Ford Mustang to jedna z największych ikon w historii motoryzacji. Od lat kojarzy się z potężnymi osiągami, niepowtarzalnym stylem i wolnością, jaką mają jedynie konie na prerii. Od końca 2019 roku ten charakterystyczny model oferowany jest również w wersji elektrycznej. Warto prześledzić aktualną ofertę, jaką salony Ford PGD proponują swoim klientom.

Podajemy również ceny poszczególnych wersji.

Ford Mustang gama

Mustang GT – wersja podstawowa

Mustang GT to „bazowa” wersja tego modelu w Polsce. Oferuje on pięciolitrowy silnik V8 o mocy 450 KM i 529 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Można go skonfigurować zarówno z precyzyjną, sześciostopniową manualną skrzynią biegów, jak i automatyczną skrzynią biegów o dziesięciu przełożeniach. Fanów brzmienia silnika ucieszy zapewne aktywny układ wydechowy z czterema końcówkami i możliwością wyboru trybu pracy. Daje to niepowtarzalny, a coraz rzadziej słyszany, dźwięk silnika V8.

mustang

Model jest dostępny w dwóch rodzajach nadwozia – fastback lub kabriolet. Jednakże bez względu na rodzaj nadwozia, już standardowe wyposażenie jest niezwykle bogate. Obejmuje m.in. dziewiętnastocalowe koła, automatyczną dwustrefową klimatyzację, adaptacyjny tempomat, czy reflektory w technologii LED.

Ceny Mustanga GT rozpoczynają się od 264 200 zł.

Mustang Mach 1 – podrasowany rumak

Dla fanów jeszcze większej dawki adrenaliny płynącej z jazdy powstał Ford Mustang Mach 1. Model ten łączy podrasowaną wersję pięciolitrowego silnika V8. Jego maksymalna moc wynosi 460 KM. Ma też ulepszenia aerodynamiczne, dodatki stylizacyjne oraz inne udogodnienia techniczne. Wśród nich znajdują się m.in adaptacyjne zawieszenie MagneRide i zwiększona o 22% siła docisku.

Zapraszamy na jazde testową, aby poznać MUSTANGA

Wersja Mach 1 jest dostępna ze specjalną, sześciostopniową manualną skrzynią biegów TREMEC (dodatkowa chłodnica oleju i system dostosowania obrotów silnika podczas redukcji przełożenia) lub dziesięciostopniową automatyczną skrzynią biegów (także z dodatkową chłodnicą oleju). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w tej drugiej wersji wynosi zaledwie 4,4 sekundy.

Ford Mustang Mach-E

Dodatki wyróżniające model to m.in. specjalne dziewiętnastocalowe obręcze kół ze stopów lekkich, lakierowane zaciski hamulcowe. Natomiast w przedniej części nadwozia są to górna krata wlotu powietrza w stylizacji Mach 1 oraz zmieniony zderzak ze splitterem. Tył nadwozia otrzymał dyfuzor z wersji Shelby GT500, spojler na pokrywie bagażnika oraz aktywny układ wydechowy z czterema końcówkami.

Żeby nie było wątpliwości, co to za wersja i żeby było wrażenia, to mamy także dwukolorowe pasy pośrodku maski oraz wzdłuż dolnej części boków nadwozia.

Ceny Mustanga Mach 1 rozpoczynają się od 320 200 zł.

Mach-E – Ford Mustang ekolog

Wprawdzie Mustang Mach-E to SUV bezemisyjny, ale dzieli nazwę i dziedzictwo z legendarnym samochodem sportowym. Model ten dostępny jest zarówno z napędem na tył (tak jak klasyczny spalinowy Mustang), jak i na wszystkie koła.

mustang

W obu wariantach można wybrać pojemność baterii – standardową – 75 kWh albo zwiększoną – 98 kWh. Ze standardowym akumulatorem zawsze ma on 269 KM mocy maksymalnej, podczas gdy w wersjach ze zwiększonym akumulatorem nawet 351 KM. Zasięg modelu może natomiast sięgać imponujących sześciuset kilometrów (wersja ze zwiększoną baterią i napędem na tył).

Ceny Mustanga Mach-E rozpoczynają się od 300 700 zł.

Oto nasze wrażenia podczas Testu w zimie

Mach-E GT – Ford Mustang ekolog rajdowiec

Mustang Mach-E GT to specjalna wersja elektrycznego SUV-a Forda. Podobnie jak standardowa odmiana ma doskonałe właściwości jezdne, zapewnia ogromną przyjemność z jazdy i przestronne wnętrze, ale jednocześnie jej osiągi są jeszcze bardziej imponujące. Ponadto na drodze samochodu nie sposób pomylić z żadnym innym.

AWD

Mustang Mach-E GT to tak naprawdę pierwszy sportowy samochód elektryczny Forda. Został on wyposażony w akumulator o zwiększonym zasięgu i dwa silniki elektryczne napędzające wszystkie koła. Jego moc maksymalna wynosi imponujące 487 KM, a maksymalny moment obrotowy to aż 860 Nm.

Stylistycznie samochód wyróżnia się specjalnymi elementami, zarezerwowanymi wyłącznie dla tej wersji Mustanga Mach-E. To m.in.: zmienione zderzaki i przedni grill, które nadają mu rasowego charakteru oraz reflektory projekcyjne w technologii LED.

Specjalną wersję Mustanga Mach-E wyróżniają jednak także właściwości jezdne. Aktywne zawieszenie MagneRide czy specjalny tryb jazdy Untamed Plus gwarantują niesamowite przeżycia.

Ceny Mustanga Mach-E GT rozpoczynają się od 417 000 zł.

Zapraszamy na jazde testową, aby poznać MUSTANGA

mustang
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!