Wybierz markę

biały samochód elektryczny Ford Mustang Mach-E z boku - Mistrz Wartości 2023

Ford Mustang Mach-E to jeden z ulubionych bohaterów naszych blogowych opowieści. Powody są chyba dla wszystkich zrozumiałe – niewiarygodnie spójne połączenie legendy i buntowniczego charakteru z najnowszą przyjazną środowisku technologią. Jaką przyjemność z jazdy daje, próbowaliśmy choć w części opisać w relacji „Test Mustanga”. O stylistyce nawet nie wspominam, bo przecież słowo jest warte tylko 1/1000 obrazu. Na dodatek teraz okazało się Ford Mustang Mach-E to Mistrz Wartości.

Ranking Mistrz Wartości 2023

Tytuł zdobyty przez Mustanga Mach-E oznacza ni mniej ni więcej, tylko uznanie go najlepszym samochodem elektrycznym pod względem zachowania wartości. Ranking Mistrz Wartości 2023 został przygotowany przez „Auto Świat” i INFO-EKSPERT.

Na potrzeby analizy, twórcy rankingu ustalili kryteria oddające rzeczywiście najpopularniejsze parametry eksploatacji samochodu. Polacy najczęściej sprzedają samochód kupiony w salonie po trzyletniej eksploatacji, a średni roczny przebieg to dwadzieścia tysięcy kilometrów. Do wyliczeń w rankingu Mistrz Wartości 2023 posłużyły średnie wartości samochodów w popularnych wersjach o zbliżonych parametrach. Ranking ma swoją renomę, ale zmianę wartości samochodów elektrycznych objął dopiero po raz drugi. W tym roku ranking Mistrz Wartości wzbogaciła też kategoria EV SUV.

Mustang Mach-E zajął pierwsze miejsce nie tylko w kategorii elektrycznych SUV-ów, ale wygrał również klasyfikację generalną samochodów elektrycznych. Elektryczny Mustang w analizowanym okresie traci zaledwie 32,5% swojej wartości, znacząco mniej od wszystkich swoich konkurentów. W związku z tym osiągnięciem zyskaliśmy potwierdzenie wartości elektrycznego SUV-a Forda w dłuższym okresie. Czyli wskazanie, że to najlepszy wybór dla wszystkich nabywców, którym zależy na jak najwyższej wartości auta po kilku latach eksploatacji.Ford Mustang Mach-E - Mistrz Wartości 2023

Szersze wnioski wartościujące

Utrata wartości samochodu, czy patrząc od drugiej strony – wartość rezydualna, to parametr, na który kupujący zwracają coraz baczniejszą uwagę. Jeszcze baczniejszą w przypadku samochodów elektrycznych. Zrozumiałe jest przecież, że interesuje nas prognoza ceny, jaką uzyskamy przy odsprzedaży samochodu za kilka lat. Na wartość rezydualną samochodu elektrycznego szczególnie wpływają trwałość baterii, koszty części zamiennych oraz technologie i wyposażenie. O tych szczegółach z przyjemnością poinformują doradcy w salonach Forda.

Z analizy redakcji „Auto Świata” oraz specjalistów INFO-EKSPERT, która była podstawą tytułu Mistrz Wartości, dowiadujemy się dodatkowo innych ciekawych rzeczy. Po pierwsze, wskaźnik spadku wartości w segmencie elektrycznych SUV-ów jest nieco niższy niż w przypadku kompaktowych aut bezemisyjnych. Po drugie, wskaźnik spadku wartości elektrycznych SUV-ów jest zbliżony do samochodów klasy wyższej. I wreszcie, różnice pomiędzy poszczególnymi modelami są mniejsze niż jest to w innych segmentach.

Zdobycie przez Mustanga Mach-E tytułu  Mistrz Wartości 2023 wprost potwierdza jakość wykonania samochodu. A równocześnie, z uwagi na parametry rankingu, także wartość wiodącego w segmencie standardowego wyposażenia.

Mustang Mach-E jest dla nas powodem do dumy od momentu premiery – przyznał Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. – Zarówno media, jak i klienci bardzo szybko pokochali ten model, czemu zupełnie się nie dziwię. Analiza wskazująca, że jest to najlepszy samochód elektryczny w Polsce pod względem zachowania wartości także nie jest dla nas zaskoczeniem. W Fordzie celujemy w innowacyjne, zrównoważone i wartościowe propozycje w zakresie mobilności, które spotykają się z pożądaniem klientów. Jednocześnie są także wartościową propozycją po kilku latach eksploatacji. Dzięki naszej ośmioletniej gwarancji i pakietowi serwisowemu wliczonemu w cenę, zapewniamy naszym klientom spokój duchu, dodatkowo utrzymując wartość pojazdu w długim okresie –  powiedział Attila Szabó.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: Ford
biały Ford Mustang Mach-E z tyłu/boku - Mistrz Wartości 2023

biały samochód elektryczny Ford Mustang Mach-E z boku - Mistrz Wartości 2023 Ford Mustang Mach-E - Mistrz Wartości 2023
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!