Samochody rodzinne to wersje, które spełniają najróżniejsze wymagania. Oferują one dużo miejsca, komfortową przestrzeń pasażerską i ciekawy design. Jak duży model wybierze nabywca zależy tylko od jego potrzeb i preferencji. Idąc z duchem czasu, Opel zaproponował obecnie elektryczne samochody rodzinne. Marka oferuje model dla każdego. Począwszy od Astry Sports Tourer plug-in, poprzez samochód osobowy Combo-e Life, a skończywszy na komfortowym Zafirze-e Life. Prześledźmy te oferty

Opel Astra Sports Tourer plug-in hybrid

Astra Sports Tourer kombi została wybrana „Rodzinnym samochodem roku 2022”. Samochód ten łączy bowiem śmiały i przejrzysty designn z innowacjami technologicznymi. Mamy więc charakterystyczny styl przedniego pasa Opel Vizor i najlepsze technologie jak reflektory pikselowe Intelli-Lux LED, czy wspomagania kierowcy Intelli-Drive. Ponadto najnowsza generacja Astry Sports Tourer jest po raz pierwszy oferowana w wersji zelektryfikowanej. Można nią bezemisyjnie jeździć dzięki hybrydowemu układowi napędowemu typu plug-in o mocy systemowej 180 KM. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 12,4 kWh hybryda plug-in może przejechać do 66 kilometrów na energii elektrycznej. Chcąc poznać całą ofertę handlową modelu otwórz CENNIK
Ponadto jeszcze w tym roku pojawi się u dealerów nowy Opel Astra Sports Tourer Electric. Będzie on pierwszym w pełni elektrycznym kombi niemieckiego producenta.elektryczne samochody rodzinne, opel astra kombi

Elektryczne samochody rodzinne serii Opel Combo-e Life

Opel Combo- e Life oferuje wiele przydatnych funkcji dla rodzin i doskonale sprawdza się podczas zakupów w mieście, jak i na dłuższych trasach. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 50 kWh samochód ten może przejechać do 285 kilometrów. Akumulator można naładować do 80 procent pojemności na publicznej stacji szybkiego ładowania w ciągu około 32 minut. Dotyczy to ładowarki prądu stałeg o mocy 100 kW. Ponadto opcjonalnie ten elektryczny samochód można wyposażyć w trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.

Ten kombivan oferuje dostęp przez dwoje przesuwnych drzwi i jest dostępny w wersji standardowej (4,40 m) lub XL (4,75 m) z pięcio- lub siedmiomiejscowym przedziałem pasażerskim.

W wersji standardowej minimalna pojemność bagażnika wynosi już 597 litrów. W Combo-e Life XL z długim rozstawem osi, minimalna pojemność bagażnika wynosi aż 850 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika w wersji standardowej wzrasta do 2.126 litrów, a w wersji XL do 2.693 litrów. Akumulator umieszczono pod podłogą pojazdu, dzięki czemu nie ogranicza miejsca i pasażerowie nie muszą rezygnować z komfortu. Te cechy sprawiają, że Opel Combo-e Life jest idealnym rozwiązaniem od dużych zakupów po przeprowadzkę i wakacyjne wyjazdy z całą rodziną.

Chcąc poznać całą ofertę handlową modelu otwórz CENNIKelektryczne samochody rodzinne, combo e-life

Komfortowy „e-salon na kołach”: Opel Zafira-e Life

Na szczycie w dziale elektryczne samochody rodzinne jest Opel Zafira-e Life. W pełni elektryczny MPV Opla łączy wszystkie zalety „salonu na kółkach” z elektryczną, bezemisyjną i cichą jazdą. Ponadto wiele wersji Zafiry-e Life może być parkowanych na wielopoziomowych parkingach, gdzie wysokość pojazdu wynosi 1,90 m.

Zarówno Zafira-e Life Long o długości 4,95 m jak i Zafira-e Life Extra Long o długości 5,30 m oferują przestrzeń nawet dla ośmiu osób. Mogą być wyposażone w dwoje sterowanych czujnikami drzwi przesuwnych, które otwierają się elektrycznie z zewnątrz, za pomocą ruchu stopy. Opel MPV posiada również dużą klapę tylną, która zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni bagażowej. W Zafirze-e Life Extra Long ma ona długość 2,76 m, a maksymalna pojemność bagażnika wynosi 4,9 m3. Składane oparcie przedniego fotela pasażera umożliwia transport przedmiotów lub sprzętu sportowego o maksymalnej długości do 3,5 metra.

Dzięki silnikowi o mocy 136 KM i dwóch akumulatorów litowo-jonowych o różnych pojemnościach, nabywcy mogą wybrać model w zależności od potrzeb. Akumulator 75 kWh zapewnia zasięg do 322 kilometrów, akumulator 50 kWh pozwala przejechać 224 kilometry. Ponieważ akumulatory są umieszczone pod podłogą, obniżają również środek ciężkości pojazdu, co poprawia właściwości jezdne. Odczuwalne jest to zwłaszcza na zakrętach oraz przy podmuchach wiatru. W efekcie, podróżowanie staje się przyjemniejsze. Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego, który pozwala Zafirze-e Life odzyskiwać energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, sprawia, że elektryczny MPV jest jeszcze bardziej wydajny.

Chcąc poznać całą ofertę handlową modelu otwórz CENNIK

Który model bylby najwłaściwszy dla Twojej rodziny, możesz sprawdzić kontaktując się z Salonem Sprzedaży

Mieczysław Kowalikelektryczne samochody rodzinne, zafira e-life

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!