ubłocona rajdowa terenówka L200 na trasie przed Asia Cross Country Rally

Trwają ostatnie przygotowania zespołu Mitsubishi Ralliart do terenowego rajdu Asia Cross Country Rally 2022. Zespół to nie fabryczny, ale tak mocno wspierany przez Mitsubishi Motors i jadący naszymi samochodami, że oczywiście będziemy mu kibicować. Przypomnijmy, że w rajdzie wystartują dwa pickupy L200 (znane poza Europą jako Triton), które oczywiście zostały do rajdu odpowiednio przysposobione. FIA zaliczyła je do grupy T1 – prototypowych pojazdów terenowych, a będą rywalizować w grupie trzydziestu dwóch samochodów osobowych.

Ostatnie przygotowania do Asia Cross Country Rally 2022

 Modyfikacje, jakie tunerzy wprowadzili do Mitsubishi L200, przedstawiliśmy we wpisie Mitsubishi Ralliart pickupa L200 do rajdu sposobi | Blog PGD. W końcowej fazie przygotowań zespół wykonał ostateczne regulacje silnika i podwozia, aby zapewnić doskonałe osiągi i jednocześnie łatwość prowadzenia. W minionych latach Asia Cross Country Rally (AXCR) odbywał się w sierpniowej porze deszczowej. Trasy były zatem bardzo błotniste i często wymagały przepraw przez rzeki. W tegorocznym rajdzie zespół przewiduje więcej odcinków po suchych nawierzchniach, a terenowym szlakom będą towarzyszyły nowe wyzwania, jak strome wzniesienia. Aby się do nich przygotować, zespół Mitsubishi Ralliart poddał rajdowe L200 testom wytrzymałościowym na łącznym dystansie 1900 kilometrów. Ostatnie kilometry przed startem auta pokonywały na torze ośrodka badawczo-rozwojowego Mitsubishi Motors Thailand w Si Racha, Chonburi. Po sprawdzeniu niezawodności i trwałości samochodów oraz końcowych ustawieniach zespół potwierdził, że samochody są gotowe do rajdu.

Przedrajdowe przygotowania dokumentuje film (182) Team Mitsubishi Ralliart: TRITON Rally Car Endurance Test #1 (AXCR2022) – YouTube.

rajdowa terenówka L200 w tumanach piachu, z tyłu, na trasie, przed Asia Cross Country Rally

Rajdowy terminarz AXCR 2022 i oczekiwania

Asia Cross Country Rally rozpocznie się 21 listopada, oczywiście prologiem, którym będzie odcinek specjalny w Buriram w północno-wschodniej Tajlandii. Po nim odbędzie się uroczysty start w Chang Arena. 22 listopada 56 startujących w rajdzie pojazdów przejedzie pierwszy pełny etap w okolicach Siem Reap w północno-zachodniej Kambodży. Potem kierowcy znów będą rywalizować w Tajlandii i w pobliżu granicy z Kambodżą. Załogi i samochody, które dotrwają do etapu finałowego, przekroczą metę w pobliżu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Angkor Wat.

Hiroshi Nagaoka, wiceprezes wykonawczy Mitsubishi Motors jest przed rajdem pełen dobrych myśli. – Nasi doskonali inżynierowie, którzy wspierali zespół w osiąganiu licznych zwycięstw w Rajdowych Mistrzostwach Świata i Rajdzie Dakar, teraz przekazali naszym młodszym kolegom wiedzę i doświadczenie, które z pewnością pomogły w najlepszym przygotowaniu do wyczerpującego Asia Cross Country Rally. Jestem przekonany, że zespół pod przewodnictwem Hiroshi Masuoki wraz z Mitsubishi Motors osiągnie znakomite wyniki. Oczekujcie wspaniałego występu zespołu Mitsubishi Ralliart – zapowiedział Hiroshi Nagaoka.

Przypomnijmy, że przywołany Hiroshi Masuoka, dyrektor zespołu Mitsubishi Ralliart, dwa razy z rzędu wygrał Rajd Dakar. – Aby poprowadzić zespół do zwycięstwa, wykorzystałem swoją rajdową wiedzę i doświadczenie do zbudowania organizacji zespołu i udoskonalenia naszych samochodów. Rajdowe L200/Triton poprawiały się z każdym odcinkiem i są teraz szybsze, mocniejsze oraz wytrzymalsze. Mamy świetne zaplecze serwisowe i ekipę, która wspiera zespół, pozwalając kierowcom wykorzystać sto procent ich potencjału. Cały zespół jest gotowy na trudne wyzwanie, jakim bez wątpienia jest Asia Cross Country Rally – zadeklarował dwukrotny zwycięzca Dakaru.

Przebieg rajdu na bieżąco będzie można śledzić na stronie AXCR 2022 | MOTOR SPORTS | Innovation | MITSUBISHI MOTORS (mitsubishi-motors.com).

Waldemar Sadowski

zespół Mitsubishi Ralliart i pickup L200 przed rajdem terenowym Asia Cross Country Rally 2022
rajdowa terenówka L200 z przodu na trasie, przeprawa wodna, przed Asia Cross Country Rally rajdowa terenówka L200 na trasie, przeprawa wodna, przed Asia Cross Country Rally rajdowa terenówka L200 z boku na trasie przed Asia Cross Country Rally rajdowa terenówka L200 w tumanach piachu na trasie, przed Asia Cross Country Rally rajdowa terenówka L200 w tumanach piachu, z tyłu, na trasie, przed Asia Cross Country Rally pickup Mitsubishi L200 przygotowany do rajdu terenowego Asia Cross Country Rally 2022 rajdowy pickup Mitsubishi L200 przygotowany do rajdu terenowego Asia Cross Country Rally 2022
Poprzedni wpis Następny wpis