Wybierz markę

W konkursie Autocar Awards 2023 tytuł „Najlepszego małego samochodu” zdobył  elektryczny Jeep Avenger.  Godny uwagi jest w tym przypadku fakt, że to już kolejna nagroda dla Jeepa Avenger. Oczywiście najważniejszą nagrodą dla produkowanego w Tychach modelu jest tytuł Car of the Year 2023.  Jednakże pozytywne oceny na dużych rynkach, o wysokiej kulturze motoryzacyjnej, także są warte uwagi.

Konkurs na Wyspach Brytyjskich

Autocar Awards jest brytyjskim konkursem, w którym nagradzane są najlepsze nowe samochody sprzedawane obecnie w Wielkiej Brytanii. Ponieważ w jury są doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni, ma on duże znaczenie na Wyspach.

Mark Tisshaw, redaktor Autocar, fakt nagrody dla Jeepa Avenger, skomentował prosto: „Spędzając trochę czasu z zespołem, który stworzył Avengera, uświadamiamy sobie jak wielkie jest zaangażowanie tych pełnych pasji ludzi. Bezsprzecznie musieli oni stworzyć samochód, który wnosi coś naprawdę innego do kategorii małych SUV-ów. Godnym uwagi jest fakt, że projekt Avengera to w każdym calu prawdziwy Jeep, a przy tym ma prawdziwy urok i charakter wersji ceosover. Te cechy przenoszą się na sposób prowadzenia Avengera. W efekcie, Avenger jest bardziej wyrafinowany i oferuje znacznie więcej niż zazwyczaj samochód o tak małych wymiarach.”

Nagroda dla Jeepa Avenger, czyli co doceniano

Nowy Avenger to kompaktowy SUV o długości zaledwie czterech metrów. Jest on pozycjonowany w szybko rozwijającym się segmencie B-SUV. Przeznaczony jest dla ludzi aktywnych, którzy poszukują SUV-a o kompaktowych wymiarach. Jeep Avenger oferuje bowiem mnóstwo miejsca na sprzęt sportowo turystyczny i duże możliwości przechowywania. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako elektryczny model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu. Mamy zatem wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii.
Jeep Avenger ma nowy elektryczny układ napędowy. Należą do niego silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm oraz nowy akumulator o pojemności 54 kWh. Układ ten zapewnia zasięg do 400 km (w cyklu mieszanym WLTP).

Nagroda dla Jeepa Avenger to zachęta do dalszych prac

Jules Tilstone, dyrektor zarządzający marki Jeep w Wielkiej Brytanii, tak skomentował kolejny sukces: „Jesteśmy zachwyceni, że kolejna grupa uznanych dziennikarzy motoryzacyjnych doceniła model Avenger. Zauważono, że oferuje on DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz bezkompromisową przestronność wnętrza. Pędzimy naprzód z kolejną generacją zelektryfikowanych modeli Jeepa, a Avenger otwiera ten ekscytujący nowy rozdział.”
Warto bowiem zauważyć, że wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

A za ile kupimy w Polsce Jeepa Avenger?

Ceny wersji benzynowej zaczynaja sie od  99 900 zł (Dokładn cennik.avenger MY2023)

Wersja elektryczna kosztuje od 174 000 zł (Dokładny cennik –avenger BEV MY2023)

Mieczysław Kowalik

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!