Wybierz markę

czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z przodu/boku, lekko z góry

Po długich miesiącach oczekiwania nowe Mitsubishi Colt, czyli Colt siódmej generacji, nareszcie wjechał do salonów. Colta 2023 i jego dane techniczne oraz wersje wyposażenia prezentowaliśmy w tym wpisie i oczywiście nic się nie zmieniło. Podobnie rzecz jasna nie zmieniły się ceny nowego Colta, które zaczynają się już od 71 990 złotych. Teraz jednak można zobaczyć, jak nowy Colt prezentuje się na żywo oraz osobiście poznać technologie, które ze sobą przywiózł. Salony Mitsubishi zapraszają do osobistego spotkania z nowością marki.

Przy okazjach wprowadzania nowych generacji popularnych modeli nasuwa się pytanie, czy będą one kontynuować rynkowe sukcesy poprzedników. Na odpowiedź zazwyczaj należy czekać przynajmniej kilkanaście miesięcy, bo w przypadku kontynuacji modelu i ustabilizowanego rynku trudno o spektakularne skoki. Za to już teraz Pani i Pan mogą ocenić, czy nowe Mitsubishi Colt ma potencjał na osiągnięcie sukcesu rynkowego. Zdecydowanie ważniejsze jest jednak to, czy przypadnie do gustu właśnie Państwu i w jak dużym stopniu spełni Państwa oczekiwania.dwa nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z tyłu

Nowe Mitsubishi Colt kusi figurą i…

W przypadku samochodu powinienem pisać o bryle, ale gdy ta jest zgrabna, to rzeczownik bryła jakoś mi nie pasuje. Ponieważ już widziałem nowe Mitsubishi Colt na żywo, to z pełnym przekonaniem stwierdzam, że kusi figurą nie w znaczeniu geometrycznym. Właśnie na żywo, z różnych perspektyw lepiej można ocenić proporcje bryły nadwozia, na podstawie których stwierdzamy, że samochód jest zgrabny. Nic już więc o figurze Colta siódmej generacji nie piszę, a zapraszam do salonów marki Trzech Diamentów. Nie odnoszę się też do sylwetek i stylu Coltów poprzednich generacji, bo mamy inne czasy, zmienione gusty i wyższe oczekiwania.

W obecnych czasach jeszcze bardziej oczekujemy od samochodów najnowocześniejszych technologii i funkcjonalności odpowiadającej na potrzeby Europejczyków, mimo japońskiego pochodzenia samochodu. Marka ma tego świadomość, dlatego  nowe Mitsubishi Colt zaprojektowała zgodnie z oczekiwaniami europejskich klientów. Możemy zobaczyć to gołym okiem, gdy do Colta wsiądziemy i poczuć każdym zmysłem, gdy będziemy poznawać jego ergonomię i przyjazność.

Nowe Mitsubishi Colt kusi przede wszystkim przyjaznością siedemnastu systemów wspomagających kierowcę, obecnych w najbogatszych wersjach. Ale nawet w podstawowej wersji INFORM mamy szeroki wachlarz przydatnych elektronicznych funkcji zazwyczaj niedostępnych w konkurencyjnych modelach. Są to m.in. systemy stabilizacji toru jazdy, wspomagania utrzymania na pasie ruchu, rozpoznawania znaków drogowych oraz wspomagania ruszania na wzniesieniu. Przez przyjazność rozumiem tu nie tylko odpowiedź na potrzeby kierowcy, ale też intuicyjną obsługę funkcji czyniących prowadzenie samochodu łatwiejszym i przyjemniejszym. Dbają o to także inteligentne aplikacje komunikowania się ze światem zewnętrznym, w które oczywiście nowe Mitsubishi Colt jest wyposażone. Oczywiście, bo rozwiązaniem „must have” są dziś aplikacje Apple CarPlay® i Android Auto™, którymi możemy zarządzać za pośrednictwem obsługujących gesty ekranów. Dodatkowo do dyspozycji mamy także sterowanie głosowe, ważne nie tylko dla wygody, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Korzysta ono z funkcjonalności asystentów, których doceniamy w pozamotoryzacyjnych sferach, czyli z Siri® firmy Apple oraz Google Assistant™.czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z boku

Mitsubishi Colt 2023 prosi się o przetestowanie

Nie mogę jeszcze napisać, jakimi wersjami samochodów testowych już dysponują i jakimi będą dysponowały salony Mitsubishi, bo sprawa jest świeża. A będzie co porównywać, zwłaszcza jeśli ktoś nie jest pewien swojego wstępnego wyboru albo nie do końca rozważył swoje potrzeby. Możemy wybierać spośród gamy oszczędnych jednostek napędowych – od wolnossących i turbodoładowanych po układ w pełni hybrydowy. Zakładam, że nowe Mitsubishi Colt właśnie z napędem hybrydowym będzie stanowiło podstawę do jazd testowych w salonach. To zrozumiałe zważywszy na nasze potrzeby coraz chętniej kierowane w stronę ekologicznych napędów i z uwagi na jego cechy. Układ hybrydowy Colta 2023 łączy czterocylindrową jednostkę benzynową o pojemności 1,6 litra, automatyczną przekładnię, silnik elektryczny o mocy 48 KM, generator wysokiego napięcia oraz akumulator trakcyjny o pojemności 1,2 kWh. Napęd hybrydowy, w jaki wyposażone jest nowe Mitsubishi Colt, generuje łączną moc 143 KM, czyli nieosiągalną dla konkurencyjnych modeli.

Zdecydowanie warte poznania są także możliwości personalizacji funkcji i zachowania samochodu, jakie daje nowe Mitsubishi Colt. Kierowca może dostosować charakterystykę prowadzenia do swoich oczekiwań, tak aby uzyskać maksymalny komfort i pożądane właściwości jezdne. Takie właściwości, na których kierowcy w szczególnych warunkach drogowych zależy, a które łatwo zmieni za pomocą systemu Multi-Sens. Sterując systemem poprzez SDA, kierowca może więc zmieniać tryby jazdy, reakcję układu kierowniczego i układu przeniesienia napędu.czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z przodu/boku

Mitsubishi Motors do nowego Colta dodaje

A kiedy już Państwo przetestują i o wyborze zdecydują, to proszę pamiętać o elementach dodatkowych – promocyjnym finansowaniu i gwarancji Mitsubishi. Gwarancja, to zdecydowanie za mało powiedziane, gdyż nowe Mitsubishi Colt jest objęte znanym z innych modeli zobowiązaniem serwisowym Mitsubishi Motors. Poza pięcioletnią gwarancją do 100 000 km obejmuje ono bezpłatny pakiet usług Assistance również na pięć lat, ale bez limitu kilometrów. W przypadku wersji HEV nowego Colta otrzymamy także ośmioletnią gwarancję na pojemność akumulatora trakcyjnego. Opieka assistance obejmuje nawet prozaiczne życiowe przypadki. Są wśród nich: problem z brakiem paliwa lub zatankowaniem zanieczyszczonego albo niewłaściwego, czy też zgubienie lub zatrzaśnięcia w samochodzie kluczyków. Opieką jesteśmy otoczeni stale – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i w całej Europie. Z kolei promocyjne finansowanie ma trzy formy – leasing 103%, nieoprocentowany kredyt 50/50 oraz kredyt z ratą od 832 zł brutto.

Poszczególne wersje wyposażenia INFORM, INVITE, INTENSE oraz INSTYLE można dodatkowo różnicować różnymi akcesoriami. Wyjątkową pod tym względem jest wersja limitowana FIRST EDITION oparta na wersji wyposażenia INSTYLE. Wzbogacają ją chromowane nakładki lusterek, boczne nakładki i listwa pokrywy bagażnika Black Night, podświetlane nakładki progów oraz sportowe nakładki na pedały.

Wprowadzając nowe Mitsubishi Colt do salonów, firma proponuje jednocześnie gamę oryginalnych akcesoriów, które opracowali inżynierowie odpowiedzialni za stworzenie tego modelu. Wśród akcesoriów są miedzy innymi: osłony przednie, sportowe pedały, listwy boczne, elementy ozdobne i chlapacze. Są też akcesoria jeszcze podnoszące funkcjonalność Colta – organizery, półki i kratki dzielące przestrzeń bagażową a nawet bagażnik na rowery.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia salonu marki Trzech Diamentów, gdzie czeka nowe Mitsubishi Colt.

Władysław Adamczyk
Zdjęcia: Mitsubishi Motors

czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z przodu czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z tyłu czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z boku/tyłu czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z przodu/boku czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z przodu/boku, lekko z góry dwa nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z tyłu czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z boku czerwone nowe Mitsubishi Colt 2023, VII generacji na ulicy z przodu/boku
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!