Ford E-Transit pojawi się w salonach sprzedaży za kilka miesięcy. Nic więc dziwnego, że już obecnie przedsiębiorcy zastanawiają się, czy ta oferta jest warta zainteresowania. Prześledźmy czy faktycznie model jest atrakcją handlową.

Dlaczego Ford E-Transit, a nie spalinowy?

Oczywiście możemy dużo mówić o ekologii i dbałości o czyste powietrze w miastach, ale to nie wszystko. Bardzo prawdopodobne jest bowiem wprowadzenie w najbliższym czasie ograniczeń wjazdu do centrów miast spalinowych modeli dostawczych. Nie odbywałoby się to jako całkowity zakaz. Wystarczy jedynie ograniczyć wjazd takich modeli np. do godziny siódmej rano. W efekcie dostawcy towarów będą mieli ograniczony czas pracy i nie zdążą obsłużyć więcej niż jednego klienta. Gdy równocześnie posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli jeździć dłużej w strefie ograniczonego ruchu, byliby w stanie obsłużyć więcej klientów. Taki podejście władz miast do tematu użytkowania ekologicznych aut dostawczych sprawiłoby, że wersje spalinowe byłyby mniej opłacalne.

Ford E-Transit

Ford E-Transit – korzyści finansowe

Specjaliści z firmy Info-Ekspert, przeanalizowali też jaka jest utrata wartości modelu elektrycznego E-Transit. Do badań przyjęto okres użytkowania przez 3 lata i przebiegu 60 tysięcy kilometrów. To są typowe wartości przyjmowane przy badaniach modeli EV, gdyż są one tożsame z rzeczywistym użytkowaniem samochodów przez klientów biznesowych.

Z wyliczeń tych wynika, że po tym okresie elektryczny samochód dostawczy Forda nadal będzie wart co najmniej 55,9% swojej początkowej ceny. Wynik zależy od konkretnej wersji pojazdu, zaś wartość rezydualna modelu waha się od 55,9 do 56,3%.

Co to jest wartość rezydualna i jaki ma wpływ na opłacalność zakupu?

Wartość rezydualna to prognozowana wartość pojazdu w chwili jego sprzedaży w założonych ramach czasowych i z określonym przebiegiem. Jest ona jednym z kluczowych wyznaczników przy zakupie samochodu nie tylko dla firm. Dzięki takim danym, klienci mogą sprawdzić, czy zakup danego auta jest dla nich korzystnym finansowo wyborem, w kontekście dłuższego użytkowania. Warto również pamiętać, iż utrata wartości jest główną składową całkowitych kosztów użytkowania (TCO)

Podczas szacowania wartości rezydualnych pod uwagę brany jest szereg czynników. Są to m.in. postrzeganie marki i konkretnego modelu na rynku wtórnym, konkurencyjna cena zakupu, długość i zakres gwarancji, ale także kompletacja wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego

Ford E-Transit

Po analizie materiału ofertowego Forda E-Transit, uzyskano wynik, że jest to atrakcyjna oferta dla użytkowników takich modeli.

Punkty przekonujące o modelu to:

  • konkurencyjna cena,
  • bogate wyposażenie (np. automatyczna klimatyzacja w standardzie),
  • innowacyjne technologie (najbardziej wydajny w historii system Forda SYNC 4 w połączeniu z 12-calowym ekranem dotykowym),
  • możliwości skomunikowania pojazdu ze światem (dzięki aplikacji FordPass Pro można obserwować aktualny status pojazdu, zdalnie otworzyć i zamknąć pojazd, a także zaplanować harmonogram ładowań według potrzeb).

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Z pewnością, elektryczne samochody dostawcze to przyszłość transportu. Już teraz są doskonałym wyborem dla usług świadczonych na rzecz klientów końcowych, ale ich możliwości będą rosły. Dlatego ważne jest aby prowadząc swoją firmę iść z duchem czasu, zamiast gonić peleton. Dlatego zapraszamy o więcej informacji handlowch.

Ford E-Transit
Poprzedni wpis Następny wpis