Wybierz markę

IONIQ 5, IONIQ 6 oraz KONA Electric, to ekonomiczne i ekologiczne samochody elektryczne ze stajni Hyundaia. Ich cechy charakterystyczne to odważny design, innowacyjna funkcjonalność i troska o środowisko. Kierowcy, którzy siądą za ich sterami, odczują satysfakcję z niczym nie zakłóconej podróży. Te samochody elektryczne otrzymały bowiem od koreańskiego producenta zaawansowane systemy zapewniające optymalną wydajność w każdych warunkach pogodowych.

 

Elektryki Hyundaia czy modele spalinowe?

Koreańczycy przyzwyczaili polski rynek motoryzacyjny do samochodów niezawodnych i ekonomicznych. Tę docenianą przez Polaków markę nie ominęła rewolucja w motoryzacji, która przetoczyła się przez całą branżę automotive. Samochody elektryczne to dziś nie fanaberia, ale możliwość posiadania realnego wpływu na ochronę środowiska naturalnego. Elektryki Hyundaia nie tylko nie emitują spalin, ale także przynoszą znaczne oszczędności w budżetach użytkowników. Wynikają one m.in. z niższych kosztów eksploatacji i niezależności od wahań w zakresie cen paliwa. Co istotne, mają prostszą konstrukcję od ich spalinowych odpowiedników i mniejszą liczbę części eksploatacyjnych. Do tych wszystkich zalet dołączyć można także kolejną – 8-letnią gwarancję, jaką marka udziela na wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe. To sporo argumentów przeważających szalę na korzyść samochodów elektrycznych. A to jeszcze nie wszystko!

Jak osiągnięto maksymalną wydajność?

Wspomniane już zaawansowane systemy zapewniające optymalną wydajność to znak, że elektryki Hyundaia wykonały zdecydowany krok w stronę maksymalnego wydłużenia trasy, jaką można pokonać na jednym ładowaniu. Innowacyjny system zarządzania akumulatorem i wysokowydajny system pompy ciepła grają w tym rozwiązaniu istotną rolę. Ich zadaniem jest skuteczna redukcja spadku wydajności akumulatora, zarówno w normalnych jak i ekstremalnych warunkach pogodowych. Interesująca w kontekście wydajności jest także funkcja „zaplanowanego wstępnego podgrzewania” oraz inteligentne systemy zarządzania obciążeniem akumulatora. Służą one ochronie silnika i baterii przed uszkodzeniami przy skrajnie wysokich i niskich temperaturach.

Więcej przestrzeni

Elektryki mają znacznie mniej części, niż samochody z silnikami spalinowymi. Dzięki temu można w nich wygospodarować większą przestrzeń wewnętrzną.  Za przykład niechaj posłuży nam IONIQ 5. Koreańczycy w miejsce skrzyni biegów wstawili ruchomą konsolę środkową, a w płaskiej podłodze umieścili akumulatory. Pozwoliło to na uzyskanie wewnątrz większej swobody ruchu. Dodatkowo wykorzystane zostało miejsce, w którym zwykle zlokalizowany jest silnik. Można tam umieścić no, kabel do ładowania. Tym samym drugi bagażnik z przodu zapewnia nawet 57 litrów dodatkowej przestrzeni ładunkowej.

IONIQ 5 i IONIQ 6 – elektryki Hyundaia, poznajmy je bliżej

Hyundai Ioniq 5 oddalił się nieco od klasycznej sylwetki Hyundaia i wyruszył w przyszłość motoryzacyjnej stylistyki. To spory samochód – ma 463,5 cm długości, 189 cm szerokości i 160,5 wysokości. Rozstaw jego osi ustalono na poziomie 300 cm.

Dla porównania Ioniq 6, samochód klasy wyższej, ma 485,5 cm długości, 188 szerokości i 149,5 wysokości. Rozstaw jego osi wynosi 295 cm. Uwagę przykuwa jego zaoblona sylwetka. W obu modelach zastosowano adaptacyjne reflektory LED o bardzo dobrej wydajności.

Interesującym rozwiązaniem w obu elektrykach Hyundaia są rozkładane fotele przednie ze standardową regulacją elektryczną. Jakżesz one są wygodne! Dają możliwość swobodnego pochylenia oparcia, co pozwala komfortowo… uciąć sobie w nich drzemkę…

Bagażnik Ioniq’a 5 jest duży, pozwala na swobodne spakowanie 4-osobowej rodziny na weekendową wyprawę. W standardowej konfiguracji kufer ma 527 litrów, a po złożeniu asymetrycznego oparcia drugiego rzędu, można uzyskać nawet 1587 l. Bagażnik w Ioniq’u 6 zmieści 401 litrów, a przedni kufer – 45 l.

Układ multimediów jest w obu modelach niemal bliźniaczy. To przede wszystkim dwa, 12-calowe ekrany. Ukryte w nich multimedia współpracują z urządzeniami opartymi na Android Auto i Apple CarPlay. Poza tym intrygujące są wirtualne wskaźniki ze zmienną, ciekawą grafiką oraz wyświetlacz przezierny.

Istotne w elektrykach ładowanie, w Hyundaiu zasługuje na uznanie. Zarówno Ioniq 5 jak i 6, są w stanie przyjąć chwilowo nawet 350 kW.

KONA Electric – SUV z ekologiczną duszą

Wyraziste linie nadwozia, kontrastowe nakładki na błotniki oraz dynamicznie ukształtowane zderzaki z tylnym spojlerem integrującym technologię LED, wszystko to w KONIE Elektric składa się na nowoczesny i zauważalny wygląd. Samochód wyposażony jest w podwójne reflektory z technologią LED, które umieszczone są nad głównymi światłami, dodając mu nowoczesnego rysu. Zamknięta osłona chłodnicy nie tylko estetycznie komponuje się z przednim pasem, ale także jest elementem charakterystycznym dla pojazdów elektrycznych, nie wymagających tradycyjnego chłodzenia silnika.

Wnętrze KONA Electric jest równie imponujące, z centralnie umieszczoną konsolą shift-by-wire, która eliminuje tradycyjną dźwignię zmiany biegów na rzecz eleganckiego panelu z przyciskami. Ta nowoczesna aranżacja pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w kabinie, oferując dodatkowe miejsce na przechowywanie pod konsolą. Technologia jest tu na pierwszym planie z wyświetlaczem wysokiej rozdzielczości prezentującym wszystkie kluczowe informacje o stanie pojazdu, trybach jazdy oraz bieżącej nawigacji. Dodatkowy wyświetlacz head-up projekuje istotne dane bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort prowadzenia.

Samochód KONA Electric wyposażono także w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, jak: system utrzymania toru jazdy, monitorowanie poziomu uwagi kierowcy, czy system monitorowania martwego pola, które podnoszą poziom bezpieczeństwa do najwyższych europejskich standardów. Samochód oferuje również wysokiej klasy system audio firmy Krell, co w połączeniu z ośmioma głośnikami zapewnia doskonałe doznania akustyczne, niezależnie od warunków jazdy.

Hyundai KONA Electric jest dostępny w szerokiej gamie kolorów zewnętrznych oraz opcjach personalizacji wnętrza, co pozwala każdemu użytkownikowi dostosować samochód do swoich indywidualnych preferencji. Dostępne są także różne poziomy wyposażenia, które można dopasować w zależności od potrzeb i oczekiwań, począwszy od podstawowej wersji Premium po pełną opcję Platinum z większym zasięgiem i mocniejszym silnikiem.

Elektryki Hyundaia – tu liczy się bezpieczeństwo!

Producent elektrycznych samochodów ze stajni Hyundaia postawił przed sobą ważny cel – bezpieczeństwo pasażerów. Osiągnął go m.in. dzięki dedykowanej platformie E-GMP z ultrawytrzymałą stalową ramą i umieszczonymi nisko akumulatorami. Taka kombinacja zapewnia pojazdowi lepszą stabilność. Ryzyko przewrócenia się pojazdu zostało znacznie zredukowane. Co więcej, jeśli dojdzie do kolizji, 8-punktowe mocowanie akumulatora zaabsorbuje energię uderzenia. Zapewni to pasażerom jeszcze większe bezpieczeństwo i ochroni akumulatory przed uszkodzeniem.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!