Wybierz markę

Hyundai Tucson już dwie dekady święci tryumfy na rynku motoryzacyjnym starego kontynentu. Dowód? Tylko w ubiegłym roku zarejestrowano w Europie aż 158 056 samochodów tej marki. To więcej niż rok wcześniej, co świadczy niezbicie o niegasnącym zainteresowaniu tym kompaktowym SUV-em. Teraz popularność Tuscona ma szansę jeszcze wzrosnąć, a to za sprawą  faceliftingu, który odświeżył nie tylko jego wygląd.

 

Hyundai TUCSON – bestseller z nowym designem

TUCSON zapisał się w pamięci klientów Hyundaia jako elegancki i nowoczesny SUV. Te jego cechy nie uległy zmianie, nadany im został jedynie nowoczesny sznyt. Przeprojektowane zostały m.in. zderzaki z przodu i z tyłu, samochód otrzymał też nowe osłony podwozia. Hyundai TUCHyundai TUCSON w odświeżonej wersjiSON ma teraz także większe światła do jazdy dziennej. Uwagę zwraca nowa gama felg aluminiowych a także pięć nowych, bardzo współczesnych lakierów nadwozia. Producent nazwał je: Cypress Green Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Ultimate Red Metallic, Jupiter Orange Metallic oraz Sailing Blue Pearl.

Wersja sportowa

Wariant N Line TUCSONA łączy sportowy look z właściwą dla tego modelu elegancją. Charakterystyczne dla tego samochodu są specjalnie zaprojektowane przednie i tylne zderzaki, odświeżona osłona chłodnicy, równie atrakcyjne światła do jazdy dziennej, co w modelu podstawowym, 19-calowe obręcze kół N Line oraz nadkola i progi w kolorze nadwozia.

Hyundai TUCSON w odświeżonej wersji

Hyundai TUCSON w odświeżonej wersji zachwyca wnętrzem

Lifting w dużym stopniu objął także wnętrze. Producent wprowadził w nim szereg aktualizacji, których zadaniem jest poprawa wrażenia z jazdy, zarówno kierowcy jak i pasażerów. Zmianie uległa m.in. deska rozdzielcza, konsola środkowa, kierownica, podłokietnik, fotele i tapicerka drzwi. Kokpit, który znajduje się przed pasażerem, umieszczony został w jednej linii z nowym otwartym schowkiem. Wyświetlacze, o przekątnej 12,3” pełnią funkcje zestawu wskaźników i systemu informacyjno-rozrywkowego. Wszystko to ma jednocześnie odpowiadać (i odpowiada) na potrzeby kierowcy i pasażerów. Duży, 12” wyświetlacz head-up (HUD) dostarcza najistotniejsze informacje bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, przez co minimalizuje zagrożenie związane z rozproszeniem uwagi.

Hyundai TUCSON w odświeżonej wersji

Komfort ponad wszystko

Hyundai TUCSON w odświeżonej wersji zyskał podwójny panel klimatyzacji dwustrefowej a także nowy wyświetlacz. Wygodę zapewnia nowy rodzaj podłokietnika oraz zupełnie nowa, elektroniczna dźwignia zmiany biegów, umieszczona przy kierownicy.

Za komfort użytkowników odpowiadają także fotele o odświeżonej tapicerce i kształcie. Dla bardziej wymagających klientów dostępna jest większa personalizacja w opcji. Dotyczy ona m.in. wyboru kolorów wnętrza w pakiecie Cypress Green.

Technologia w nowym wydaniu

Hyundai nie obawia się nowinek technologicznych. Na dowód tego wyposażył nowego TUCSONA w szereg innowacyjnych funkcji poprawiających funkcjonalność SUV-a. Teraz – za sprawą technologii elektronicznego sterowania z funkcją Over-the-Air (OTA) – aktualizacje oprogramowania są niezwykle proste. Co więcej, OTA umożliwia dostęp do funkcji na żądanie (FOD) oraz najnowszych rozwiązań z dziedziny nawigacji i rozrywki.

Ciekawostką jest fakt, że jeszcze w tym roku TUCSON będzie obsługiwać Hyundai Digital Key 2.0 z ultraszerokim pasmem. To bardzo zaawansowana technologia kluczy cyfrowych, dzięki której tradycyjne klucze mogą odejść do lamusa. Odblokowanie samochodu następuje z odległości kilku metrów, a do jego uruchomienia nie ma potrzeby umieszczania smartfona na podkładce do ładowania bezprzewodowego.

Nowa wersja Hyundaia TUCSONA ma do dyspozycji inteligentne reflektory (IFS). Zastosowana w nich technologia Matrix Beam LED automatycznie dostosowuje oświetlenie do warunków drogowych, zapewniając kierowcy optymalną widoczność, jednocześnie unikając oślepienia innych użytkowników drogi.

Hyundai TUCSON w odświeżonej wersji z szeregiem nowych funkcji

Najnowszego TUCSONA wyróżniają m.in. zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), w tym Crosswind Stability Control (CWC). Jego celem jest zapewnienie stabilności podczas szybkiej jazdy, nawet w przypadku silnego bocznego wiatru. Na uwagę zasługuje także wygodna łączność dzięki USB-C. Nie bez znaczenia są także te funkcje, które sprzyjają ochronie środowiska.

Odświeżonego TUCSONA można kupić w wersjach z silnikiem spalinowym, a także z układem łagodnej hybrydy oraz jako klasyczną hybrydę i hybrydę typu plug-in (w tym roku pojawi się również hybryda typu plug-in z napędem na jedną oś). Niższą emisję spalin Hyundai osiąga dzięki trybowi Green Zone Driving Mode drugiej generacji, czyli funkcji geofencingu (dostępnej wyłącznie w wariancie hybrydowym typu plug-in). Umożliwia ona płynne przełączenie na napęd w pełni elektryczny po wjechaniu do wyznaczonych stref niskiej emisji lub obszarów z ograniczeniami emisji.

Co istotne, warianty hybrydowe i hybrydowe typu plug-in podczas jazdy w trybie ECO wprowadzają tryb hamowania regeneracyjnego łopatkami. Dzięki temu kierowca ma możliwość regulacji intensywności rekuperacji za pomocą manetek przy kierownicy, co zwiększa oszczędność energii, bez kompromisu dla bezpieczeństwa.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!