Wybierz markę

Nowy Mitsubishi ASX - gama, wersje, przedsprzedaż

O tym, jak bardzo wyczekiwany był nowy ASX, najdobitniej świadczą zachowania klientów. Samochód w salonach ma stanąć dopiero za pół roku, a już są pierwsi zdecydowani na jego zakup. Auta na żywo wciąż nie można zobaczyć, a co dopiero przetestować podczas choćby krótkiej jazdy, już natomiast można go zamówić. I z tej możliwości korzystają nie tylko osoby, u których, przez lata użytkowania innych modeli Mitsubishi, marka zapracowała na zaufanie. – Wśród zamawiających są również osoby, które z marką Trzech Diamentów nie były dotąd bliżej zaprzyjaźnione – zdradza nam Krzysztof Madzia, dyrektor sieci Mitsubishi Japan Motors. – Odbieram to jako bardzo miłe i cenne potwierdzenie, że renoma marki sięga także poza krąg dotychczasowych użytkowników jej samochodów – dodaje.

Dlaczego nowy ASX szybko zyskuje uznanie

Przypomnijmy tu, że model pojawi się w salonach dopiero w marcu 2023 roku, więc teoretycznie nie ma powodu do pośpiechu. Z drugiej jednak strony, przy obecnym czasie oczekiwania na wymarzoną wersję auta (lub auto w ogóle) lepiej decyzji nie odwlekać. Tym bardziej, że skorzystanie z oferty przedsprzedaży przynosi dodatkowy cenny bonus.

Po premierze, podczas której nowy ASX zaprezentował się światu, skupiliśmy się na jego stylu i bogatej gamie wersji silnikowych. Ze wszech miar uzasadnionym zdaje się być przypuszczenie, że nie tylko te elementy wpływają na szybkość decyzji zakupowych klientów. Oczywiście przy zakupie, który jest jak randka w ciemno, niebagatelną rolę odgrywa zaufanie do marki, na które wskazaliśmy we wstępie. Trudno jest wirtualnie ocenić obszerność wnętrza, a zweryfikowanie, czy tworzy ono klimat, jaki nam odpowiada, jest po prostu absolutnie niemożliwe. Ale są także inne elementy, które łatwo docenić, nawet zanim zasiądzie się we wnętrzu auta i odbędzie jazdę testową. Aparycję (sylwetkę i styl) widać na zdjęciach, a parametry oraz wyposażenie w danych technicznych i opisach.

Nowy ASX może zatem przekonywać zaawansowanymi technologiami, w tym systemami wspomagającymi prowadzenie, oszczędnymi i przyjaznymi środowisku silnikami oraz nowoczesnymi systemami komunikacji i rozrywki, przydatnymi tak kierowcy, jak i pasażerom. Do podjęcia pozytywnej decyzji przekonuje także dodawana gratisowo dla pierwszych klientów dwuletnia ochrona pogwarancyjna. Wraz ze standardową w Mitsubishi pięcioletnią gwarancją fabryczną zapewnia ona siedem lat ochrony eksploatacyjnej, czyli błogiego spokoju użytkowania nowego ASX. Ten właśnie dodatkowy atrakcyjny prezent otrzymają klienci, którzy zdecydują się na rezerwację samochodu przed końcem roku.

Droga do rezerwacji wiedzie przez stronę www.mitsubishi.pl/asx-2023-premiera, na której jednocześnie łatwo, szybko i wygodnie wybierzemy wersję silnikową, wyposażenie i kolor.

Nowy Mitsubishi ASX - widok 3/4 z przodu

Jaki może być nowy ASX w przedsprzedaży

Wersji, jakie są w ofercie przedsprzedażowej, mamy pięć z trzema wariantami benzynowego układu napędowego i w pięciu łącznie opcjach wyposażenia. Są to:
1) 1.0 Turbo o mocy 90 KM, z sześciobiegową skrzynią manualną, z wyposażeniem Invite + pakiet Style;
2) 1.3 Turbo Mild Hybrid o mocy 140 KM, z sześciobiegową skrzynią manualną, Invite + pakiety Style oraz Cold;
3) 1.3 Turbo Mild Hybrid o mocy 140 KM, z sześciobiegową skrzynią manualną, Intense + pakiety Style oraz Cold;
4) 1.3 Turbo Mild Hybrid o mocy 158 KM, z siedmiobiegową skrzynią automatyczną DCT, Intense + pakiety Style oraz Cold;
5) 1.3 Turbo Mild Hybrid o mocy 158 KM, z siedmiobiegową skrzynią automatyczną DCT, Instyle.

Najważniejsze elementy poszczególnych wersji

Pod nazwą wersji INVITE z pakietem STYLE kryją się miedzy innymi: reflektory w technologii Full LED, system nagłośnienia z siedmiocalowym ekranem dotykowym, współpracujący z Android Auto i Apple Car Play. Nowy ASX w tej wersji ma także tempomat, automatyczne wycieraczki przednie z czujnikiem deszczu i kierownicę obszytą skórą ekologiczną. O bezpieczeństwo zadbają m.in.: system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją utrzymania w pasie ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, system ograniczający skutki kolizji czołowych z funkcją ochrony pieszych i systemem monitorowania dystansu do pojazdu poprzedzającego, przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera cofania. Wzbogacenie o pakiet STYLE wnosi do tej specyfikacji dodatkowo relingi dachowe oraz przyciemniane tylne szyby.

Nowy ASX o mocy 140 KM w wersji INVITE + pakiet STYLE jest wzbogacony pakietem COLD. Ten docenimy szczególnie w zimne dni, bo poza kierownicą obszytą skórą ucieszy nas podgrzewaniem tejże kierownicy oraz foteli.
Wersja INTENSE, dostępna z silnikami o mocach 140 i 158 koni, dodatkowo przywozi między innymi: relingi dachowe, siedmiocalowy wyświetlacz na tablicy zegarów, automatyczne światła drogowe i tapicerkę ze skóry ekologicznej. Dla wersji z automatyczną skrzynią biegów dochodzi ponadto tempomat adaptacyjny.

W najwyższej specyfikacji INSTYLE (dla wersji 158 KM, z automatyczną przekładnią DCT) otrzymamy jeszcze system automatycznej jazdy poziomu 1 MI-PILOT. I jeszcze (znowu m.in.): cyfrowy wyświetlacz 10,25 cala oraz dziewięciogłośnikowy system nagłośnienia premium BOSE z ekranem dotykowym 9,3 cala. I jeszcze: skórzaną, czarną tapicerkę, regulacja podparcia odcinka lędźwiowego w fotelu kierowcy, ładowarkę indukcyjną, a także elektrycznie otwierane okno dachowe.

Nowy Mitsubishi ASX - widok 3/4 z tyłu

O jakich zobowiązaniach serwisowych Mitsubishi warto pamiętać

Na pewno pamiętamy, bo już się do nich przyzwyczailiśmy, o pięcioletniej gwarancji producenta do przebiegu 100 tys. km. A także o dwunastu latach gwarancji na perforacje nadwozia. I nawet o gwarancji na wybrane oryginalne akcesoria (na tych samych warunkach czasu i przebiegu – 5 lat, 100 tys.). Niekoniecznie jednak mamy w głowie cenną pięcioletnią gwarancję Mitsubishi Assistance bez limitu przebiegu. Obejmuje ona bezpłatną pomoc w przypadku awarii mechanicznej lub elektrycznej, wypadku drogowego, przebicia lub uszkodzenia opony, kradzieży i wandalizmu. Możemy z niej również korzystać w przypadku prozaicznych problemów z paliwem lub gdy zgubimy, złamiemy lub zatrzaśniemy w aucie kluczyki. Mitsubishi Assistance pozostaje w gotowości do zapewnienia pomocy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę w całej Europie. I to niezależnie od przebiegu auta.

Pracownikom sieci Mitsubishi Japan Motors będzie bardzo miło gościć w salonach wszystkich, którzy skorzystają z oferty przedsprzedaży na specjalnie dla nich zorganizowanym pokazie. Nowy ASX pokaże im się w całej krasie, jeszcze zanim oficjalnie pojawi się w polskiej sieci sprzedaży.

Władysław Adamczyk

Nowy Mitsubishi ASX na drodze - przód Nowy Mitsubishi ASX - tył Nowy Mitsubishi ASX na drodze - widok 3/4 z tyłu Nowy Mitsubishi ASX - gama, wersje, przedsprzedaż
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!