Wybierz markę

Ewolucja w motoryzacji cały czas trwa. Czy ktoś dzisiaj pamięta, że pierwszy samochód z tylną klapą uchylaną z szybą to dopiero Renault 16 z roku 1965 ? Pierwszym minivanem był Renault Scenic z roku 1996, a pierwszym crossoverem był Nissan Qashqai w roku 2006. Co więcej modele minivan zniknęły już z rynku, zastąpione przez wersje crossover. Qashqai zaś, ma juz trzecią generację, co opisujemy w teście modelu . Zatem co nas czeka w przyszłości? Cupra UrbanRabel jest odpowiedzią na to pytanie stylistów marki Cupra, jak zmienią się dotychczasowe modele.

Nowe DNA procesu projektowego

Elektryczny model CUPRA UrbanRebel opracowano w Barcelonie. To koncepcyjne auto zaprojektowano z myślą o codziennej jeździe w miastach przyszłości. Jest też adresowane do nowych pokoleń kierowców.
Jak wskazał Jorge Diez, dyrektor ds. projektowania marki CUPRA, – „Staraliśmy się zmienić wszystkie ustalone wcześniej reguły. Skupiliśmy się na potrzebach najmłodszych pokoleń kierowców urodzonych w świecie, w którym Internet oferuje natychmiastowe emocje za jednym kliknięciem w ekran. Ich samochód musi zatem dawać to samo uczucie poprzez przełomowy design, który odpowiada na ich potrzeby”
Nie ulega bowiem wątpliwości, że samochody przyszłości muszą uwzględniać potrzeby Generacji Z oraz klientów kolejnych pokoleń.

Cupra UbranRebel, widok

CUPRA UrbanRebel – kierowca w centrum wydarzeń

Priorytetową ideą było całkowite skupienie się na potrzebach kierowcy, poprzez stworzenie asymetrycznej przestrzeni, w której umieszczono go w centrum pojazdu. Wszystkie najważniejsze funkcje mają być natomiast w zasięgu jego ręki, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo, a także zadbać o wszechstronność. Stąd też centrum dowodzenia to dwa podwójne, dotykowe ekrany, które wysuwają się po na

ciśnięciu przycisku. Model CUPRA UrbanRebel zostanie dodatkowo wyposażony w centralnie umieszczoną kierownicę.

CUPRA UrbanRebe – Samochód elektryczny dla następnych pokoleń

Mając na uwadze potrzeby Generacji Z oraz klientów kolejnych pokoleń, wnętrze CUPRA UrbanRebel charakteryzować się będzie estetyką e-sportową. Hiszpański producent inspirując się profesjonalnymi fotelami e-sportowymi, stworzył żółto-zielone siedzenia, które wykonano z wykorzystaniem technologii 3D. Do stworzenia wyjątkowej tapicerki CUPRA zastosowano tkaniny pochodzące z recyklingu oraz materiały neutralne klimatycznie. Wszystko po to, aby nowy miejski elektryk był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.
„Podczas projektowania wnętrza CUPRA UrbanRebel, stale mieliśmy na uwadze Generację Z, dlatego opracowaliśmy paletę kolorów skupiająca się wokół fioletów i zieleni, która inspirowana jest wirtualnym światem”– tłumaczy Diez.

Mieczysław Kowalik

Cupra UbranRebel, wnętrze
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!