie nagrody Red Dot Award 2021 to kolejny sukces autorskiego modelu CUV-a CUPRY. Hiszpański crossover znalazł się w tym roku w ścisłym finale plebiscytu Car of The Year, zajmując 3. pozycję.

Poprzedni wpis Następny wpis