dopłaty do elektryków

Nissan Ariya to model, który wprowadza koncern na nowy poziom rozwoju, w zakresie samochodów elektrycznych. To model który ponownie pozwoli uzyskać miejsce lidera na rynku aut BEV

Nissan był prekursorem seryjnych aut elektrycznych, gdyż projekt dużego modelu osobowego z bezemisyjnym napędem, firma zaprezentowała już w październiku 2009. Oceny tego projektu były diametralnie różne, ponieważ określeno go zarówno jako futurystyczny wymysł, ale też jako zapowiedź nadchodzących zmian.

Jednakże efektem pozytywnego przyjęcia przez fachowców, była premiera seryjnego modelu, która nastąpiła w grudniu 2010. W wyniku pozytywnych rekacji fachowców, na drogi wyjechał Nissan Leaf.

Premiera seryjnego samochodu wywołała w świecie motoryzacji prawdziwe tsunami. Ostatecznie Leaf zdobył tytuł Car of the Year, w dodatku zdobył uznanie Magazynu Time, jako jeden z 50 najlepszych wynalazków roku 2009.

We wrześniu 2017 zaprezentowano drugą generacje modelu. Miała ona większy zasięg, lepsze osiągi i półautonomiczny system jazdy.

Przez długi czas Nissan Leaf był jedynym modelem elektrycznym na rynku. Prace badawcze w konkurencyjnych firmach sprawiły jednak, że obecnie mamy w ofercie handlowej duży wybór pojazdów BEV i Nissan stracił pozycję lidera.

Jednakże teraz ponownie nadchodzi czas zmian i Nissan może odzyskać palmę pierwszeństwa. Pozwoli na to Nissan Ariya, otwierająca kolejny rozdział w historii samochodów elektrycznych marki.

 

Nissan Ariya

Nissan Ariya, model który wkracza w klasę Premium

Model ten wyróżnia wszystko. Ariya inspirowana jest kunsztem japońskiego rzemiosła, odmienia sposób postrzegania designu wnętrza i nadwozia pojazdu. W efekcie uzyskany efekt końcowy wyznacza zupełnie nowy kierunek wzornictwa Nissana nazwany „ponadczasowym japońskim futuryzmem”.

Zobacz pierwsze wrażenie klientów Japan Motors

Jednym z najbardziej wyrazistych zabiegów stylistycznych jest nawiązanie do tradycyjnego wzoru kumiko. Ta  japońska technika wykonywania skomplikowanych i misternych ornamentów z drewna, nadaje auto subtelbości, uniweralności i tajmeniczości. Wzór ten można odnaleźć w miejscu tradycyjnej osłony wlotu powietrza z przodu nadwozia oraz w kabinie pojazdu. Dzięki kreatywnemu wykorzystaniu powierzchni, idealnie wpisuje się on w stylistykę wnętrza jako element, w który można wkomponować oświetlenie i głośniki, bez zakłócania dyskretnej domowej atmosfery panującej w kabinie.

 

Nissan Ariya

Oferta w Polsce

Oferta Nissana Ariya to trzy modele o różnych wersjach silnikowych, różnym zasięgu i dwóch układach napędowych.

  • Najtańszą wersją jest, kosztujący od 215 900 zł, model z baterią o pojemności 63 kWh i silnikiem 160 kW. To auto jest ideałem dla ludzi poruszających się głównie w mieście i czasami udających się na niedalekie wypady. Zasięg w tym model wynosi – wg WLTP – 403 km
  • Wersją idealną na dłuższe wyjazdy jest Nissan Ariya kosztująca 252 400 zł. Ten przednionapędowy model posiada baterię o pojemności 87 kWh i silnik 178 kW. Pozwala on na przejazd 520 km (wg WLTP)

Obydwie wersje trafią do pierwszych klientów latem 2022 roku.

  • Jesienią trafi na rynek trzecia wersja – Ariya e-4ORCE 87 kWh. Jej koszt w przedsprzedaży to 278 400 zł. Napęd e-4ORCE to kwintesencja doświadczeń i wiedzy Nissana w zakresie projektowania systemów kontroli zawieszenia i układów 4WD.
    Dzięki napędowi e-4ORCE, crossover-coupé o przyciągającej uwagę sylwetce, zapewni kierowcy i pasażerom idealną równowagę między komfortem i doskonałym panowaniem nad samochodem w każdych warunkach.
    W tym modelu jest bateria 87 kWh,  silnik 225 kW, a zasięg wynosi 490 km (WLTP).

Ceny modelu Nissan Ariya zaczynają się od 215 900 zł
Pierwsze samochody trafią do klientów latem 2022
Dokładne informacje o przedsprzedaży TUTAJ

Nissan Ariya

 

Poprzedni wpis Następny wpis