Za co można docenić najnowszego SUV-a Mitsubishi? Playboya przekonały dynamiczna, sportowa i nowoczesna sylwetka SUV-a w stylu coupe, a także znakomite osiągi i własności jezdne. A czym sugerowali się członkowie jury magazynu OFF-ROAD?

Jury corocznego plebiscytu na samochód roku Playboya to osoby o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Krzysztofa Hołowczyca nawet nie trzeba przedstawiać, podobnie jak Włodzimierza Zientarskiego czy Andrzeja Borowczyka. Jest także rajdowiec Andrzej Koper i dziennikarz Rafał Jemielita. Auto podsumowali takimi słowami:

Mitsubishi Eclipse Cross to nowość w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie tylko w sensie konstrukcji, ale też filozofii całej marki. Stylowy Eclipse Cross przeciera szlak, proponując klientom podwyższony prześwit, na życzenie napęd na wszystkie koła, wzmocnione nadwozie oraz obszerną kabinę. To idealne auto na co dzień nie tylko dla playboya – kusi sportową sylwetką i sexapilem a jednocześnie jest przewidywalny, bezpieczny i dobrze się prowadzi.

Zobacz nasz test Mitsubishi Eclipse Cross:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TtaqLjxRCiU[/youtube]

Tymczasem, za naszą zachodnią granicą niemiecki magazyn OFF ROAD przyznał Eclipse Cross pierwsze miejsce w kategorii “Crossover” 2018 roku. Wybrali go czytelnicy spośród ponad 170 modeli w 13 różnych kategoriach. Jest to głównie zasługa napędu na cztery koła Super-All Wheel Control opartego na rozwiązaniach zaczerpniętych z kultowego Mitsubishi Lancera Evolution.

Warto też w tym miejscu podkreślić, że w kategorii  “Alternatywne układy napędowe” również zwyciężyło Mitsubishi, ale model Outlander PHEV.

Zobacz nasz test Mitsubishi Outlandera PHEV:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oED6WbAwVBA[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis